Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#1

Příspěvek od Konihlav »

sice zde mame obecne vlakno o nakupu v zahranici, ale to se tyka predevsim dovozu z USA (coz obecne problem neni).

Nemene snadne je nakupovat primo v ramci EU. Ja v posledni dobe casto a rad vyuzival (snad uz nebudu muset, snad vsechno jiz mam :-)) Teleskop-Service a musim rici, ze postovne UPS za 9.90 EUR (ted mi prisla krabice vazici pres 25kg) je opravdu uzasne a stale funguje...

Rad bych prispel zkusenosti, ze baleni vzdy bylo perfektni, precizni, naddimenzovane, takze by baliky snesly pad i z 5ti metru proste jsem nadsen kvalitou baleni, je to jako by to posilali pres CP, pritom vyuzivaji kvalitni UPSku.

Tolik ma posledni zkusenost - velmi pozitivni.

A platby? PayPal nebo bankovni prevod (10 eur) bez problemu.

P.S.: cilem prispevku neni nikterak snizovat kvalitu a ochotu nasich domacich prodejcu (s jistotou a snadnosti pripadnych reklamaci), ale jen konstatovat, ze jsme soucasti EU a naucit se nove moznosti vyuzivat - ku prospechu vsech ;-)
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#2

Příspěvek od Stratus »

Moc bych se přimlouval, aby byla zrušena obě témata se zkušenostmi s konkrétními prodejci a bylo založeno jedno obecné téma "Zkušenosti s prodejci astrotechniky". To by se mělo týkat našich zkušeností se všemi prodejci, ať již s tuzemskými či zahraničními. Nevím proč by tu neplacenou reklamu měly mít pouze dvě firmy.....
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#3

Příspěvek od Lukina »

Moc bych se přimlouval, aby byla zrušena obě témata se zkušenostmi s konkrétními prodejci a bylo založeno jedno obecné téma "Zkušenosti s prodejci astrotechniky". To by se mělo týkat našich zkušeností se všemi prodejci, ať již s tuzemskými či zahraničními. Nevím proč by tu neplacenou reklamu měly mít pouze dvě firmy.....Ne tak docela. Uz zde mame zhodnoceni pana Raichmana i Binoxu.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#4

Příspěvek od Habl »

S Teleskop-Service mám velmi dobré zkušenosti. Především chci ještě poděkovat panu Pauerovi (umí obstojně česky) při emailové korespondenci  za odborné informace. Rovněž bankovní převod byl bezproblémový a balení zaslané přes UPS bylo perfektní.
Sděluji to především, že u nás nelze vše sehnat z nabídky TS tak bezprostředně a rychle,kdy všichni naši dodavatelé některé komponenty nevedou.

Habl  
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
stZ
Příspěvky: 360
Registrován: 30. 08. 2005, 05:45

Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#5

Příspěvek od stZ »

Pripojim se take s pozitivni zkusenosti. Platba pre paypal a doba dodani me opravdu prekvapila...jednou jsem dokonce v utery objednal a ve stredu mi volala UPS Jinak objednavky vetsinou dodany do 2dnu. Celkem jsem behem posledniho ruku objednal asi 4 mensi veci.
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Teleskop Express

#6

Příspěvek od ok1in »

Pokud někdo budete nakupovat u tohoto prodejce, dejte si dobrý pozor, je-li zboží skladem. Více než týden po zaplacení se nic nedělo, tak jsem se jal zjišťovat, kde to vázne. Dnes mi přišel email a v něm strohé oznámení, že z této objednávky mají jen jednu věc a další budou postupně docházet letos, zbytek až v červnu přístího roku! Žádné varování předem, že něco není dlouhodobě skladem. Ano, měl jsem si dát bacha, ale... No comment. :evil:

PS: Po krátké emailové komunikaci jsme dohodli částečné odeslání toho, co ještě letos přijde, ostatní mi zrušili a peníze odešlou zpět na účet. Škoda jen toho, že krátké upozornění mohlo tomuto nepříjemnému kroku zabránit. Proto ČTĚTE POZORNĚ co si objednáváte...
Uživatelský avatar
Nicholas
Příspěvky: 238
Registrován: 10. 07. 2020, 13:42
Bydliště: Býšť

Re: Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#7

Příspěvek od Nicholas »

Co jsem si všiml, tak oni tam píšou předpokládané datum, kdy to budou mít skladem, ale je to jen odhad, nikdo nezaručí, že jim to výrobce opravdu dodá.
Např. zde "Delivery acc. to manufacturer: 27.11.2020 (11 days)" nebo zde "Delivery acc. to manufacturer: 30.01.2021 (75 days)" nebo zde "unknown delivery time".

Na tohle je potřeba si dávat pozor při objednání všude, v Čechách to je taky problém, kdy napíšou více než týden a nemají často vůbec tušení, což přiznají, když se jim napíše dotaz emailem. Nebo píšou skladem a bohužel to nemají (Supra včera...) TS je v tomhle dost korektní, co jsem si zatím všiml. Z objednávky lze zboží vyškrtnout a oni částku vrátí, nebo to celé stornovat. FLO v UK mi tuhle taky část platby vracelo přímo na kartu, vše téměř okamžitě vyřešené.

Zrovna včera jsem tam objednával, platba Paypalem, všechny položky skladem, a jsem si jistý, že to tenhle týden DPD přiveze.
Celestron SCT 9.25", Evolution montáž, Baader Zeiss hranol 90°, 1.25" okuláry Baader Morpheus 76° a APM 24mm 65°
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#8

Příspěvek od Cztwerec »

No na tohle samozřejmě pozor, ale TS velmi často věci skladem má a při objednávce ten status online zmizí, takže najednou nejsou - jako kdyby zjistili, že je skladem vlastně nemají. To je ten horší případ. Ale co chcete, když většina těch výrobků je z Číny a tam mají skluz půl roku. Dobré ověřit před koupí rovnou mailem... Několikrát se mi tohle stalo.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Nicholas
Příspěvky: 238
Registrován: 10. 07. 2020, 13:42
Bydliště: Býšť

Re: Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#9

Příspěvek od Nicholas »

02:15 objednáno, 10:02 dostalo DPD informaci, 15:53 převzali balík, ST-ČT budou tady. Za mě spokojenost :-)
Celestron SCT 9.25", Evolution montáž, Baader Zeiss hranol 90°, 1.25" okuláry Baader Morpheus 76° a APM 24mm 65°
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#10

Příspěvek od ok1in »

Já objednával a platil 6.11., info o stavu zaplacené objednávky přišlo až dnes po výše popsané urgenci. Ale budiž, doba je dnes jaká je. Domluvili jsme se, takže to vše dopadlo alespoň po stránce financí vcelku OK. Jen mi teď poštou přijde pouze převod 1:10 k refráku, který mi bohužel nepřijde vůbec. :( Ostatní pošlou koncem roku, třeba to stihnou na Vánoce ;)
Uživatelský avatar
stawq
Příspěvky: 229
Registrován: 03. 04. 2013, 07:36
Bydliště: Ratměřice
Věk: 63

Re: Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#11

Příspěvek od stawq »

Dávám si na TS (ale i jinde) bacha, aby to co chci, bylo skladem. Pak je to u nich ale fofr a hlavně: co na webu napíšou, že na skladu je, tak taky 100%-ně platí.
Uživatelský avatar
Nicholas
Příspěvky: 238
Registrován: 10. 07. 2020, 13:42
Bydliště: Býšť

Re: Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#12

Příspěvek od Nicholas »

V pondělí ráno objednáno, ve středu ráno přišlo, to je, myslím, z Německa můj rekord. Zabaleno dobře, spokojenost. Ale bylo to jen drobné harampádí :-D
Celestron SCT 9.25", Evolution montáž, Baader Zeiss hranol 90°, 1.25" okuláry Baader Morpheus 76° a APM 24mm 65°
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 82

Re: Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#13

Příspěvek od zbignieww »

Muj rekord dodavky je ani ne 24 hod. Ale ne z TS , jenom z Rakuoska, firma Teleskop Austria.
Jeden den, tesne odpoledne objednane a zaplacene - dalsi den dopoledne uz kuryr cinkal mi na domofon v Ostrave.

Z Teleskop-Serwice mam velmi spatne zkusenosti - psal jsem o tom na zdejsim a na polskych forach.
A uz nic a nikdy od nich primo nekoupim. Polsti prodejci astro- optiky (dva) mi taky psali, ze strasne dlouho jim trvalo , az TS zacal jich uznavat jako serioznich obchodnich partneru. Museli si to vybojovat .

Pravdepodobne je to od pripadu do pripadu - zvlast pro individualni zakazniky.
Teckou nad "i " v mojim pripade byla nasledujici skutecnost:
objednal jsem v polskem obchode refraktor. Nebyl skladem, tak dovezli ho z TS. V Polsku
ne kontrolovali obsach, jen preadresovali na mne.
Refrak byl pouzivany resp.nekym zkouseny, spinavy, bez dovetailu a vlivem spatnecho montovani
dovetailu do tubusu , mel otisky od sroub v bilem laku.

Ale opakuji - je to od pripadu do pripadu - JENZE TAK BY NEMELO BYT !!!
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11572
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#14

Příspěvek od Psion »

Já jsem s TS celkem spokojený, co je označené skladem bylo skladem. Rovněž kupuju na astroshop.eu (de) a taky naprostá spokojenost, dodávky od obou dodavatelů do 3-4 dnů, podle toho kdy objednám.
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 828
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: Teleskop-Service / teleskop-express.de, zkušenosti

#15

Příspěvek od midars »

S teleskop-express.de zatím spokojenost (zaklepat.... ať to nezakřiknu). Dodávky do pár dnů a bez problémů. Co hlásili, že je skladem tak i bylo. Vyzkoušel jsem si i osobní odběr objednávky.
Moje astro, Astrofotky , Hlucin počasí, radiace a mag.pole
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Odpovědět