Astrofórum na ASTRO.CZ....

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#31

Příspěvek od MMys »

Já jsem to naposledy četl po tu řadu vulgárních příspěvků, pak už jsem se tam ani nepodíval, až teď.

Je to síla. Nenaplněné představy o misi ještě celkem jakž takž chápu, s ohledem na čtenářskou obec IAN, která je v průměru ještě méně "odborná" než na astrofóru. Komentoval jsem to, a dál už nebudu. Všem na fóru to je snad jasné.

Ukazuje to ale na jeden důležitý fakt, čím je více laických čtenářů/uživatelů, tím to bude s kvalitou příspěvků horší.

Je otázkou, kam zařadit skupinu lidí, která navštěvuje server ASTRO.CZ Odhaduji, že to bude něco mezi IAN a Astroforem, možná srovnatelné s astroforem. Jasně, členy ČAS je i spousta odborníků, ale návštěvníky serveru ČAS také velké množství laické veřejnosti. Opravdu nedokážu odhadnout, nakolik by to zvedlo návštěvnost právě ze skupiny takových přispěvatelů, a tím ovlivnilo kvalitu příspěvků fóra, to je otázka.

Mimochodem, Codel by to měl na IAN trochu pročistit... Ne že bych byl nějakým zastáncem cenzury, ale tohle tam fakt nepatří a nemá to nic společného se svobodou slova.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Rambo
Příspěvky: 149
Registrován: 27. 07. 2004, 23:48

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#32

Příspěvek od Rambo »

MilAN napsal: Zkuste se podívat na :
Huygens-přistání  online a to na NÁZORY na

http://www.ian.cz/detart_fr.php?id=1433

a potom , po 1/2 hodině čtení si odpovězte nas otázky:
1/ je množství čtenářů /příspěvků/ přínosem ?
2/ je tam vůbec  zastoupena nějaká informace ?
3/ chci, aby takhle vypadala všechna témata v astrofóru ?

Já tedy určitě ne, připadá mi to stejné zabíjení času  jako u TV  přihlouplých seriál.
Myslím, že odpovědi jsou jasné:
1) ne
2) téměř absolutní nic
3) ani náhodou

Když jsem si přečetl příspěvek "Proč jsem tady ukončil činnost" a víc se nad tím zamyslel, tak je jasné, že bez dalších úprav toto fórum nebude za chvíli k ničemu. Přesun na navštěvovanější server, kde je více laické veřejnosti, která má jen větší povědomí o astronomii, ale ve většině případů nedržela dalekohled v ruce a byla maximálně tak na hvězdárně, tak to nepřinese nic dobrého.

Stačí si projít různá "laická" fóra - já jsem třeba něco hledal o hře Half Life 2 - a to se člověk nestačí divit- mezi trochou užitečných rad samé bláboly a o vulgarismech nehovoříc... to je někdy síla.

Radim
Uživatelský avatar
hibiki
Příspěvky: 69
Registrován: 26. 03. 2004, 20:12

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#33

Příspěvek od hibiki »

Souhlas se zalozenim FAQ pro novacky, nikoho nebavi odpovidat na stale ty same dotazy :-/
Co se tyce presunu je mi to jedno, prinejhorsim vzdycky muzeme napodobit Psiona....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#34

Příspěvek od SKYMASTER »

Podle mne je jedno jestli se to presune na astro.cz nebo ne. Staci kdyz se na celni strance obcas objevi, ze neco takoveho existuje a prijde rada novych lidi. Porad si myslim, ze astronomii zajima jina sorta lidi nez napr. pocitacove hry. Takze kdyz se obcas neco smaze, zejmena urazlive a vulgarni prispevky popr. udela ze prispevky muzes psat az po probrouzdani napr. prvnich prihlasenych 30 minut na astroforu (tim se odstanuji novy vtipalci, protoze ti nevydrzi byt prihlaseni 30 minut aby tam pak napsali co cumis), bude to OK.

Spise se jedna o mnozstvi prispevku. Proste podle mne je stale lepsi konference a chat dohromady nez forum. Proc to tedy neudelat tak, ze bude forum, bude tam pripojeny chat na pokec a zmizi odsud ty osobni pokecy a emailova konference propojena z fora, takze si mohu precist co kdo pise na emailu a stejne tak odpovedet a ono se to napise do fora. To by se mi libilo :rotflmao:
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
koca
Příspěvky: 137
Registrován: 17. 06. 2003, 19:08

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#35

Příspěvek od koca »

SKYMASTER napsal: Podle mne je jedno jestli se to presune na astro.cz nebo ne. Staci kdyz se na celni strance obcas objevi, ze neco takoveho existuje a prijde rada novych lidi.

Spise se jedna o mnozstvi prispevku. Proste podle mne je stale lepsi konference a chat dohromady nez forum. Proc to tedy neudelat tak, ze bude forum, bude tam pripojeny chat na pokec a zmizi odsud ty osobni pokecy a emailova konference propojena z fora, takze si mohu precist co kdo pise na emailu a stejne tak odpovedet a ono se to napise do fora. To by se mi libilo :rotflmao:Souhlasim ze Skymasterem. Presun je zbytecny,pokud nejsou technicke problemy na strane serveru neni duvod k presunu. Presunem na "siroke verejnosti pristupny" server, by znamenalo prisun mnoha novych clenu, obavam se, ze ale pouze pasivnich ctenaru (coz mi osobne az tak nevadi), ale hlavne tech, co maji potrebu neco sdelovat, at uz je to cokoli. Nerad bych se zde dockal astrologickych a ufologickych diskuzi.
Beru astroforum jako zdroj vymeny zkusenosti, popripade komentare k nejakym astro udalostem. V posledni dobe se vsak informacni hodnota fora vyrazne snizila (z duvodu, ktere nastinil Psion a dalsi).
Myslim si, ze navrhovane reseni skymastera je urcitym resenim. Primlouval bych se za mailovou konferenci. Misto trvalemu prihlaseni k internetu stahnu prispevky, odpojim se a v klidu prectu.Co se nehodi mazu,co se mi libi ukladam do slozky, at se k tomu mohu v klidu vratit.Odpada tak zdlouhave hledani neceho co me zajima v historii fora. Psychologicky efekt takoveto konference je taky zrejmy, ono pokud odpovim "ahoj pepo, ty si tady taky" a pak mi to spadne do moji mailove schranky, tak si snad uvedomim, ze to doslo i 200 dalsim lidem do soukrome schranky a ze je tedy neco spatne. Snad :-[
Jeste mam nejake myslenky, ale zatim si je necham pro sebe, uz jsem toho napsal moc.
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#36

Příspěvek od sussudio »

odkaz na astrofórum je na astro.cz už teď. myslim, že člověk, který nedržel dalekohled nikdy v ruce, prostě nebude mít chuť zapojovat se do debaty o odborných tématech... a huygens je jiný případ. jak často se o astronomii mluví třeba v televizi? přistání sondy je ale zajímavé i pro bulvár, takže názor vyjádří a Pepa Novák, který jinak nejraději kouká na fotbal a pije pivo. možná se pletu, ale přesunu na ČAS bych se zase tolik nebál.
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#37

Příspěvek od Myzer »

sussudio napsal: myslim, že člověk, který nedržel dalekohled nikdy v ruce, prostě nebude mít chuť zapojovat se do debaty o odborných tématech... a huygens je jiný případ.
To asi nie, ale siroku astronomicku verejnost zaujimaju ine problemy, ktorymi by mohli zaplnit toto forum Prave som bol na jednych slovenskych strankach s viac ako standartnou navstevnostou, kde je mimochodom i forum pre registrovanych uzivatelov. Vopred sa ospravedlnujem za tento prispevok, vecer ho zmazem.

Citujem aspon nieco: ;D

Neviem ci je to mozne, ale pozorujem dost casto Mesiac a viac krat som videl preletiet cudne objekty cez tento Mesiac ktore mali tvar diskoviteho tvaru, niektore boli vacsie ine zas mensie niektore isly velmi rychlo ine zas pomalsie ale pritom sa nepohybovali na Mesiaci ale Mesiac ich iba presvetloval. Vyzerali ako z niektorych zaberov o UFO ktore mozme vidiet napr. v TV Ma niekto nejake podobne skusenosti ? Mam aj malu webkameru, pokusim sa to zaznamenat. ;D

Niekde som čítala,že celý vesmír je len percentuálna časť niečoho oveľa väčšieho..Ale čoho?Vie mi to niekto objasniť? :bomb:

Je to pravda ze v roku 2007 nastane velke ochladenie? - ze Slnko sa bude pomaly zväcsovat a bude pomaly pozierat ostatne planety a potom na koniec nastane velky vybuch a potom sa zo Slnka stane maly trpaslik? :rotflmao:

Niekde som videl, ze zlato vznika iba z fuzie pri zrazke dvoch neutronovych hviezd..a ludia ho chcu vlastnit.  :pimp2:

Cital som ze najvatsia znama hviezda je 300x vatsia ako nasa slnecna sustava. Tak to si ani neviem predstavit. (zdroj: 21 storocie) :o

Sú vypočítané vzdialenosti vo vesmíre E.Hubblom správne? Rátal s tým, že svetlo zo vzdialených galaxií letí na zem niekoľko miliónov rokov? Ak vypočítal, že nejaká galaxia XY je vo vesmíre od nás vzdialená 15 miliónov svetelných rokov, tak vlastne určil jej vzdialenosť od nás pred 15 miliónami rokov, lebo svetlo sem toľko cestovalo. Nieje to tak? :book:

Zdravim Vás všetkých a pýtam sa či existuje nejaká hmota ktorú nikto na svete nepozná. :finger:

Myslíte si že na Marse bol niekdy život.Alebo tekutá voda. :nod:

som to novy a chcel by som vas poprosit ze ci by ste mi nenapisali nieco o plute. je to tajuplna planeta. dakujem  ;D

Prosim vas. Mam taky problem.  ;DNedavno som cital nieco o piatej planete ktora exiztovala medzi Marsom a Jupiterom, bola znicena pred 750 000 rokov narazom Planetky. S jej menom som si nie celkom isty (PHATEON). Viete niekto nieco o tom viac? alebo je to fama... dik ???

Zdravim, co hovorite na ten tlsty asteroid s Kuiperovho pasu, nema to nic s planetou, ale novinari sa toho hned chytili, ak ho uznaju za planetu, tak budu musiet uznat tiez aspon 10 dalsich Kujperakov  :rotflmao:

Co myslite, dozijeme sa toho ked sa dokaze existencia mimozemskej civilizacie? :hanged:

počas zatmenia 4maja som zpozoroval cudne letiacu vec neblikalo to len to svietilo ako stanica cudne sa to hybalo po oblohe a cez dalekohlad som to videl elipticke.kto vie co to bolo.  ???
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
sussudio
Příspěvky: 160
Registrován: 26. 10. 2004, 21:40

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#38

Příspěvek od sussudio »

to Myzer:
tak tenhle výtah z fóra je opravdu "čudný", ale vtipný:) večer to nemaž:)
tahle ukázka ale potvrzuje co říkam, tohle jsou témata pro široký okruh "lidí". cokoliv odbornějšího musí každý z nich shledat nezajímavým - tudíž nebudou mít potřebu ragovat na dobře zahájené téma, nejlépe ještě s nějakým odborným výrazem hned v hlavičce:) pořád se mi prostě nelíbí představa "cenzurovaného" kroužku, jen pro "profi" členy...
nedoporučuji obchodování s DUKem
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#39

Příspěvek od Myzer »

sussudio napsal: tahle ukázka ale potvrzuje co říkam, tohle jsou témata pro široký okruh "lidí". cokoliv odbornějšího musí každý z nich shledat nezajímavým - tudíž nebudou mít potřebu ragovat na dobře zahájené téma, nejlépe ještě s nějakým odborným výrazem hned v hlavičce:) pořád se mi prostě nelíbí představa "cenzurovaného" kroužku, jen pro "profi" členy...
A to je ten problem ... reagovat na odbornu temu nebudu, to je mozno pravda, ale budu zakladat nove. Nehovorim, ze sa tak stane zajtra alebo za tyzden, ale uz teraz si viem predstavit ako bude vyzerat Vseobecna diskuze za pol roka. ;D Bez ohladu na to ci dojde k presunu alebo nie. Mozno sa mylim, ale je to riziko.

Je to o tom ake forum chceme mat: encyklopediu alebo kopec blbosti. Ked sme v minulosti mali vyhrady na novo vznikajuce fora, aby sa nedelili clenovia na 2 skupiny, bolo to velmi rozumne. Ale v dnesnych casoch by konkurencia neuskodila ani v tejto oblasti.

Kazdopadne ja som sa k buducim novinkam vyjadroval uz viac nez dost, tak nebudem dalej na tieto temy reagovat /aspon dufam/.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Medved
Příspěvky: 427
Registrován: 02. 09. 2002, 21:28

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#40

Příspěvek od Medved »

K tématu. Je mě jedno kde bude astroforum fungovat, hlavně když bude fungovat (aslespoň tak jako těď).
Mimo téma. Nechtěl jsem se zapojovat do žádné debaty o informační hodnotě fóra o počtu členů apod., ale nedá mě to, trpělivost překapala. Mám dojem, že v poslední době snižují informační hodnotu fóra zejména příspěvky o fóru samém. Brblání typu spousta příspěvků "o ničem" neberu. Nikdo nikoho nenutí aby četl všechno a zpravidla už z názvu příspěvku se dá odhadnout zda má pro mě význam nebo nikoliv a o co asi jde. Tomuto rozlišení pomohla i současná struktura fóra. Každý příspěvek může mít pro někoho svou informační hodnotu a nějak pomoci i tím, že je "nesmyslný" nebo "o ničem" člověk si alespoň uvědomí co je podstatné a co ne.
Noví členové a jejich příspěvky. Je jasné, že člověk se asi nejprve snaží něco přečíst a nastudovat, ale v současnosti se fórum rozrostlo natolik, že odkazovat někoho někam slovy "to už tady bylo - hledej" mě nepřijde vhodné. Dotyčný pravděpodobně zkusil něco nastudovat sám , ale předmět jeho dotazu se mohl probírat natolik dávno nebo z jiného pohledu, že ho nenašel. Je také naprosto přirozené, že některá témata se budou (a zákonitě musí) objevovat stále znovu a znovu a je to dobře, protože kdyby se je podařilo vyřešit definitivně a jednou provždy tak toto fórum můžeme zasklít a udělat z něj výkladní skříň všehomoudra.
Co se odchodu zkušenějších nebo zřízení nějaké vyšší úrovně fóra pro zkušenější (mimochodem jak se to pozná) případně mailové konference týká mylím, že to povede jen ke zhoršení celkové úrovně. Zřizování dalších paralelních debatních nástrojů v zemi velikosti ČR je jen zbytečným tříštěním. Docela mě mrzí, že mnoho členů kteří mají hodně co říci k astronomii a technice okolo ní je v poslední době velmi málo aktivních a pravděpodobně si našli jiné komunikační kanály něž je astrofórum. Na druhou stranu je i chápu a nemám jim to za zlé, ale astroforum tím svým způsobem o hodně přichází a ztrácí trochu ze svého poslání - šířit vědomosti, znalosti a vyměňovat zkušenosti aby se i z méně zkušených mohli stát zkušení kteří budou zase v budoucnu zpětně předávat své zkušenosti jiným.
Fórum teď, zdá se, prochází jakousi "vnitřní krizí" kterou občas projdou/prochází asi všechna fóra, alespoň ta která jsem měl možnost sledovat a účastnit se jich. Na tomto fóru se tento "úkaz" objevil poprvé a myslím, že prostě musí proběhnout a poté zase věci poběží dále, možná jinak, lépe nebo hůře, ale poběží.
Doufám, že jsem tímto svým příspěvkem moc nesnížil informační hodnotu fóra. ;)
A na závěr naprosto nepodstatná a balastní informace pro všechny šťouraly. Mám ukrutný hlad a jdu se naobědvat. Mlask, mňam.

Pac a pusu
Váš Medvěd
Toš tak na světě...
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#41

Příspěvek od Pavuk_ »

To Myzer: Nic nemaz priatelu, uz som videl aj horsie prispevky... ;)
ale vazne nemaz ho, vobec nie je offtopic.
:hi:
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11503
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#42

Příspěvek od Psion »

Jen pro doplnění malý příspěvek. Nechte už toho rozebírání o foru a pište příspěvky, které mají hodnotu. Chápu, že zde jsou exhibicionisti, kteří musí informovat o všem co kde vidí, slyší nebo cítí, ale to už je na shodamovi, aby si s tím poradil. Já jsem pouze chtěl rubriku, kterou by mohla určitá skupina astronomů sama moderovat, což se nelíbí a tak se spustily jiné infokanály, které půjdou mimo forum.

Co se týká fora, byl jsem jeden z prvních, kteří forum bránili proti útokům jedinců, kteří se snažili činnosti fora zamezit a doufám, že se "nejmenovaní" poučili a nebudou v budoucnu něco podobného zkoušet.  :hi:

Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#43

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Mno, sem pro zkvalitnění příspěvků, i když na psaní nečeho obsažného většinou nezbývá čas, tak se snažím alespoň odreagovat a taky občas napíšu report ze zajímavého pozorování....přesouvat se podle mě nic nemusí a taky by mě zajímalo kritérium pro přístup do VIP sekce, bylo tu psáno něco ve smyslu členstva ČAS, já jsem třeba členem SMPH, další může být členem Medůzy a zároveň nejsme členy ČAS...nemáme tudíž právo pro přístup do sekce VIP nebo kdo to bude rozhodovat? Toto se mi zdá technicky neproveditelné, cenzor přece nemůže zjišťovat o daném každém jedinci informace o jeho aktivitě na poli astronomie.... :nono:
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11503
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#44

Příspěvek od Psion »

Algol77 napsal: Mno, sem pro zkvalitnění příspěvků, i když na psaní nečeho obsažného většinou nezbývá čas, tak se snažím alespoň odreagovat a taky občas napíšu report ze zajímavého pozorování....přesouvat se podle mě nic nemusí a taky by mě zajímalo kritérium pro přístup do VIP sekce, bylo tu psáno něco ve smyslu členstva ČAS, já jsem třeba členem SMPH, další může být členem Medůzy a zároveň nejsme členy ČAS...nemáme tudíž právo pro přístup do sekce VIP nebo kdo to bude rozhodovat? Toto se mi zdá technicky neproveditelné, cenzor přece nemůže zjišťovat o daném každém jedinci informace o jeho aktivitě na poli astronomie.... :nono:
Nikdo tady nemluvil o VIP sekci, alespoň se nepamutuji. Řeč byla o moderované sekci, kde by mohl přispět třeba každý nějakým zajímavým příspěvkem, nebo uzavřená skupina lidí, která by mohla psát a ostatní pouze číst. No nic, to nemá smysl rozebírat. Je vidět, že se toto stane forem v pravém slova smyslu ve stylu diskuzí mobilmania, idnes apod.
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Astrofórum na ASTRO.CZ....

#45

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

No nevím, ale sekce jsou moderované již teď, v záhlaví každé je napsané jméno moderátora, takže v tom bych problém neviděl, spíš bych ho viděl v tom moderování....no a to, že bude existovat sekce, do které budou mít právo přispívat jenom vybraní je VIP a proto jsem se ptal, jakým způsobem se bude VIP vybírat....odpověď žádná.... :-[
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Odpovědět