Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1831
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#46

Příspěvek od aquarius »

:o
http://www.atc-astro.eu/

28.2.2011 - pozdrav z budoucnosti  :-?

Edit 21:18
Na uvedeném odkazu jsou opět standardní stránky ATC.
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#47

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Tak to vypadá, že si zase bud moci popovídat s nějakými milými policisty :)
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#48

Příspěvek od mitovka »

To je ako zajtrajšie noviny, 28.2.2011...
mitovka
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#49

Příspěvek od MaG »

Milý astrográzle, zamindrákovaný Honzo Verfle osobně ti dosvědčím, že nejsi ani zamindrákovaný ani závistivý a nemáš žádné pohnutky, které by měly vést k poškozování nějaké firmy nebo osoby. Otázkou je, proč text, který se měl na zmíněném webu objevit až 28.2. tam je už nyní.

Pro mnohé bude tento odkaz spíše důkazem chování firmy ATC, která není schopna dodat požadovanou techniku jisté firmy, jejímž je výhradním dovozcem do ČR. Nevím, proč si pan Holubec vědomě poškozuje vlastní jméno těmito nehoráznými výpady.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#50

Příspěvek od caribic10 »

Shocked
http://www.atc-astro.eu/

28.2.2011 - pozdrav z budoucnostiHuh ;D ;D

to zbytek: máte to zapotřebí? Tohle zbytečný pošťuchování...
Poslední dobou není den, kdyby to tady nevypadalo jako někde v ústavu, nebo v mateřský školce, kde se děti tahají za vlasy.
Na jednu stranu zbytečně dráždíte čápa žábou, nadruhou si necháváne s*át na hlavu.
Zkuste se nad tím zamyslet, nebo běžte ven na mráz koukat nebo fotit, ať si tady na fóru člověk přečte zase něco novýho.

Kuba :)
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#51

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Kuba má pravdu, já bych tady tohle zbytečně nerozpatlával, to už je poměrně daleko od skušensotí s nákupem. (Ovšem jistě chápete, že odkaz na to, jakej sem já grázl nemůžu s čistym svědomím smazat, to bych byl obviněn ze zaujatosti :)))
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#52

Příspěvek od Duk »

"Svinstvo prováděné gangem závistivých a zamindrákovaných členů ČAS České astronomické společnosti z Prahy a jejich dalších kumpánů prováděné několik let."

Tohle mi už připadá jako dost silný kafe a urážka ČAS
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4504
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#53

Příspěvek od dvader »

Už to tam není, ale mám uloženo v PDF...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#54

Příspěvek od -karneades- »

přišel jsem o něco ? Vystav někde to pdfko, díky
Uživatelský avatar
brz
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 07. 2010, 00:18

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#55

Příspěvek od brz »

ked mal niekto problem s komunikaciou asi si neprecital pravidla:
http://www.atc-astro.eu/Pravidla/

anonymne emaily sa mazu okamzite.

len je otazka ci tu adresu nepouziju v trestnom oznameni...
Uživatelský avatar
Lesák
Příspěvky: 444
Registrován: 10. 03. 2009, 21:43
Věk: 36

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#56

Příspěvek od Lesák »

Ta pravidla jsou známa, viz pár příspěvků výše. Já osobně jsem do ATC psal několikrát, poprvé přesně dle pravidel a odpověď přišla záhy. Z finančních důvodů a z důvodu nedůvěry v internetový obchod - je to už řada let -  se tehdá obchod neuskutečnil (celá záležitost byla vlastně jen informativního charakteru a ne objednávka); od té doby pan Holubec neodpověděl na žádný můj email - ať bez adresy (dle bodu 2 pravidel) - nebo s adresou. Sám za sebe musím říct, že pan Holubec byl velmi ochotný a i telefonicky mi poskytl cenné rady. Ovšem od té doby už nekomunikuje... Na co jsou tam ta pravidla, když v mém případě nebyla z jeho strany akceptována.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17643
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#57

Příspěvek od MMys »

Ono je asi zbytečné to tady pořád řešit. Celý ten web je už dlouhá léta absolutně nepřehledný, zmatený, neustále připisovaný do délky, včetně nefunkčních či zaheslovaných odkazů. Z toho pak často vznikají nedorozumění (jako třeba kdysi to moje). Sám jsem tehdá p. Holubcovi psal, že když pořádný WEB neumí udělat (na tom přeci není nic špatného, nikdo neumíme všecko) tak ať si ten WEB nechá udělat profesionálem. Je to celkem běžná praxe.

Samozřejmě, kdo na ta podivná pravidla komunikace mailem náhodou nenarazí (a koho by napadlo vůbec něco takového hledat ?) má asi smůlu. Jejich smysl po pravdě řečeno nechápu. Pokud se chci na něco informovat (cena, parametry), nevím proč bych hned měl uvádět poštovní adresu. Přeci stačí mailová adresa pro odpověď a slušně se podepsat (tedy jméno, příjmení). Adresu stejně musím udat v okamžiku obchodu kvůli zaslání a případně vystavení dokladu. S takovýmito požadavky jsem se opravdu ještě nesetkal NIKDE.

Podle mě, dokud se prezentace ATC nezmění na normální přehlednou stránku s nabízenými produkty, místo toho stávajícího chaosu v úvodní stránce, kde je vše na  jedné hromadě, občas i prošpikováno texty o astrográzlech, bude to prostě budit emoce, a bude se to pořád a pořád dokola řešit. Teď jsem se tam zase po delší době podíval, a objevil tam další perly o mě. Vůbec nevím, čím jsem se o to v srpnu roku 2010 zasloužil. Žádný kontakt s ATC jsem vůbec neměl, ani nikde nic nepsal (můj poslední mailový kontakt s ním byl 9.11.2008). Není to tak dlouho, co tam ještě ty moje testy komakorektoru a ATC CL-1 filtru byly. Ale mazání kladných referencí na svoje výrobky výrobcem, to mi hlava nebere. Ale je to jeho web, tak ať si dělá, co chce.

http://www.atc-astro.eu/komakorektor/test-koma.html
a
http://www.atc-astro.cz/Canon/test/


Naprosto nechápu, proč s tím majitel ATC za dlouhá léta nic neudělal. Nemuselo to zajít takhle daleko. Prostě normální transparentní obchod s jasnými pravidly, zbožím, cenami, jako mají ostatní prodejci, a nebylo by co řešit, nad čím spekulovat.

Myslím, že si ATC tímhle přístupem vybudovalo kromě nevalného povědomí i spoustu pochybných odkazů ve vyhledávači. Zkuste si schválně do Googlu napsat třeba hesla Astrotechnika či Astronomická technika (ta je obzvlášť dobrá, 2 vrácený odkaz je blacklist).
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
stZ
Příspěvky: 360
Registrován: 30. 08. 2005, 05:45

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#58

Příspěvek od stZ »

Predem se omlouvam, ze pisu trosku mimo toto tema...

-karneades-: proc nekoupis treba u optocorp? Mas tam novejsi model NewQ FSQ a i po zaplaceni vsech poplatku CLO+DPH se dostanes púravdepodobne i na lepsi penize. Bohuzel ted podrazil o 300$..... Doprava bude tak 200$ pres USPS, za samotny pristroj.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#59

Příspěvek od Konihlav »

stZ: protoze US distributori maji vyhradne zakazano od vetsiny vyrobcu (napr. Takahashi) prodavat (zasilat zbozi) pres ocean... duvody jsou jasne (ekonomicky zajem vyrobce, cena stejna, jen se lisi mena EUR vs. USD a hlavne VAT/DPH). Postovne by kvuli pojisteni na $5000 urcite nebylo tak nizke a hlavne USPS tak drahe zasilky nepojisti ani nahodou (uz i pri poslani 2 velkych Astrodon narrowband filtru prekrocim limit). Takze pak se musi posilat treba UPSkou (coz je pochopitelne znacne drazsi, me sla napriklad montaz za asi $800 doprava a dva filtry za $160).

jinak jsem doporucoval http://www.optique-unterlinden.com/ z Colmaru, jiz mi od nich jeden dalekohled kdysi davno prisel...

jeste jeden OT pro Petra - vykasli se na Taka FSQ106 a kup jen o neco malo drazsi TEC140 s reduktorem AP, nebo jdi cestou jako ja, tj. SCTcko ;D
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#60

Příspěvek od -karneades- »

díky Tomáši, Optcorp mám v záloze, ještě jsem oslovil (tedy ne já, ale spřátelená duše) přímo žabožroutíky, nechám jim do pondělka, když se nevyžvejknou, tak objednávám u Optcorp

doprava je už vyřešena, spíš mi jde o záruku :-/

IMHO-ATC má již moji 4 tou objednávku, jako když neexistuji, žádná odpověď a to dodržuji striktně požadovaná pravidla emailové komunikace
Odpovědět