Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#106

Příspěvek od Sajri »

Mně chybí v anketě jedena položka i když sám nevím, jak bych ji stručně nazval.
Když si totiž přečtu Holubcův blacklist, udělám si hodně silnou představu o jeho osobnosti. Jenže to není zkušenost osobní (v blacklistu nejsem a ani jsem nikdy s Holubcem nijak nekomunikoval), ale ani zprostředkovaná (není to tak, že by někdo o něm něco napsal, ale čtu přímo jeho vlastní vyjádření a jeho formu).
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#107

Příspěvek od dvader »

Já třeba v Blacklistu jsem a vůbec nevím, čím jsem si to vlastně zasloužil.
Nikdy jsem s ním nekomunikoval ani osobně, ani telefonicky a ani mailem. A jediné, co si vybavuji je, že jsem měl odborné připomínky k jeho webovým stránkám v době, když se tu probírala jejich kvalita...
Takže mne se to osobně dotýká ale je to vlastně osobní zkušenost nebo ne? 8-)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#108

Příspěvek od Listy3 »

To Sajri: já bych řekl, že to osobní zkušenost není, protože jsi četl o jiných lidech a nikdy nemůžeš vědět co mezi nimi je, kdo je vlastně v právu i když všichni asi tušíme jak to je a můžeme si myslet, že je tato reakce přehnaná, jak jsem psal už na začátku mám taky vlastní zkušenost a to myslím si trochu tvrdší, než že bych byl na stránkách ATC na nějakém blacklistu, který si přečtou asi jenom lidi, kteří mají názor na tuto věc ještě před tím než si to přečtou, ať už se přiklání na jednu, nebo druhou stranu.
To dvader: to osobní zkušenost bude, pokud jsi na blacklistu a jsi přesvědčený, že jsi k tomu nezavdal příčinu, tak jistě máš osobní špatnou zkušenost. Stačí k tomu tvoje osobní přesvědčení, že jsi k tomu opravdu nezavdal příčinu. Když má právo na názor pan Holubec, máš právo na vlastní názor i Ty. On byl zřejmě přesvědčený o tom, že jsi mu nějak ukřivdil bez toho, aby on nějak ukřivdil Tobě, tak to vyjádřil tím, že Tě tam napsat. Jestli máš taky ten samý pocit, že on ukřivdil tobě, bez toho aby Ty jsi ukřivdil jemu, máš s ním špatnou osobní zkušenost a můžeš to vyjádřit v anketě.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
Petr46
Příspěvky: 63
Registrován: 17. 02. 2009, 21:57

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#109

Příspěvek od Petr46 »

Sajri i mě tam chybí jedna položka nazvaná "Holubec mě nezajímá". Nikdy jsem s ním nic neměl, ale občas jsem projel jeho stránky, blacklist a toto téma. Tak jsem dospěl k názoru, že si u ATC nikdy nic nekoupím. Ne proto, že by dodával šunty, nebo podivně komunikoval s některými jinými členy AF, ale proto, že si u něho nemohu být nikdy jistý s jeho reakcí na jakýkoliv problém, který by se mohl při nákupu objevit. Takový ptodejce mě prostě nemůže oslovit i kdyby byl super odborníkem.

Petr
Praha balkon: SWN 150/750 EQ 3-2, QHY 5T
Chalupa : Domeček s NEQ 6 SS, Orion UK 200/900, ED 80/600,QHY 5T, G2 8300C, G1 0300
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2845
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#110

Příspěvek od Homer »

Petr46 : to je myslím přesně řečeno. Nejde pouze o to co, kde a za kolik nakoupit, ale i o záruční a pozáruční servis a taky jednoduše o vztah mezi tím, kdo přináši peníze a tím, kdo mu za ně poskytuje zboží a službu. Já osobně bych dbal na to, aby se mi zákazník vracel - to je především záruka přežití v této době. Znal to každý prvorepublikový hokynář a trafikant. Nějak se na to díky minulému období, kdy zákazník otravoval, zapomělo a dosud to mnozí kolem nás nepochopili. Z dlouholeté zkušenosti s malým krámkem své manželky vím o čem hovořím.
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 81

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#111

Příspěvek od zbignieww »

Nejdepouze o to co, kde a za kolik nakoupit, ale i o záruční a pozáruční servis a taky jednoduše o vztah mezi tím, kdo přináši peníze a tím, kdo mu za ně poskytuje zboží a službu.

...přesně !
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5574
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#112

Příspěvek od Karell »

O podobné zkušenosti se dělím nerad a popravdě řečeno k tomu není příliš často ani důvod. Pokud něco kupuji z e-shopů, mám prozatím veskrze pozitivní zkušenosti. Až do okamžiku, ve kterém jsem se rozhodl, že koupím karbonový stativ u firmy ATC Přerov. Klasická objednávka, potvrzená v e-mailu, ovšem vzápětí následovaná e-mailem tohoto znění:
Omlouvám se, objednávka na jméno Karel Bůna z Jilemnice nemůže být zpracována.
Jaromír Holubec
Nic víc, nic míň. Na moji otázku, mohu-li znát důvod, jsem žádnou odpověď nedostal. Takže pozor na tohoto obchodníka, zřejmě vyhoví, či naopak nevyhoví vaší poptávce na základě toho, jak se vyspí. Jinak si to neumím vysvětlit. Za mě se jedná o neseriózního obchodníka a před obchodem s ním varuji.
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#113

Příspěvek od zuzi »

jestli ono to nesouvisí s pravidly pro komunikaci (sice tyto jsou jen emailem, ale i tak je to "specifické") http://www.atc-astro.eu/Pravidla/
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2325
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#114

Příspěvek od nosuh »

Tak dit to nebylo o komunikaci. Jak sem pochopil, byla vytvorena a nasledne automatem potvrzena objednavka v eshopu, aby nasledne byla stornovana bez vysvetleni prodejcem..chapu to tak spravne
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
stawq
Příspěvky: 229
Registrován: 03. 04. 2013, 07:36
Bydliště: Ratměřice
Věk: 63

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#115

Příspěvek od stawq »

Nakupoval jsem zde několikrát (4-5x), vždy byla komunikace obchodu i zaslání zboží perfektní (včetně vracení nevyhovujícího zboží).
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#116

Příspěvek od zuzi »

No já právě myslím že na
Na moji otázku, mohu-li znát důvod, jsem žádnou odpověď nedostal
nebyla odpovď, protože byl dotaz položený emailem. Ale je to čirá spekulace, uznávám.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#117

Příspěvek od Psion »

stawq píše:Nakupoval jsem zde několikrát (4-5x), vždy byla komunikace obchodu i zaslání zboží perfektní (včetně vracení nevyhovujícího zboží).
Zřejmě nejsi na černé listině, to je základní předpoklad.
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#118

Příspěvek od biker.fm »

Psion píše:
stawq píše:Nakupoval jsem zde několikrát (4-5x), vždy byla komunikace obchodu i zaslání zboží perfektní (včetně vracení nevyhovujícího zboží).
Zřejmě nejsi na černé listině, to je základní předpoklad.
Mas na mysli astrograzly a pod ... ? :-) Jak jsem to kdysi cetl, neveril jsem vlastnim ocim.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11502
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#119

Příspěvek od Psion »

:D co k tomu dodat, už jsme si na tento zajímavý a ojedinělý úkaz zvyknuli.
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1829
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#120

Příspěvek od aquarius »

Pro Karell:
BLACKlist je patrně stále aktivní. JH nezapomíná.
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Odpovědět