Seznamte se s ... rozhovory s astronomy

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
juh

Re: Seznamte se s ... rozhovory s astronomy

Příspěvek #61 od juh » 03. 03. 2020, 18:50

Vďaka, to mi dáva zmysel.

MaG
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #62 od MaG » 03. 03. 2020, 19:08

Stefane tento rozhovor je velmi povedený a hodnotný, možná nejpovedenější. Když si jen vezmu tu motivaci pro mladé a začínající, že trpělivostí a pílí se člověk může něčím takovým nejen bavit, ale i živit, ale že bez nesmírných obětí časových to beztak k výsledku nevede.. Prostě paráda.
Martin Gembec, Astronomické události
CG5 GT Adv., Celestron ED80/600+Vixen 0,67x, Orion Optics Newton CT 200, Canon 30Dmod + 5D

Beda
Věk: 76
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek #63 od Beda » 03. 03. 2020, 20:56

Mne nadchnula ta jeho dlouholetá oddanost myšlence. Jako objevitel 9 komet od začátku dobře věděl, že nejlepší optický systém musí být co nejsvětelnější, jak už tady napsal MilAN.
Zajímalo by mě, jestli při výrobě astrografů spolupracoval s krymskou ARIES. Špičková firma, ale dost drahá. Refraktoriáni si vzpomenou na chromacory, ty pocházely z jejich produkce.
V našich podmínkách bude Celestron 8" Rowe-Ackermann Schmidt-Astrograph f/2 se 32mm polem optimální a z hlediska poměru cena/výkon asi nepřekonatelný. Ostatně jeden je stále v pohotovosti v Jablonci :mrgreen: .

Stefan K

Příspěvek #64 od Stefan K » 03. 03. 2020, 21:29

MaG píše:Když si jen vezmu tu motivaci pro mladé a začínající, že trpělivostí a pílí se člověk může něčím takovým nejen bavit, ale i živit, ale že bez nesmírných obětí časových to beztak k výsledku nevede.. Prostě paráda.

Martin veľká vďaka za milé slová! Mám radosť, keď vidím, že moje úsilie nie je zbytočné a má zmysel.

Takže hľadanie šikovných a zaujímavých ľudí, ktorí sú niečím výnimoční na poli astronómie pokračuje. Aby som ich najprv sám dôkladne spoznal a následne ich predstavil aj ostatným.
Stefan
-------------------------------------------
"Ten pohľad ... je ďaleko to najvznešenejšie čo nám astronómia poskytuje."   Edmund Halley

www.skaw.sk - svet asteroidov a komét

Zpět na “Všeobecná diskuze”