Vyzkoušejte si zpracování

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Ferfex
Věk: 30

Re: Vyzkoušejte si zpracování

Příspěvek #1141 od Ferfex » 29. 09. 2019, 19:04

MilAN píše:Zkusil jsem jen H-alfa ve fotoeditoru běžně upravit.
Problém je , že v č.b. verzi detaily nezanikají, na rozdíl od barevné a lze je více vytáhnout , pokud nechci ve výsledku dělat barevný snímek.
Tady je odkaz na výsledek :
https://drive.google.com/file/d/1KCx3uO ... sp=sharing

Díky Milane, na zpracování Ha budu muset koukám ještě zapracovat, v Tvém podání jsou detaily mnohem větší a výraznější.

to mich1: ano při zpracování jsem si také vytáhl jen červený kanál a dál pracoval pouze s ním ;)
DSLR: Canon 700Dm + EOS Clip IDAS LPS-D1 / Astronomik 12nm H-alpha
Dalekohled: TS-Optics PhotoLine APO 102/714mm f/7 Doublet FPL53 + TS 0,8x corrector
Pointace: APM ImageMaster 60/240mm f/4 + ZWO ASI120MM Mini
Montáž: EQ-6 SkyScan
Astrofotky.cz

Konihlav
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyzkoušejte si zpracování

Příspěvek #1142 od Konihlav » 30. 09. 2019, 15:09

LukasNestak píše:Konihlav:
Ďakujem presne to som potreboval, aby som vedel ako mi to vôbec kreslí + trochu porovnať pozadie Šumava vs Sereď :roll: + ke´bude čas tak skúsim spracovať.
Zaujímavé ako pekne ti flaty zobrali vinetáciu z rohov, keďže pri ASA korektore býva často veľmi silná. Inak aký máš priemer sekundáru 100-110?
Prečo sú extra kanály R G B?
PS: Tá králová znie strašidelne!
Jedine že by to bol súvis s "prácou" na treťom miminku :)

prumer sekundaru presne si nevzpomenu, 100 urcite, 110 mozna... jiny rozmer urcite ne.
z nejakyho duvodu jsem si nenechal RGB verzi ale mam to rozseparovane na RGB - asi jsem tenkrat v Maximu delal debayering a pak split 3 color - ja totiz puvodne s daty z RGB kamery stejne pracuji jako s daty z mono kamery - jsem zvykly mit R G B single snimky (master slozeniny). Usuzuji z toho, ze rozliseni to ma maximalni... ty singl fit snimky.
ad to off-topic: ano strasidelne to je, jsem doma pod pantoflem, kmitam kolem deti a zeny... a pokud se nerozvedu, tak uz ode me astro-snimek nikdo neuvidite pristich X let, ani nepojedu fotit...

Zpět na “Astrofotografie”