astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#361

Příspěvek od MMys »

To mi připomíná, že by to chtělo znovu zaapelovat na některé uživatele, aby si vyčistili to skladiště x nepovedených snímků a nepoužívali to jako server k linkování všech svých nepovedených pokusů do AF.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Libcz
Příspěvky: 544
Registrován: 07. 07. 2006, 13:43

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#362

Příspěvek od Libcz »

Já až jednou udělám nějaký hezký snímek, tak také pošlu žádost o registraci :-)

K těm změnám - osobně by se mi líbilo nastavení od koho chci novinky odebírat (tj nastavení na konkrétní uživatele)
Libor Brodský
HEQ5, ED80/600, Canon 350D, QHY5L-II
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#363

Příspěvek od deavi »

To mi připomíná, že by to chtělo znovu zaapelovat na některé uživatele, aby si vyčistili to skladiště x nepovedených snímků  ;) a nepoužívali to jako server k linkování všech svých nepovedených pokusů do AF.
Určitě to chce radikálnější postup, buď Pavel někdo ním zvolený by měl projít veškeré fotografie a vyházet a smazat nevyhovující fotky. Nebo jak Pavel plánoval, zainponovat přímo do stránek ikonku po nahlášení nevyhovujících fotek, které by Pavel potom smazal. Záleží jak se k tomu vlastně Konihlav postaví a jak bude mít čas :)
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#364

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

A je to opravdu tak potřeba? Předpokládám, že vzhledem k dnešním cenám hostingu to není proto, že by nebylo místo, ale proto, že chcete, aby na astrofotkách byly jenom zajímavý věci. Ale ona právě ta schopnost intelignetního hostingu i ne moc povedených fotografií - k následné diskzuu tady, je tam k nezaplacení. Je 100x lepší, aby lidi dávali svoje pokusy na astrofotky, než na hrůzy typu ulozto.

Nebylo by řešením mít tam možnost mít prostě dvě kategorie fotek - fotky k veřejnému prohlížení a fotky k čirému linkování?
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#365

Příspěvek od deavi »

Jde o to, jestli chceme mít z galerie smetiště fotek, já jsem rozhodně proti, proto není ani možné udělat dvě kategorie a určitě vím že Pavel s tím rozhodně nebude souhlasit, když si vezmu jaký je perfektcionista. Tohle by bylo určitě pod jeho úroveň.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#366

Příspěvek od MMys »

Tady nejde o místo na serveru, to fakt není zásadní problém. Spíš to ale jde proti duchu, se kterým pavel zakládal Astrofotky. Nevadí mi, že tam má začátečník nic moc fotky, prostě jsou to jeho nejlepší. Ale vadí mi, když si chci porovnat, jak se s objektem popasovali různí fotografové, a pak tam mám stejnej objekt o stejného fotografa, ze stejného data, a 10x různě zpracovaný a vylepšovaný a ani jednou pořádně. A musím se tím probírat. To mi prostě přijde jako velká škoda. Autor by tam měl nechat pro danou foto-session finální výsledek, případně různá zpracování (ale smysluplná, dělaná z nějakého důvodu něco konkrétního ukázat).

Nicméně finální řešení je na Pavlovi.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#367

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Tenhle postoj prostě nechápu. Čemu přesně by to vadilo, kdyby astrofotky ovbahovaly smetiště fotek, který by prostě nebylo vidět (jinak než linkem na fotku)? To by vám (a konihlavovi) vážně vadil ten pocit, že na tom skvělém serveru je něco nečistého? I když by to nemělo praktický vliv vůbec na nic?

Zkuste se na to podívat trochu realisticky - vkládání astrofotek na fórum je dlouhodobý problém. Jaká je to radost, když sem někdo dá fotku a vidíte, že na proklik jsou astrofotky, které vždycky fungují (narozdíl od skjoro každé jiné free hostovací služby na obrázky) a navíc tam lze očekávat údaje o snímku v super přehledném formátu!

A úplně nejhorší je ta teze o tom, že se fotky budou časem mazat. TO znamená, že postupně většina vláken tady na AF o snímcích přestane dávat smysl, protože v nich ty obrázky už nebudou?
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#368

Příspěvek od MMys »

Pokud bych je fakt jinak neviděl (ty určené jen k linkování), tak mi to pochopitelně nijak nevadí (narozíl od stavu, kdy mi na proklik vypadne ulozto, rapidshare, imageshack a podobné "super" servery - to mě vytáčí podstatně víc).

Pokud by se Pavel s tímhle stavem smířil, tak by ve fotkách stačila u snímku volba "neukazovat na astrofotkách". Pokud by byla zaškrtla, snímek by šel jen linkovat, ale nezahrnoval se do vyhledávání a ukazování na webu astrofotky.cz
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#369

Příspěvek od deavi »

Ale tady se nikdo nebaví, že by se smazala půlka astrofotek, ale jen ta část, která nemá s astro tématikou nic společného a ty snímky které se v galerii duplikují s minimálními rozdíly. Prostě se stává u pár jedinců, že zpracují snímek a všechny verze hodí do galerie a následně se všechny verze objeví na AF s otázkou, která verze je nejhezčí.
Proto tady zaznělo již několikrát, aby si uživatelé galerie pročistily a smazaly takové snímky o kterých jsem psal. Je to těžké na pochopení? nebo snad toho chce Konihlav moc?
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3423
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#370

Příspěvek od hamr »

Já se osobně držím zásady na Astrofotky dávat jen můj nejlepší výběr a ten podle přibývajících fotek korigovat. Když se mi podaří něco nafotit líp, starou fotku smažu. Foto které vkládám na Astrofórum ukládám na http://www.astro.cz/galerie/v/uzivatele do galerie, tam mám všechno i ty různé varianty zpracování. Je to sice trošku víc pracné, ale tak to cítím já a s tím byly i Astrofotky založeny, že to bude výběr toho nejlepšího co kdo má a ne všechen balast kolem. :-/
To je ale na každém jedinci a je hodně těžké s tím něco udělat.
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#371

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Ale tady se nikdo nebaví, že by se smazala půlka astrofotek, ale jen ta část, která nemá s astro tématikou nic společného a ty snímky které se v galerii duplikují s minimálními rozdíly. Prostě se stává u pár jedinců, že zpracují snímek a všechny verze hodí do galerie a následně se všechny verze objeví na AF s otázkou, která verze je nejhezčí.
Proto tady zaznělo již několikrát, aby si uživatelé galerie pročistily a smazaly takové snímky o kterých jsem psal. Je to těžké na pochopení? nebo snad toho chce Konihlav moc?
Jenomže to je prostě ten problém, o kterym já mluvim - takový vlákna na AF, kam lidi tohle nastrkali, totiž tim smazánim fotek ztratěj smysl. A to je přece to, co na AF nechceme, aby se pořád dokolo probíralo to samý - takhle se lidi můžou podívat na to, jak někdo kdysi fotil ten objekt, jaký měl dilemata ve zpracování, zjistit, že stejný jako oni ...

Jasně, je to konihlavův server, konihlavovi nikdo do hlavy nemluví ani nevidí, tak naivní tady přece nejsme - já se vám jenom snažim ukázat, že astrofotky mají prostě značný dopad na AF. MMys to koneckonců pochopil.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#372

Příspěvek od Konihlav »

kluci diky za reakce. Zaverem lze rici, ze muzu byt vlastne spokojen (a docela i jsem), protoze mam aktivni uzivatele (jak autory, tak ty co se prijdou jen kouknout) a v celkovem vysledku citim, ze tu je "radost", ze astrofotky funguji... to me tesi.

Uvodem bych rekl, ze kazdy z Vas ma v nejake vete sveho prispevku naprostou, ale naprostou pravdu (uhozena hlavicka na hrebicek) a v jine vete vaseho prispevku jste naprosto "vedle" (to nemyslim nijak peorativne, jen proste konstatuji realitu, protoze ja ty vsechny okolnosti znam jako jediny a tak to mohu soudit). Toz, vse ma 2 strany mince :-)

nejak si to preberu a uvidime. Ted bohuzel nemam cas vubec na nic (ani jsem nebyl vcera fotit - byl jsem v praci do 02:00, ani nemam zpracovanou jednu HST fotku na kterou uz mam data). Cas budu mit tak v prosinci, da-li buh ci Allah.

Jinak server uplne muj neni (platim pronajem) a proto je problem s mistem na HDD (bejt muj, tak tam vrazim disk a jsem nadosmrti vysmatej), protoze kdyby to mel byt muj server, tak me provoz bude stat o tisicovku mesicne vice (to kvuli neomezenemu prenosu dat) a to se mi sakra nechce davat kazdy mesic. Pokud jsme v radu kreditu do mobilu, tak to mesicne preziju nechtejte vedet kolik GB prostoru mam koupenych, byste smichy spadli ze zidle... na druhou stranu to snad funguje (ten web) a to je nejdulezitejsi.

P.S.: k resenim - to o te dvoji kategorii snimku bych videl jako realny reseni - je to sice moc prace (to je ale vsechno, moc prace), ale ma to myslenku. Ja vlastne posledne pridal ten seznam nahodnych fotek na uvodni stranu proto, aby slo fotky "hodnotit" resp. oznacit horsi a lepsi prave proto, aby se to samo nejak vytridilo do kategorii a pak, pozdeji by se v tech random ukazovali jen ty s nejvice pozitivnima reakcema (vlastne kazdy autor muze hodnotit i svoje fotky a tem lepsim dat plusko/lajk/cokoli cimz je snadno oddeli od pokusu co tam zustavaji jen kvuli historicke navaznosti). Proto je treba ukazovat nahodne fotky a zajistit uzivatelum stale prihlaseni na web aby mohli vzajemne reagovat - psat si zpravy (seznamit se, pomahat si), hodnotit si...

Libcz: zajimava myslenka, taky me kdysi napadla, ale uz jsem ji davno zapomnel nebylo by to tak tezky udelat, ale ja to resim tak, ze na astrofotky koukam denne, takze mi nic noveho neunikne a predpokladam nejsem sam...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#373

Příspěvek od Cztwerec »

Pavle nevadí ti, že se ve tvé nadčasové galerii astrofotky.cz (ne poprvé) objevují snímky vybavení, které jsou součástí prodeje a pak již nezmizí?

Mě by to jako autorovi vadilo...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#374

Příspěvek od deavi »

Pavel je mimo ČR, přepošlu mu to aby se na tento problém nezapomělo.
Už to zaznělo vícekrát, že by astrofotky potřebovaly čistku Snad se tomu Pavel vyjádří a něco s tím udělá.
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#375

Příspěvek od Cztwerec »

Tak napsat mu můžu i já, jen jsem nechtěl míchat osobní rovinu s AF. Ale díky za info :)
Lectorem iustus...
Odpovědět