Foto v primarnim ohnisku

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Foto v primarnim ohnisku

#31

Příspěvek od vasek »

to alda: Když jsem sháněl ukazovátko, tak jsem uspěl až v zastavárně(a to hned v první kterou jsem zkusil, a dali mi na výběr hned 4 kousky) stálo mě 90,-. Váleček mám vysoustružený z hliníku(na to je dobré mít nějakého známého).

to FunTomas:K té výměně baterií. Mám z ukazovátka vyvedeny dratky vrchem, na ně napíchnu kablík z baterie k pohonu(přes regulaci napětí) a koliminuji.

K tématu: U mého ok. výtahu taky nejde zaostřit, když foťák nasadím přímo na něj. Vrchní část výtahu však jde vyšroubovat(tím se o nějaký centimetr sníží výška výtahu) a to už na zaostření stačí.
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

Foto v primarnim ohnisku

#32

Příspěvek od elbi »

Prdlajs kolimátor.Proč hned řešit všechno složitě? Nejdřív se pokus pochopit princip a vzhledem k tomu, že budeš hýbat jen primárem, tak kolimovat budeš zase jen jím (za předpokladu ovšem, že bylo před tím vše OK) a nauč se to nejdřív okometricky, potom zkontrolovat a zpřesnit na hvězdě a po ptákách.Laser kolimátor si pořídíš až z nudy... :book:
Elbi

alda napsal: Jeste sehnat laserove ukazovatko na kolimaci  :banghead:

(jeste jsem to nikdy nedelal - teda myslim tu kolimaci)
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Foto v primarnim ohnisku

#33

Příspěvek od zdenek »

Je pravdou, ze krom rychlosti kolimace nema laserovy kolimator asi zadnou dalsi vyhodu. Je spousta pomerne jednoduchych udelatek, ktere poskytnou stejnou ci jest lepsi sluzbu (osobne mam nejradeji modifikace zalozene na Cheshire kolimatoru). Viz. napr zde: http://w1.411.telia.com/~u41105032/kolli/kolli.html
Z.
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Foto v primarnim ohnisku

#34

Příspěvek od alda »

to Zdenek:
Diky, na tohle jsem nanarazil, prostuduju. Ale ja su takovy bastlic, tak si stejne casem ten kolimator postavim (abych mohl machrovat)
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24318
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Foto v primarnim ohnisku

#35

Příspěvek od MilAN »

alda napsal: :
Ale ja su takovy bastlic, tak si stejne casem ten kolimator postavim (abych mohl machrovat)
Tak radši začni bastlit větší přístroj, ten Ti poslouží víc.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Foto v primarnim ohnisku

#36

Příspěvek od alda »

Nojo, ale tak dobrej zase nejsem zatim si netroufam. Kdyby byly nejake hotove planky tak bych si snad poradil, pozmenil ubastlil, ale takhle y niceho. Zatim sbiram rozumy a cekam.
Chci se nejdriv naucir ridit kolo, nez si sednu do porsche. ;D
Odpovědět