Registax a AVI

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
JZ
Příspěvky: 145
Registrován: 30. 09. 2003, 14:07

Registax a AVI

#1

Příspěvek od JZ »

Mám nasnímané videosekvence z A70 v AVI, ale program Registax je nepřečte. Nemáte prosím někdo už zvládnutý tento postup. Potřeboval by jsem asi nějaký sw nástroj pro převedení AVI z digitálu do nekomprimovaného AVI.
Děkuji
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Registax a AVI

#2

Příspěvek od PavelM »

Zkus VirtualDub (volně ke stažení). Nebo by to mohl být taky problém nainstalovaných kodeků.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Registax a AVI

#3

Příspěvek od MP »

Registax by mel precist vsechno, na co je ve windowsech instalovany kodek. Pokud to nepouziva nejaky standardni, tak by mel byt soucasti software k fotaku. Chce to zjistit, jaky kodek to chce ( VirtualDub to ukaze ) a najit ho nekde na webu.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Registax a AVI

#4

Příspěvek od zdenek »

Problem bude asi opravdu v kodeku (mozna by pomohla jen jeho aktualizace za novejsi verzi). Canony pouzivaji pro kompersi AVI klasicky Motion JPEG.

Pro vlastni prevod lze bez problemu pouzit jiz zminovaniVirDub. Virtualdub ke stazeni:
http://www186.pair.com/vdub/index.html
Cesky navod je pak napr. zde: http://www.jurass.unas.cz/video/konverz ... dub/1.html
Uživatelský avatar
JZ
Příspěvky: 145
Registrován: 30. 09. 2003, 14:07

Registax a AVI

#5

Příspěvek od JZ »

Díky
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Registax a AVI

#6

Příspěvek od Tomkk »

Taky mi to z foťáků nečte. Windows to přehrávají, ale píšou neznámý kodek. Na konverzi používám virtualdub, nebo Stiokvideoconverter.
Uživatelský avatar
JZ
Příspěvky: 145
Registrován: 30. 09. 2003, 14:07

Registax a AVI

#7

Příspěvek od JZ »

Už to funguje. AVI z foťáku je potřeba otevřít ve VirtualDub a uložit jako AVI old. Potom to Registax přečte a zpracuje.
Odpovědět