Focení dlouhým ohniskem - ano či ne ?

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Beda
Příspěvky: 2001
Registrován: 27. 03. 2004, 14:28
Bydliště: Kaliště u Ondřejova
Věk: 80
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení dlouhým ohniskem - ano či ne ?

#136

Příspěvek od Beda »

Cztwerec říká, že je super mít možnosti nakupovat ( otázka je jak dlouho ještě ;) ), ale zároveň zmiňuje určitou saturaci ve výbavě a cituji : "... a nafoceno kulový. Taková zábava na celý život no ..." . No ono to tak horké nebude, hodně se ti povedlo, že ! Ale jest-li jsem tě dobře pochopil, tak astronomie může člověka dovést i k pokoře! Souhlas :mrgreen: !
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení dlouhým ohniskem - ano či ne ?

#137

Příspěvek od Cztwerec »

Přesně tak - pokora :)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Focení dlouhým ohniskem - ano či ne ?

#138

Příspěvek od peta62 »

No Martine zjevne mame diametralne odlisne chapani vyrazu "kulový".
Krom pokory urcite kazdeho, kdo chce vydrzet, nauci trpelivosti. Co se nakupovani tyce, to si myslim je prirozena reakce v dobach totalnich mraku, asi aby byl clovek lepe pripraven, az to opravdu zase prijde.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Focení dlouhým ohniskem - ano či ne ?

#139

Příspěvek od Cztwerec »

Je to fakt. Jenže člověk, když se jednou rozmazlí s něčím vyjímečným už těžko hledá potěchu v něčem průměrném. A ta pokora je spíš myšlena tím, že člověk který chce vše nemá nic. Já jsem i za to málo rád. Nakonec jsem skončil u dvou kamer a tří dalekohledů a něco mi říká, že k tomu abych to aspoň trochu využil by muselo být jak píšeš podmínky a počasí a to přesně nás té pokoře a i trpělivosti učí. Ještě to není tak dávno co jsem měl obrovské plány, ale pak jsem si sednul na zem a zjistil jsem, že jde o to hlavně danou techniku využít a využívat. Ikdyž sběratelství je super věc. Konec OT. ;)
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1740
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Re: Focení dlouhým ohniskem - ano či ne ?

#140

Příspěvek od Chef »

Já si většinou každé zařízení vybírám dlouho dopředu a čtu mraky recenzí atd...
Každý můj kousek má své vlastní uplatnění :)

Hlavně já pozoruji a nyní i fotím z Prahy a z chalupy, takže vše mám min 2x a přizpůsobené na dané podmínky (např v Praze mám více zaměření na planety a EAA , na chalupě zase na DSO pozorovaní a pak klasické AP...).
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Odpovědět