Astrofotografie mobilem

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2844
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Astrofotografie mobilem

#961

Příspěvek od Homer »

Nic smutného na tom není. Je to přirozené, každý jde po své cestě a holt jen občas nějak neumíme pochopit, proč ten druhý jde právě tudy, když nám se zdá naše cesta ( nebo jiná cesta ) lepší. Otázkou je, zda je tomu opravdu tak :-). Tatáž polemika se zde strhává, když si někdo zkouší pracně a klopotně vybrousit zrcadlo, které může daleko snadněji a v lepší kvalitě koupit. Byly zde už i onačejší experimentátoři a stavitelé.
Tak to tak berme a hotovo...Když si jen uvědomím, jak dlouho trvalo mně, než jsem se naučil ptát povolanějších a brát jejich rady alespoň v potaz - jéje...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#962

Příspěvek od Cztwerec »

Tak je to docela škoda, že nás Howking opustil, na druhou stranu to tady přece nemá zapotřebí :) Tohle vlákno tím pádem asi brzo zapadne a mnozí dosáhli konečně svého. Ikdyž mě to jednu chvíli trošku trvalo ho pochopit, tak jsem to bral jako způsob jak něco udělat jinak (ikdyž zjevně ne úplně jednoduše, nebo snad lehce).
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Astrofotografie mobilem

#963

Příspěvek od Roman (Rick) »

No je to škoda, že odišiel a je škoda, že až po jeho odchode sa ozvalo aspoň zopár členov AF, ktorí majú aspoň čiastočné pochopenie pre to, čo Howking robí. Väčšia škoda je, že tí, kvôli ktorím odišiel zaryto mlčia. Keby sa diskusia hneď začala v tomto duchu, nič z toho by sa nemuselo stať. Toto vlákno časom zapadne a všetko sa zas vráti "do starých koľají", kde je zakázané vybočiť z radu a robiť veci inak ...
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#964

Příspěvek od ok1in »

Už jsem na tento tristní stav reagoval v jiném vlákně, ale doufám, že tady to pojede dále. Stále více lidí to bude zkoušet - je to totiž logická reakce na zvyšování kvality techniky, která nás obklopuje. A snad to Howking překousne a povznese se nad věčné "rady" - ve fóru existuje totiž jedna elegantní možnost - zablokovat si zobrazení příspěvků příspěvky toho, kdo furt jen prudí...
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8293
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#965

Příspěvek od Cztwerec »

Tohle je spíš na psychologa. Protože tady se míchají dvě roviny. Jedna která ty rady dává a je potřeba si z nich brát ponaučení a druhá která to chce vyvrátit a doslova proti tomu bojuje. No a pak se to otočí i na té druhé a bojují proti sobě obě dvě. Výsledek? Bez kompromisu!

Ona každá strana má svojí "vinu".

Já sám jsem proti vyjadřování Howkinga jednou vystoupil nepříliš vybíravě, protože mě některé výroky příliš "nenadchli". Věřím, ale že za těmi klávesnicemi se skrývají většinou normální a slušný lidi, kterých je tu drtivá většina jak jsem si několikrát ověřil.

Ale ono to je v celé společnosti, je prostě dávno rozdělená. :| Tak pojďte se alespoň tady spojit!
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2547
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 78
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#966

Příspěvek od KpS »

Je škoda, že Howking z AF odešel. Jeho příspěvky se týkaly řady témat a vždy jsem si je rád přečetl. A s tím focením, nemyslím si že šlo o neznalost. Připomnělo mi to Zátopka trénujícího ve starých a těžkých vojenských pulitrech.
Karel
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Astrofotografie mobilem

#967

Příspěvek od ok1in »

Cztwerec píše:Ale ono to je v celé společnosti, je prostě dávno rozdělená. :| Tak pojďte se alespoň tady spojit!
Tesat do kamene! Já měl vždy za to, že společné zájmy lidi spojují...
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1829
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Re: Astrofotografie mobilem

#968

Příspěvek od aquarius »

Škoda odchodu z AF.

„Život není o tom, jak jste oblíbení. S jakou dívkou či chlapcem chodíte či se znáte. Život je vždy věrný tomu, kdo jste nebo v co věříte. Nikdy nenechte někoho přesvědčit vás, že jejich cesta je lepší než vaše cesta. Nakonec, všechno co máme jsou naše srdce a naše mysli. To je důvod, proč zpíváme. To je důvod, proč brečíme. Proto žijeme.“

Andrew Biersack - americký zpěvák

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-zivote/
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 a 254/1200 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
majklus
Příspěvky: 970
Registrován: 12. 06. 2014, 09:18
Bydliště: Tehov u Říčan
Věk: 45

Re: Astrofotografie mobilem

#969

Příspěvek od majklus »

KpS píše:Je škoda, že Howking z AF odešel. Jeho příspěvky se týkaly řady témat a vždy jsem si je rád přečetl. A s tím focením, nemyslím si že šlo o neznalost. Připomnělo mi to Zátopka trénujícího ve starých a těžkých vojenských pulitrech.
Nenapsal bych to lépe, takže s díky ocituji.

Odchodu výrazné osobnosti jako je Howking by měl litovat každý. Myslím, že tu mnohým pomohl / poradil např. se zpracováním fotek, dával velmi zajímavé odkazy atd. Fórum má být o diskuzi, mám trochu strach, že až budeme mít všichni dokonale sladěné názory, tak diskuze umře...
K focením mobilem bych jen poznamenal:

1) Dlooouho (jestli vůbec) jsem nepotkal člověka s tak pevnou, až buldočí, vůlí
2) Jsem rád, že to Howking vypiloval skoro k dokonalosti a podělil se s výsledky a trnitou cestou k nim - já bych na to čas nenašel. Cítím z toho ale závan budoucnosti...
3) Ač ještě najsem tak stár (i když, jak kdy :-) ) tak si pamatuju dobu světonázoru, že "ty elektronický hračky NIKDY nenahradí poctivej kinofilm"

Ale už je to asi jedno...
ES ED127/952, TS ED96/575 na koukání; RC203/1624, TS72/432 APO, N150/600 na focení; ASI174MM Cool, ASI533MC Cool
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: Astrofotografie mobilem

#970

Příspěvek od LukasNestak »

Lumia 950, exp 1,3s, 640 ISO, podpriemerné podmienky"sem tam vykukol spoza mrakov"
Přílohy
mesiac 1.jpg
mesiac 1.jpg (936.84 KiB) Zobrazeno 4911 x
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
wizard_Kysi
Příspěvky: 224
Registrován: 10. 09. 2015, 00:38

Re: Astrofotografie mobilem

#971

Příspěvek od wizard_Kysi »

Sorry ale tohle foto je strašné, kdybys to aspoň zmenšil.. Včera jsem mobilem nafotil zatmělý Měsíc mnohem lépe a i tak bych se neodvážil to sem vložit..
NWT 150/750 EQ3, sovětské bino Tento 10x50
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 40

Re: Astrofotografie mobilem

#972

Příspěvek od LukasNestak »

wizard_Kysi píše:Sorry ale tohle foto je strašné, kdybys to aspoň zmenšil.. Včera jsem mobilem nafotil zatmělý Měsíc mnohem lépe a i tak bych se neodvážil to sem vložit..
máš pravu
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6076
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Bydliště: Bratislava

Re: Astrofotografie mobilem

#973

Příspěvek od Roman (Rick) »

No možno ten výstup nie je, ako zo zrkadlovky, ale vzhľadom na techniku je ten výsledok pekný :). Ja som mobilom nenafotil ani to.
Uživatelský avatar
pedrosanchez
Příspěvky: 602
Registrován: 01. 04. 2017, 12:00
Věk: 43

Re: Astrofotografie mobilem

#974

Příspěvek od pedrosanchez »

Přátelé, máte tady 65 stránek, četl jsem diskuzi s Howkingem někdy v rozmezí stran 20-25, kde dostával čočku, ale nedokáži to všechno učíst, je to skutečně záplava příspěvků.
Howking planety a DSO fotí jak, snad ne afokálně? Jeho "projekt Messier" spočívá, prosím, v čem? To je snaha zachytit všechny messierovy objekty pomocí mobilu?

Jak Vás tady čtu, vy jste všichni profíci s kvalitním vybavením a zkušenostmi, ale já jsem třeba nováček a laik v této oblasti, takže se mi zamlouvá, když jde něco udělat snáze. Nemám zatím ambice mít vymazlené snímky jako Martin Myslivec, naopak, líbí se mi zde opovrhované Howkingovy produkty, třeba jupiter mobilem nebo M31. Já se omlouvám, ale holt mám laťku nízko, protože fotit ještě neumím. Proto bych docela rád viděl jak postupuje. Jestli dokázal to, že nemusí být obklopen tunami drahých astro krámů a kabelů, tak je to fajn.
Akorát Měsíc mě nedojímá, protože ten si docela obstojně vyfotím afokálně mobilem (Huawei) a je to kvalitnější než z kompaktu, co mám doma. Dokonce bych řekl, že je to kvalitou srovnatelné se záznamem, který učiním CCD kamerkou, ale možná jsem si s tím ve FireCapture jen dostatečně nepohrál.

Jinak tedy čtu, že Howking z AF odešel. Myslím, že je nyní dost aktivní na FB.
Naposledy upravil(a) pedrosanchez dne 31. 07. 2018, 13:47, celkem upraveno 1 x.
SW 203/1000, EQ6-R synscan goto, Canon EOS 450D mod., DBK 21AU618.AS, QHY-5 II, ZWO ASI 224 MC
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Astrofotografie mobilem

#975

Příspěvek od Bill »

pedrosanchez píše: Howking planety a DSO fotí jak, snad ne afokálně?
Ano. Pokud máš foťák/kameru s pevnou optikou, tak to jinak nejde.
pedrosanchez píše: Jestli dokázal to, že nemusí být obklopen tunami drahých astro krámů a kabelů, tak je to fajn.
Jenomže to nedokázal. Jenom specializovanou kameru za 30 kKč nahradil mobilem se stejnou cenou :-(
Jeho rozpočet bych odhadoval tak na 100 kKč v cenách nových věcí. Za ty prachy by fotky mohly vypadat s jinou technikou lépe - což je ten problém, který se tady pořád řešil.

Jediné levné řešení je pointace s web kamerkou - jenom nevím, zda najde vždy bez problému pointační hvězdu. Ale snad ano.
pedrosanchez píše: Teď ještě čtu, že z AF odešel.
Moc si nemyslím, že by někam chodil. Tenhle projekt je bez publicity ještě větší ptákovina.
M:736 750 113
Odpovědět