Okulárová kamera USB Full HD kamera Bresser

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
hynek
Příspěvky: 44
Registrován: 20. 11. 2019, 08:25
Bydliště: Čáslav

Okulárová kamera USB Full HD kamera Bresser

#1

Příspěvek od hynek »

Ahoj všem,
máte někdo zkušenost s tímto jednoduchým zařízením - okulárová kamera. Je to použitelné pro jednoduchou amatérskou astro fotografii.
Popis
USB kamera slouží k přenosu obrazu z různých optických přístrojů do vašeho PC. Je kompatibilní s hvězdářskými dalekohledy a mikroskopy díky několika přiloženým adaptérům. Ø okuláru 23.2 / 30 / 30.5 / 31.7mm
Odkaz:
https://www.dalekohledy-puskohledy.cz/e ... 0_EALw_wcB
kamera-fullhd-bresser.jpg
kamera-fullhd-bresser.jpg (38.92 KiB) Zobrazeno 1093 x
NexStar Maskutov 127SLT, ohnisková vzdálenost 1500 mm s automatickým GoTo naváděním.
Uživatelský avatar
Majkeen
Příspěvky: 38
Registrován: 19. 06. 2020, 20:57
Bydliště: Praha
Věk: 53

Re: Okulárová kamera USB Full HD kamera Bresser

#2

Příspěvek od Majkeen »

Ahoj,

Že své zkušenosti mohu říci, že levné věci jsou spíš pro hraní a možná ještě na seznámení s noční oblohou.
V dobré víře, že se alespoň na kousíček přiblížím astrofocení jsem si koupil taky od Bessera WiFi kameru, protože Helmut na jejich velkolepém videu měl founa a v něm krásně viditelný měsíc i s detaily. (Už to mne mělo odradit) nicméně po koupi kamery jsem s nimi začal komunikovat, protože kamera se nechová tak,jak je psáno v příloze a navíc nemá ani ovládací prvky, které Helmut ukazuje. Tudíž nevěř všemu, co prodejce na webu nabízí. Web toho snese opravdu dost.
Po této studené sprše jsem šel alespoň do základní ZWO120 kterou použiji posléze na autoguiding. Zatím si s tím hraju a navíc jsem si udělal radost a ještě koupil starší Canon EOS 40D nemodifikovaný. S ním mohu říci, že je teprve radost fotit, i když to už není špička, ale prozatím mi tohle dostačuje, než se od tohoto člověk odrazí na další cestu.
Navíc nevím, jestli ASCOM podporuje tyto kamery. Za sebe mohu říci, že když jsem připojil EOS, nebo ZWO kameru do PC, tak mi ji APT okamžitě našlo a je s tím radost pracovat.
V tomhle případě jde o to, co očekáváš, abys nedošel spíš zklamání.
Katadioptrika 114/900 EQ3 REVUE
Odpovědět