Nalezeno 160 výsledků hledání

od starkx.cz
05. 06. 2026, 20:46
Fórum: Sluneční soustava
Téma: Jupiter 2026
Odpovědi: 15
Zobrazení: 2875

Re: Jupiter 2026

Jj, pozoroval [emoji106]
Byla to u mě trochu náhoda, ale na Milovech (na Vysočině) se v úterý navečer vyjasnilo, tak jsme mohli na firemni akci tuto podívanou ukázat i zákazníkům.
od starkx.cz
06. 05. 2026, 18:46
Fórum: Prodám
Téma: Prodej části vybavení.
Odpovědi: 10
Zobrazení: 2740

Re: Prodej části vybavení.

SZ na pol. č. 3
od starkx.cz
18. 04. 2026, 20:23
Fórum: Astronomická setkání
Téma: MHV (Mezní hvězdná velikost)
Odpovědi: 2045
Zobrazení: 608145

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

Díky za pěkné fotky. Včera odpoledne jsem se byl podívat (oranžová mikina) a projít po louce, byla to paráda. Díky taky všem, u kterých jsem se mohl mrknout na sluníčko a prohodit pár slov. [emoji106]



od starkx.cz
29. 12. 2025, 16:39
Fórum: Koupím
Téma: Adaptér / šachta z T2 na 1,25”
Odpovědi: 0
Zobrazení: 216

Adaptér / šachta z T2 na 1,25”

Ahoj,
poptávám krátkou šachtu 1,25” připojitelnou na vnější T2 závit, něco jako na odkazech níže:

https://www.dalekohledy.cz/sachta-baader-2458121-okularova-1-25-t2-kratka-20mm
https://www.dalekohledy-mikroskopy.cz/p/omegon-adapter-z-t2-1-25

Díky za případné nabídky.
-Ota
od starkx.cz
27. 11. 2025, 23:56
Fórum: Všeobecná diskuze
Téma: Točení okuláru
Odpovědi: 9
Zobrazení: 2106

Re: Točení okuláru

Za mě, a vždy jsem to tak dělal, jsem povolil kruhy prišroubované k liště, pootočil jsem tubus do požadované polohy, a pak jsem kruhy znovu dotáhl. Nemuselo to být 'na krev', ale aspoň aby se tubus neprotačel. Trvalo to krátkou chvilku, do max 30 sekund.

Odesláno z mého Pixel 8 pomocí Tapatalk

od starkx.cz
25. 11. 2025, 23:36
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: Dalekohled pro dítě
Odpovědi: 144
Zobrazení: 51274

Re: První teleskop pro celou rodinu

Super, pěkné a ucelené shrnutí základních informací ohledně "prvního teleskopu" pro dítě/do rodiny/ pro začátečníka.
Díky panu Tichému za něj 👍

Pokud mohu, tak bych doporučil tento odkaz výše připnout do tématu Fórun pro začátečníky někam hodně nahoru.
od starkx.cz
22. 10. 2025, 00:00
Fórum: Koupím
Téma: Berlebach Report 272 pro EQ-5
Odpovědi: 1
Zobrazení: 335

Re: Berlebach Report 272 pro EQ-5

Up! (poptávka stále platí)

Případně může být i verze Report 172 :)
od starkx.cz
21. 10. 2025, 23:57
Fórum: Všeobecná diskuze
Téma: Točení okuláru
Odpovědi: 9
Zobrazení: 2106

Re: Točení okuláru

armichael píše: 21. 10. 2025, 16:42 ... ale kto už veľmi chce Newtona na paralktike, tak toto by šlo.
Přesně tak, já jsem chtěl paralaktiku jako montáž a Newton pro mě představoval "hodně muziky za málo peněz".

Jo, to madlo je taky vytištěné, bylo užitečné hlavně při přenášení tubusu a stačila jen jedna ruka. 👍
od starkx.cz
21. 10. 2025, 16:26
Fórum: Všeobecná diskuze
Téma: Točení okuláru
Odpovědi: 9
Zobrazení: 2106

Re: Točení okuláru

Natočení OV, resp. otáčení celého Newton dalekohledu v jeho ose, jsem měl vyřešeno "třetím" kruhem. Inspirace na řešení viz. https://www.astro-baby.com/articles/rotating%20rings/Rotating%20Rings%20Project.htm . Nechal jsem si jej vytisknout, výsledek vypadal takto: https://www.astro-forum....
od starkx.cz
11. 09. 2025, 19:59
Fórum: Všeobecná diskuze
Téma: Nákup v zahraničí
Odpovědi: 543
Zobrazení: 205181

Re: Nákup v zahraničí

Určitě, nemám v plánu a ani nechci tam nakupovat za 10tky tisíc, zaujal mě tam jen stativ za cca 200Euro. Navíc už máme zkušenosti (naštěstí za 0) i se šmejdy/boty z bazoše...

Již se ozval se BertCZ (díky mu), takže se zatím budu domluvouvat s ním.
od starkx.cz
11. 09. 2025, 19:10
Fórum: Všeobecná diskuze
Téma: Nákup v zahraničí
Odpovědi: 543
Zobrazení: 205181

Re: Nákup v zahraničí

Díky za reakci. S komunikací bych si asi i poradil (GPT, Deepl atd.), ale zatím se mi nepodařilo na ten web zaregistrovat. Zkusil jsem jak "cz" email, tak i google mail, ale zatím mi ani po několika hodinách nepřišel na žádný z emailů potvrzovací odkaz pro dokončení registrace (spam a jiné...
od starkx.cz
11. 09. 2025, 16:10
Fórum: Všeobecná diskuze
Téma: Nákup v zahraničí
Odpovědi: 543
Zobrazení: 205181

Re: Nákup v zahraničí

Ahoj,
rád bych touto cestou požádal o pomoc někoho, kdo "vládne" němčinou, případně má zkušenosti s nákupem na tržišti https://www.kleinanzeigen.de/.

Pokud by se někdo takový ochotný zde našel, prosím jen o krátkou zprávu do PM (nebo emailem) a už bych se mu poté ozval já.
Díky.
od starkx.cz
07. 09. 2025, 07:59
Fórum: Dalekohledy
Téma: Přechod na Dobson 10"
Odpovědi: 28
Zobrazení: 3376

Re: Přechod na Dobson 10"

Jeden zajimavý "kousek" je aktuálně v nabídce na zdejším bazaru:

viewtopic.php?t=37627
od starkx.cz
07. 09. 2025, 07:46
Fórum: Dalekohledy
Téma: Přechod na Dobson 10"
Odpovědi: 28
Zobrazení: 3376

Re: Přechod na Dobson 10"

Pokud je možné si vybrat, tak za mě určitě ten 2 rychlostní výtah.