Nalezeno 537 výsledků hledání

od decmen
23. 06. 2026, 10:35
Fórum: Sluneční soustava
Téma: Úplné zatmění Slunce 12.8.2026
Odpovědi: 134
Zobrazení: 37126

Re: Úplné zatmění Slunce 12.8.2026

Jezdím do Polska pravidelně, hasičák s sebou. Ten jejich origo majáček jsem koupil na Allegru už někdy v únoru asi za 900,-Kč. To je ten nejmenší výdaj, který jsem řešil, hlavně ať všichni dojedeme v pořádku tam i domů a užijeme si to! Chtělo by to vymyslet nějaký "čeklist" na co nezapomen...
od decmen
21. 06. 2026, 16:44
Fórum: Koupím
Téma: montáž ProMakers EQHM17
Odpovědi: 0
Zobrazení: 116

montáž ProMakers EQHM17

Než si objednám novou z Polska, tak zkusím tady : nechce někdo posunout dál harmonickou montáž ProMakers EQHM17 ?
Případné nabídky do sz. Děkuji.
od decmen
21. 06. 2026, 15:05
Fórum: Všeobecná diskuze
Téma: Úvaha o čase, světle a vnímání
Odpovědi: 9
Zobrazení: 687

Re: Úvaha o čase, světle a vnímání

Já jsem kdysi slyšel ještě jeden pravdivý výrok: muži nestárnou, ale čas(to) jim nestojí.
nebo něco v tom smyslu, přesně si to už nepamatuju :D
od decmen
20. 06. 2026, 08:22
Fórum: Software, literatura, ...
Téma: Magic Lantern
Odpovědi: 36
Zobrazení: 10876

Re: Magic Lantern

Pánové, díky za reakce, teď jsem zase v kolbence, ale večer si s tím zase zkusím pohrát.
od decmen
20. 06. 2026, 00:56
Fórum: Software, literatura, ...
Téma: Magic Lantern
Odpovědi: 36
Zobrazení: 10876

Re: Magic Lantern

Po několika hodinách laborování musím konstatovat, že: - sd karta musí být ve formátu FAT32, jinak se ML nenahraje - ML se musí instalovat do těla pomocí update fw, takže předchozí informace kolegy neplatí - po instalaci se na displeji objeví hláška o tom, že je potřeba jeden soubor z karty pečlivě ...
od decmen
20. 06. 2026, 00:13
Fórum: Prodám
Téma: ZWO OAG - ZRUŠENO
Odpovědi: 2
Zobrazení: 607

Re: ZWO OAG

Je ještě na prodej ?
od decmen
19. 06. 2026, 10:33
Fórum: Software, literatura, ...
Téma: Magic Lantern
Odpovědi: 36
Zobrazení: 10876

Re: Dálková spoušť

Včera jsem si psal s AI o bracketingu a ta mě navedla na sw Magic Lantern. Maje pár Canon těl, chtěl bych tento sw vyzkoušet na jednom z nich. Sice budu muset downgradovat sw ve foťáku, ale mám jinou otázku. Ten ML soft je nahraný pouze na sd kartě a po její případné poruše nebo výměně za jinou bude...
od decmen
18. 06. 2026, 09:17
Fórum: Prodám
Téma: STATIV/FM VT-680-222R S DVOJSM. HLAVOU - PRODÁNO
Odpovědi: 3
Zobrazení: 376

Re: STATIV/FM VT-680-222R S DVOJSM. HLAVOU

Prodáno. Děkuji AF za prostor, možno uzavřít.
od decmen
15. 06. 2026, 11:44
Fórum: Prodám
Téma: STATIV/FM VT-680-222R S DVOJSM. HLAVOU - PRODÁNO
Odpovědi: 3
Zobrazení: 376

Re: STATIV/FM VT-680-222R S DVOJSM. HLAVOU

rezervace v pořadí:
1.Cztwerec
2.ivolarys
od decmen
14. 06. 2026, 22:03
Fórum: Prodám
Téma: STATIV/FM VT-680-222R S DVOJSM. HLAVOU - PRODÁNO
Odpovědi: 3
Zobrazení: 376

STATIV/FM VT-680-222R S DVOJSM. HLAVOU - PRODÁNO

Prodám výše uvedený stativ, zakoupen před 4-mi roky zde na AF - půjčil jsem si text původního inzerátu : Třídílný výškově stavitelný fotografický stativ se středovou rozpěrou a přístrojovou nosností do 8 kg. Transportní délka 94 cm, maximální výška 197 cm. Panoramatická dvojsměrná fluidní hlava s na...
od decmen
30. 03. 2026, 12:38
Fórum: Sluneční soustava
Téma: Meteor až bolid
Odpovědi: 1612
Zobrazení: 559347

Re: Meteor až bolid

Včera ca. ve 23:36h "pod Měsícem" proletěl jasný meteor ve směru JV->SZ . Zachytil ho někdo ? Zrovna jsem si byl na zápraží pro pivo :D
od decmen
26. 03. 2026, 14:13
Fórum: Komentáře
Téma: petr74
Odpovědi: 10
Zobrazení: 7995

Re: petr74

Super domluva, rychlé jednání, díky za stativ !
od decmen
22. 03. 2026, 12:41
Fórum: Sluneční soustava
Téma: Meteor až bolid
Odpovědi: 1612
Zobrazení: 559347

Re: Meteor až bolid

Trochu jsem procházel záznamy z mojí celooblohovky (zatím se stále testuje na plotě)a našel jsem fotku + je to letadlo nebo meteorit?
image-20260317195712a.jpg
image-20260317195712a.jpg (2.22 MiB) Zobrazeno 1128 x
od decmen
27. 02. 2026, 17:29
Fórum: ATM aneb udělej si sám
Téma: Celooblohovka za pár drobných
Odpovědi: 149
Zobrazení: 60835

Re: Celooblohovka za pár drobných

Fester, super, děkuju moc, už je to "štábní" ! :)