Nalezeno 5 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 19. 11. 2012, 09:45
- Fórum: Montáže a navigace
- Téma: Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC
- Odpovědi: 9
- Zobrazení: 3802
Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC
Je mi jasné, že to nebude žádná hitparáda. Pointovat to chci SW 70/500 + Barlow, kamera SPC900. Má cenu předělávat ovladač na nižší rychlost, nebo je to pro tohle vybavení zbytečné a výsledky budou stejně špatné? Pro širokoúhlé foto s objektivem 18-55 pointaci předpokládám nepotřebuju.
- 18. 11. 2012, 21:35
- Fórum: Montáže a navigace
- Téma: Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC
- Odpovědi: 9
- Zobrazení: 3802
Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC
Mak 127 a na cestě EOS1100D s tím, že si udělám nový vlastní ovladač motorů právě pro možnost nižší rychlosti. Já vím, špatně, ale na nasbírání nějakých zkušeností by to mohlo stačit.
- 18. 11. 2012, 20:07
- Fórum: Montáže a navigace
- Téma: Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC
- Odpovědi: 9
- Zobrazení: 3802
Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC
Nejpomalejší rychlost korekcí na těchto ovladačích bývá 1x siderická (tedy v RA pohyb rychlostí 2x na jednu stranu a zastavení při korekci na druhou stranu). A to je mnohdy moc. V deklinaci je zase obvykle velká vůle.
Jaká je tedy optimální rychlost korekce při pointaci?
Jaká je tedy optimální rychlost korekce při pointaci?
- 10. 11. 2012, 17:54
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: Možnosti začátečníka
- Odpovědi: 60
- Zobrazení: 31678
Možnosti začátečníka
Bez Barlowa to bylo stejné. Foceno z ruky, 1/80s, F2,8, optická stabilizace zapnuta. Pořeším nějaký, byť provizorní držák a zkusím s ním.
- 10. 11. 2012, 12:13
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: Možnosti začátečníka
- Odpovědi: 60
- Zobrazení: 31678
Možnosti začátečníka
Zdravím na foru. Delší dobu tu pročítám příspěvky a čerpám informace. Mám dalekohled SW MAK 127/1500, na montáži CG5 s 2" stativem bez pohonu. Rád bych zkusil také fotogravování. Vybavení, které mám (kompakt) mi umožňuje fotit afokálně. Zatím si to zkouším nanečisto na pozemních objektech ve dn...