Nalezeno 5 výsledků hledání

od VJK
19. 11. 2012, 09:45
Fórum: Montáže a navigace
Téma: Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC
Odpovědi: 9
Zobrazení: 3802

Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC

Je mi jasné, že to nebude žádná hitparáda. Pointovat to chci SW 70/500 + Barlow, kamera SPC900. Má cenu předělávat ovladač na nižší rychlost, nebo je to pro tohle vybavení zbytečné a výsledky budou stejně špatné? Pro širokoúhlé foto s objektivem 18-55 pointaci předpokládám nepotřebuju.
od VJK
18. 11. 2012, 21:35
Fórum: Montáže a navigace
Téma: Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC
Odpovědi: 9
Zobrazení: 3802

Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC

Mak 127 a na cestě EOS1100D s tím, že si udělám nový vlastní ovladač motorů právě pro možnost nižší rychlosti. Já vím, špatně, ale na nasbírání nějakých zkušeností by to mohlo stačit.
od VJK
18. 11. 2012, 20:07
Fórum: Montáže a navigace
Téma: Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC
Odpovědi: 9
Zobrazení: 3802

Pohon obou os EQ-5 a ovládání z PC

Nejpomalejší rychlost korekcí na těchto ovladačích bývá 1x siderická (tedy v RA pohyb rychlostí 2x na jednu stranu a zastavení při korekci na druhou stranu).  A to je mnohdy moc. V deklinaci je zase obvykle velká vůle.
Jaká je tedy optimální rychlost korekce při pointaci?
od VJK
10. 11. 2012, 17:54
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: Možnosti začátečníka
Odpovědi: 60
Zobrazení: 31678

Možnosti začátečníka

Bez Barlowa to bylo stejné. Foceno z ruky, 1/80s, F2,8, optická stabilizace zapnuta. Pořeším nějaký, byť provizorní držák a zkusím s ním.
od VJK
10. 11. 2012, 12:13
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: Možnosti začátečníka
Odpovědi: 60
Zobrazení: 31678

Možnosti začátečníka

Zdravím na foru. Delší dobu tu pročítám příspěvky a čerpám informace. Mám dalekohled SW MAK 127/1500, na montáži CG5 s 2" stativem bez pohonu. Rád bych zkusil také fotogravování. Vybavení, které mám (kompakt) mi umožňuje fotit afokálně. Zatím si to zkouším nanečisto na pozemních objektech ve dn...