Nalezeno 31 výsledků hledání

od Baldion
03. 09. 2009, 16:01
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: triedr 10x60 vs 15x70
Odpovědi: 85
Zobrazení: 26194

triedr 10x60 vs 15x70

Je pravda, že v nadhlavníku se s triedrem dá pozorovat snad jen vleže ;)
Ale zase je skladnější a použitelný i na koukání po krásách přírody ::)
od Baldion
02. 09. 2009, 19:42
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: triedr 10x60 vs 15x70
Odpovědi: 85
Zobrazení: 26194

triedr 10x60 vs 15x70

Měnit ten 8 x 40 za 15 x 70 je o ničemTu výměnu už jsem pustil z hlavy. Teď jde o to, jestli tu 8x40 doplnit o 15x70. Jestli nabídne něco víc.
od Baldion
02. 09. 2009, 17:15
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: triedr 10x60 vs 15x70
Odpovědi: 85
Zobrazení: 26194

triedr 10x60 vs 15x70

Moc díky za odpověď. Když bych to chtěl shrnout. Jako doplněk k nějakému Newtonu 150, příp. 200, který chci v brzké době pořídit bude doplnění o tu 15x70 vhodné, nebo je to zbytečné a pohodlně vystačím s tou 8x40? A na přechodnou dobu, než pořídím toho Newtona bude 15x70 vedle té 8x40 využitelná? Ne...
od Baldion
01. 09. 2009, 18:13
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: triedr 10x60 vs 15x70
Odpovědi: 85
Zobrazení: 26194

triedr 10x60 vs 15x70

Zkusím se přiživit na tomhle vlákně. Mám momentálně na prohlídku oblohy ruský triedr Berkut 8x40 a uvažoval jsem, že ho vyměním za něco s větší světelností a větším zvětšením. Koukal jsem taky na nějakých 10x60 nebo 15x70. Na druhou stranu mám pocit, že ten rusák má celkem kvalitní optiku, kterou as...
od Baldion
24. 08. 2009, 09:36
Fórum: Astronomická setkání
Téma: Bílé Karpaty II.
Odpovědi: 110
Zobrazení: 22843

Bílé Karpaty II.

Snad budu mít brzo taky vlastní aparát. Co se týká mých zkušeností s pozorováním, tak zatím najdu spolehlivě oblohu. Dál už si nejsem tak jistý ;D
Snad se ale aspoň něco přiučím ::)

Posílám SZ  :)
od Baldion
23. 08. 2009, 20:24
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: prosim o radu
Odpovědi: 7
Zobrazení: 2627

prosim o radu

chcel bi som pozorovat planetyPočítáš s tím, že planety, které jde jakž takž pozorovat jsou na obloze jen tři? Spokojíš se s tím?
od Baldion
23. 08. 2009, 20:22
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: prosim o radu
Odpovědi: 7
Zobrazení: 2627

prosim o radu

poradte mi daky dobri do 10 000.To záleží taky na tom, co od něj očekáváš, jaké máš podmínky pro pozorování doma a jestli jsi mobilní.
Pak se dá řešit, jaký pořídit. Není to vůbec jednoznačné ;)
od Baldion
23. 08. 2009, 19:41
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: prosim o radu
Odpovědi: 7
Zobrazení: 2627

prosim o radu

od Baldion
23. 08. 2009, 19:02
Fórum: Astronomická setkání
Téma: Bílé Karpaty II.
Odpovědi: 110
Zobrazení: 22843

Bílé Karpaty II.

Přeju hezký den. Pokud by to šlo, tak bych se snad někdy mohl přidat. Stupava je pro mě dostupná, jenom zatím nemám vlastní "nádobíčko". Zatím jenom koukám triedrem a potím krev při výběru vhodného dalekohledu. Takže nevím, jestli bych byl při pozorování přínosem  :-*
PS: hezký článek :)
od Baldion
19. 08. 2009, 17:59
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: jsem Z
Odpovědi: 74
Zobrazení: 9715

jsem Z

aha, a tim dobsonem jdou videt taky dobre planety?i take DSO?Mě například zpočátku oslnily fotky DSO a měl jsem dojem, že takhle nějak to vypadá i v dalekohledu. Ale když se na to pak koukneš fyzicky, tak jsou to vesměs šedé obláčky - to už podle průměru dalekohledu. Rozhodně bych ti doporučil před ...
od Baldion
19. 08. 2009, 16:12
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: jsem Z
Odpovědi: 74
Zobrazení: 9715

jsem Z

a ta spodni cast se montuje na neco ne?? Ta spodní část se už rovnou staví na zem. Ono je to celé dost vysoké, takže už není potřeba to na nic montovat.
od Baldion
18. 08. 2009, 05:41
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: Vyber dalekohledu
Odpovědi: 63
Zobrazení: 14427

Vyber dalekohledu

Tak to bylo naprosto vyčerpávající. Díky moc  :)
od Baldion
17. 08. 2009, 19:47
Fórum: Fórum pro začátečníky
Téma: Vyber dalekohledu
Odpovědi: 63
Zobrazení: 14427

Vyber dalekohledu

Děkuju všem za pomoc a rady a mám ještě jednu, asi velmi primitivní otázku. Jaký je rozdíl mezi hodinovým strojkem a motorovým pohonem obou os s funkcí hodinového strojku?
Děkuju za poučení ;)
od Baldion
16. 08. 2009, 13:57
Fórum: Ostatní
Téma: Viděl jsem neidentifikovaný úkaz na obloze (UFO)
Odpovědi: 917
Zobrazení: 272679

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

21h54m15s Iridium 10  Magnitude=-3.4mag Azimuth= 61.9° ENE  altitude= 51.3°  in constellation Lacerta (jesterka) Flare angle=0.80° Longitude=14.311° E  Latitude=+50.679° (WGS84) Distance=16.8 km Azimuth=268.5° W   Satellite above: longitude=21.7° E  latitude=+52.8°  height above Earth=785.3 km  dist...
od Baldion
16. 08. 2009, 13:55
Fórum: Ostatní
Téma: Viděl jsem neidentifikovaný úkaz na obloze (UFO)
Odpovědi: 917
Zobrazení: 272679

Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)

A ta světýlka byla dvě a letěla za sebou?Já jsem teda viděl jenom jedno. Ale je možné, že druhé jsem přehlédl. jak byla daleko od sebe?