Ale zase je skladnější a použitelný i na koukání po krásách přírody ::)
Nalezeno 31 výsledků hledání
Přejít na rozšířené vyhledávání
- 03. 09. 2009, 16:01
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: triedr 10x60 vs 15x70
- Odpovědi: 85
- Zobrazení: 26194
triedr 10x60 vs 15x70
Je pravda, že v nadhlavníku se s triedrem dá pozorovat snad jen vleže 
Ale zase je skladnější a použitelný i na koukání po krásách přírody ::)
Ale zase je skladnější a použitelný i na koukání po krásách přírody ::)
- 02. 09. 2009, 19:42
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: triedr 10x60 vs 15x70
- Odpovědi: 85
- Zobrazení: 26194
triedr 10x60 vs 15x70
Měnit ten 8 x 40 za 15 x 70 je o ničemTu výměnu už jsem pustil z hlavy. Teď jde o to, jestli tu 8x40 doplnit o 15x70. Jestli nabídne něco víc.
- 02. 09. 2009, 17:15
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: triedr 10x60 vs 15x70
- Odpovědi: 85
- Zobrazení: 26194
triedr 10x60 vs 15x70
Moc díky za odpověď. Když bych to chtěl shrnout. Jako doplněk k nějakému Newtonu 150, příp. 200, který chci v brzké době pořídit bude doplnění o tu 15x70 vhodné, nebo je to zbytečné a pohodlně vystačím s tou 8x40? A na přechodnou dobu, než pořídím toho Newtona bude 15x70 vedle té 8x40 využitelná? Ne...
- 01. 09. 2009, 18:13
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: triedr 10x60 vs 15x70
- Odpovědi: 85
- Zobrazení: 26194
triedr 10x60 vs 15x70
Zkusím se přiživit na tomhle vlákně. Mám momentálně na prohlídku oblohy ruský triedr Berkut 8x40 a uvažoval jsem, že ho vyměním za něco s větší světelností a větším zvětšením. Koukal jsem taky na nějakých 10x60 nebo 15x70. Na druhou stranu mám pocit, že ten rusák má celkem kvalitní optiku, kterou as...
- 24. 08. 2009, 09:36
- Fórum: Astronomická setkání
- Téma: Bílé Karpaty II.
- Odpovědi: 110
- Zobrazení: 22843
Bílé Karpaty II.
Snad budu mít brzo taky vlastní aparát. Co se týká mých zkušeností s pozorováním, tak zatím najdu spolehlivě oblohu. Dál už si nejsem tak jistý ;D
Snad se ale aspoň něco přiučím ::)
Posílám SZ :)
Snad se ale aspoň něco přiučím ::)
Posílám SZ :)
- 23. 08. 2009, 20:24
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: prosim o radu
- Odpovědi: 7
- Zobrazení: 2627
prosim o radu
chcel bi som pozorovat planetyPočítáš s tím, že planety, které jde jakž takž pozorovat jsou na obloze jen tři? Spokojíš se s tím?
- 23. 08. 2009, 20:22
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: prosim o radu
- Odpovědi: 7
- Zobrazení: 2627
prosim o radu
poradte mi daky dobri do 10 000.To záleží taky na tom, co od něj očekáváš, jaké máš podmínky pro pozorování doma a jestli jsi mobilní.
Pak se dá řešit, jaký pořídit. Není to vůbec jednoznačné
Pak se dá řešit, jaký pořídit. Není to vůbec jednoznačné
- 23. 08. 2009, 19:41
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: prosim o radu
- Odpovědi: 7
- Zobrazení: 2627
prosim o radu
Zkus se podívat sem
http://www.celestron.cz/dalekohledy/ast ... ontaz.html
http://www.celestron.cz/dalekohledy/ast ... ontaz.html
- 23. 08. 2009, 19:02
- Fórum: Astronomická setkání
- Téma: Bílé Karpaty II.
- Odpovědi: 110
- Zobrazení: 22843
Bílé Karpaty II.
Přeju hezký den. Pokud by to šlo, tak bych se snad někdy mohl přidat. Stupava je pro mě dostupná, jenom zatím nemám vlastní "nádobíčko". Zatím jenom koukám triedrem a potím krev při výběru vhodného dalekohledu. Takže nevím, jestli bych byl při pozorování přínosem :-*
PS: hezký článek
PS: hezký článek
- 19. 08. 2009, 17:59
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: jsem Z
- Odpovědi: 74
- Zobrazení: 9715
jsem Z
aha, a tim dobsonem jdou videt taky dobre planety?i take DSO?Mě například zpočátku oslnily fotky DSO a měl jsem dojem, že takhle nějak to vypadá i v dalekohledu. Ale když se na to pak koukneš fyzicky, tak jsou to vesměs šedé obláčky - to už podle průměru dalekohledu. Rozhodně bych ti doporučil před ...
- 19. 08. 2009, 16:12
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: jsem Z
- Odpovědi: 74
- Zobrazení: 9715
jsem Z
a ta spodni cast se montuje na neco ne?? Ta spodní část se už rovnou staví na zem. Ono je to celé dost vysoké, takže už není potřeba to na nic montovat.
- 18. 08. 2009, 05:41
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: Vyber dalekohledu
- Odpovědi: 63
- Zobrazení: 14427
Vyber dalekohledu
Tak to bylo naprosto vyčerpávající. Díky moc :)
- 17. 08. 2009, 19:47
- Fórum: Fórum pro začátečníky
- Téma: Vyber dalekohledu
- Odpovědi: 63
- Zobrazení: 14427
Vyber dalekohledu
Děkuju všem za pomoc a rady a mám ještě jednu, asi velmi primitivní otázku. Jaký je rozdíl mezi hodinovým strojkem a motorovým pohonem obou os s funkcí hodinového strojku?
Děkuju za poučení
Děkuju za poučení
- 16. 08. 2009, 13:57
- Fórum: Ostatní
- Téma: Viděl jsem neidentifikovaný úkaz na obloze (UFO)
- Odpovědi: 917
- Zobrazení: 272679
Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)
21h54m15s Iridium 10 Magnitude=-3.4mag Azimuth= 61.9° ENE altitude= 51.3° in constellation Lacerta (jesterka) Flare angle=0.80° Longitude=14.311° E Latitude=+50.679° (WGS84) Distance=16.8 km Azimuth=268.5° W Satellite above: longitude=21.7° E latitude=+52.8° height above Earth=785.3 km dist...
- 16. 08. 2009, 13:55
- Fórum: Ostatní
- Téma: Viděl jsem neidentifikovaný úkaz na obloze (UFO)
- Odpovědi: 917
- Zobrazení: 272679
Viděl jsem nevysvětlitelný úkaz na obloze (UFO)
A ta světýlka byla dvě a letěla za sebou?Já jsem teda viděl jenom jedno. Ale je možné, že druhé jsem přehlédl. jak byla daleko od sebe?