Shamanix

Komentáře a hodnocení k uskutečněným obchodům. POZOR!!! - Přispívat mohou pouze prodávající a kupující !!
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Shamanix

#1

Příspěvek od daghtus »

Tymto chcem podakovat Jardovi za bezproblemove jednanie ohladom filtra. Uzivatela Shamanix vrele odporucam.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Shamanix

#2

Příspěvek od MaG »

Také posílám kladnou reakci na bezproblémové a rychlé vyřízení prodeje. ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Shamanix

#3

Příspěvek od KDan »

Chci poděkovat uživateli shamanix za velmí korektně a vstřícně proběhlý obchod (mohl jsem si nejprve vše důkladně vyzkoušet a teprve potom dopředu a bezplatně zaslanou kamerku koupit).

Karel
Uživatelský avatar
stepandilna
Příspěvky: 34
Registrován: 06. 08. 2010, 21:53

Shamanix

#4

Příspěvek od stepandilna »

Vážení přátele musím upozornit na nefer jednání při prodeji viz tex inzeratu :

Prodám montáž LXD 75 včetně 3ks závaží, nerezovým stativem, Ovladačem Autostar 497, zdrojem vč. nových baterií, osvětleným polárním hledáčkem vč. nové baterie. Seřízená, vyčištěná, 100 procentně funkční, několik malinkých oděrek, hlavně na závažích.

Cena 7900,- Kč

cena vč. dalekohledu N200/1000, optika Drbohlav bez ok. výtahu, po optické stránce super kousek, pinpoint stars ....

dohromady 9900,-

Dalekohled zvlášť 2500,-

Důvod prodeje... nákup nové montáže s větší nosností.

Po dlouhých útrapách se prodej částečně povedl dorazila montáž ale dalekohled majitel neposlal duvod neuvedl jinak upozornuji že penize dostal bezhotovostně na svů účet včetně poštovného. Myslíte že je to fér jednání ???
Monentálně jsem dostal vzkaz že dalekohled nepošle ale peníze pošle zpět rozumíte tomu ?

Jinak na vysvětlenou montáž velice poškozena otlučená a neodborným způsoben obsluhována. Vědšina šroubů byla utahována kombinačkama což montážní šrouby celkem zlikvidovalo. Déle všechny závitové spoje je nutné zvědšit minimálně o jeden řád a tak pod. mám mnoho foto dokumentace pokud by to nekoho zajimalo rad neco někam vložím.

Jinak samozdřejmě vím že jsem koupil montáž levněji než obvykle ale skryte vady a nejen skryte by mel majitel asi rici ne ?

Tak davejte pozor pri koupi pokud to neni osobni kontakt. Jinak dekuji všem co my pomohly s dokumentaci a SW pro ovládání

Stepan
Uživatelský avatar
shamanix
Příspěvky: 366
Registrován: 07. 07. 2009, 10:45

Shamanix

#5

Příspěvek od shamanix »

Zdravím všechny, jen sem dnes kopíruji svoji dnešní komunikaci s kupujícím. Obrázek si udělejte sami.

Všechny vás zdravím. jsem teď poněkud zaneprázdněn a nevím co se tu řešilo. Tuším, že Stepandilna zde vyjádřil nespokojenost s tím, že na montáži nebyly šroubky na krabičce. Psal jsem mu, ať mi to pošle zpět, pokud není spokojen, podle SZ kteruo jsem si dnes přečetl si rozhodl ji ponechat. Byl by někdo tak hodný a sdělil mi, co psal tady po té smršti vulgárních SMS co mi od něj přišly?

Jarda

Psion: nemyslím si, že je to tak, jak kupující píše. Závity na montáži byly ok, byla seřízená apod. Kousek izolepy tam byl. Vědět na mé prodeje názor, to máte samozřejmě právo. Jen pro obrázek: Po mém návrhu, že když mu montáž nevyhovovala a měl výhrady jsem mu nabídl, že dalekohled mu raději nebudu posílat (přestože fotky jsem poslal předem) a vrátím mu peníze, reaguje takto:

cituji:
tak to ne chlapce dalekohled posly penize zpet neberu a nebo posly vsechno celou castku a ja ti poslu PPL montaz jinak skoncime u pravnika a u soudu !!!! Mam na sou dobre prostredky pokud to tak chces pravnik s eti ozve komunikace je v kopiii je to celkem prokazatelne vcetne SMS a SMS se archivuji 3 mesice
Tak prosim zvaz jak to delas reseni jsou :
Posly dalekohled komentare se nezdrzim a udelam ti publicitu
Posly penize a ja ti obratem poslu montaz

Stepan
N150/750, motorized EQ 3-2, planetární kamerka (CCTV),nějaké okuláry a čas na koníčka asi jednou měsíčně :(
Uživatelský avatar
shamanix
Příspěvky: 366
Registrován: 07. 07. 2009, 10:45

Shamanix

#6

Příspěvek od shamanix »

Psion... cituji:

Pokud se dobře pamatuju, kupující psal, ze montáž je celá odřená včetně závaží, omělohmotné krytky rozlámané a slepené izolepou, všechny šrouby poničené u některých je to na nový závit. Pokud tomuto stavu říkáš 100% pak já určitě ne. Vzhledem k tomu, ze si děláš z diskusního fora eBay, tak bys měl vědet, že fotkami a pravdivým popisem prodávaného zboží se vyhneš takovým problémům. Vaše osobni korespondence je čistě vaše osobní věc, ale průběh obchodu je pro všechny důležitý už jenom pro tvoji vysokou aktivitu v prodeji na AF.

Pane Ladra, nevím, kde berete jistotu o odřené montáži, šlo jen o závaží a tak jsem ji i koupil, byť podstatně dráž. Zrovna u Vás mě mrzí, že děláte takovéto závěry. Nejsem překupník, chtěl jsem jen peníze na dodělání velkého Dobsona. Myslím, že počet mých inzerátů nijak výrazně nepřevyšuje Vaše, tedy poznámka o Ebay byla trošku mimo, vzhledem k tomu, že fungujete jako člen ČAS pro POSEC, čekal bych, že budete vycházet při svých závěrech z relevantních informací, ne ze slintů nevychovaného arogantního mladíka. Na názor na mě jako prodejce přebytečného vybavení samozřejmě máte právo.
N150/750, motorized EQ 3-2, planetární kamerka (CCTV),nějaké okuláry a čas na koníčka asi jednou měsíčně :(
Uživatelský avatar
shamanix
Příspěvky: 366
Registrován: 07. 07. 2009, 10:45

Shamanix

#7

Příspěvek od shamanix »

Tím asi skončím své pozdní vyjadřování v tomto případě, dalekohled mu pošlu a pravděpodbně se zde dočkám dalších hrůz. Jde o Newton 200-1000 za 2000,- korun.

Jaroslav Šmoldas

edit: vůbec mě nenapadlo, že se na AF s někým takovým potkám, vždy šlo o seriózní a milé lidi.
N150/750, motorized EQ 3-2, planetární kamerka (CCTV),nějaké okuláry a čas na koníčka asi jednou měsíčně :(
Uživatelský avatar
shamanix
Příspěvky: 366
Registrován: 07. 07. 2009, 10:45

Shamanix

#8

Příspěvek od shamanix »

viz:
Atik-16IC (shamanix) (Zobrazení: 229 x)
KDan


Offline



Příspěvky: 1328


Nové Město na Moravě
Cesko

stránky: 1 Odpovědět | Přidat anketu | Upozornit na odpovědi | Přidat k oblíbeným | Odeslat téma | Tisk | Označit téma jako nepřečtené
Lumicon DeepSky filter od Shamanix (Zobrazení: 279 x)
daghtus


Offline



Příspěvky: 406


Trnava
Slovensko
Lumicon DeepSky filter od Shamanix
26.04.10 10:07:43 Nahlásit moderátorovi | Označit & Citovat | Citovat Tymto chcem podakovat Jardovi za bezproblemove jednanie ohladom filtra. Uzivatela Shamanix vrele odporucam.
Na začátek
--------------------------------------------------------------------------------

Celestron NexStar 6SE (SCT 6" 150/1500); Bresser 10x50; Zeiss 8x30 Deltrintem 1Q; AZ4 NEQ5; Lumicon DeepSky; Lunt LS35T H[ch945]/B600; SQM-LSoukromá zpráva IP adresa uložena

MaG


Offline


Rád pozoruji a fotím,
rád se o tom pobavím..

Příspěvky: 6451


Jablonec nad Nisou, Cesko, cesko, 255, 103
Cesko
Shamanix
odpověď #1 - 26.04.10 17:48:57 Nahlásit moderátorovi | Označit & Citovat | Citovat Také posílám kladnou reakci na bezproblémové a rychlé vyřízení prodeje.
Na začátek
--------------------------------------------------------------------------------

aam.8mag.net
Astronomické události
martin[tecka]gembec[zavin]gmail[tecka]com
oblíbené vybavení: montáž GSO + Canon 30Da, triedr 15x70, Celestron ED 80/600




no a tím končím své bohužel pozdní vyjádření k celé záležitosti.
N150/750, motorized EQ 3-2, planetární kamerka (CCTV),nějaké okuláry a čas na koníčka asi jednou měsíčně :(
Uživatelský avatar
shamanix
Příspěvky: 366
Registrován: 07. 07. 2009, 10:45

Shamanix

#9

Příspěvek od shamanix »

ještě pro úplnost: přidávám foto dalekohledu i té "zdevastované" montáže, cca 3 týdny staré foto které dostal i kupující před obchodem.

N150/750, motorized EQ 3-2, planetární kamerka (CCTV),nějaké okuláry a čas na koníčka asi jednou měsíčně :(
Uživatelský avatar
stepandilna
Příspěvky: 34
Registrován: 06. 08. 2010, 21:53

Shamanix

#10

Příspěvek od stepandilna »

Foto je krasne ale taky milosrdne nejsou videt zadne detaily !! To jen na upresnenou ! Rad vlozim fota aby bylo videt o jake konkretni problemy se jendna !!

http://www.skodamotor.estranky.cz/fotoa ... -lxd75made
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Shamanix

#11

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Pánové, vážně vám to nestačilo říct jednou? už tady spolu proboha nediskutujte. Oba  dva jste se k tomu vyjádřili - každý by chtěl mít poslední slovo, takže by to šlo donekonečna. Já to myslim vážně!
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Countryman
Příspěvky: 117
Registrován: 08. 11. 2006, 04:11

Shamanix

#12

Příspěvek od Countryman »

Vše došlo v pořádku, tím chci vyjádřit pochvalu za spolehlivost Shamanixovi a také Akordovi, který mi ochotně poslal domluvené věci
již dříve.
254/1200 Newton Dobson Autotrack, triedr 15x70
Uživatelský avatar
Ježo
Příspěvky: 195
Registrován: 23. 11. 2010, 11:43

Shamanix

#13

Příspěvek od Ježo »

K mému inzerátu na okulár Omegon 5mm.

Uživatel shamanix se mi jako první ozval přes SZ. Navrhl poslání dobírkou, nicméně kvůli nákladům (a mé poštovní nezkušenosti) jsme se domluvili na poslání + platba na účet. S tímto uživatel shamanix souhlasil.

Okulár byl na poště podán 9. 7. 2012, doručen a převzat 11. 7. 2012.

Na můj účet dodnes (16. 7. 2012) žádné peníze nepřišly. Uživatel Shamanix se od 10. 7. na fóru neukázal, na SZ nereagoval.
Dobson SkyWatcher 200/1000, TV Pl 32-20-15-11, Vix LVW 22-5, Cel Ax LX 15, P XF 8.5, TV Rad 6
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Shamanix

#14

Příspěvek od FunTomas »

Všade vo svete platí pre tento typ obchodovania, že najprv sa posielajú peniaze až potom tovar. Ani toto samozrejme nevylučuje nejaké podvody.
Na druhej strane stať sa môže všeličo. Možno sa všetko vysvetlí. Držím palce.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
egres
Příspěvky: 423
Registrován: 25. 01. 2012, 21:50

Shamanix

#15

Příspěvek od egres »

No uvidíme. Ja som tiež poslal skôr kameru ako prišli peniaze /odchádzal som na služobnú cestu/ a tiež neevidujem platbu od 30.06.
65/420 Quadruplet, Triplet APO 80/480
Odpovědět