Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#61

Příspěvek od Hajs »

6V baterie ti to rozhodně neutáhne. Radeji si dopředu rozmysli proč chceš napájet z baterie a jakou má sestava celkovou spotřebu, pak snadno vybereš potřebnou kapacitu.
ad. Blbej dotaz , pokud to provedeš po mechanické stránce tak aby ti baterie nechtěne nerozdrtila elektoniku, obal si ji čím chceseš..

A k poslednímu odkazu , radeji se toho zdrž , tohle tema se jmenuje "prenosny (lehky) zdroj 12V s rozumnou kapacitou" takže tu nebudem řešit napájení centrálou !
Uživatelský avatar
Shras
Příspěvky: 253
Registrován: 26. 08. 2009, 18:14

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#62

Příspěvek od Shras »

proto tam mam 12 voltovou
blbej smazan
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#63

Příspěvek od Regulus »

Jsem zjistil že mám doma větráček který by pásl pod zrcadlo mého dobsna, je na 12V. Co byste doporučili za nejlevněší zdroj (včetně nabíječky). Jelikož je to jen na větráček a jen občas tak kapacita nemusí být nic extra  ;)
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#64

Příspěvek od Konihlav »

ahoj, potreboval bych zbastlit neco takoveho:
http://cgi.ebay.com/13v-17v-DC-DC-12v-4 ... 1e63acea63

nebo sehnat komercni vyrobek - ekvivalent. Pokud nekdo ma tip, budu vdecny ;-)

v podstate mi jde o to, ze mam zdroj slozeny z baterii (viz prave tohle vlakno), ktery ma od 12V (temer vybity) do 16ti voltu ve stavu plneho nabiti. No a mam jedno kriticke zarizeni, ktery nesnasi ani vice nez 12V ani mene nez 12V, tak bych to potreboval nejak SNADNO poresit...
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 48

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#65

Příspěvek od Prazan »

Mé laické oko v tom tuší obvod spínaného regulátoru LM2575 (?). Jeden jsem stavěl podle Miloše Hrocha pro napájení DSLR. U něj najdeš i excelovský soubor pro potřebnou modifikaci.
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4172
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#66

Příspěvek od biker.fm »

a jaky je odber toho 12V zarizeni, ktere nesmi mit jine U ? Poresit to 7812 by nestacilo ? A k tomu dat merak, ktery informuje jak to je s napetim.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#67

Příspěvek od Konihlav »

4A.

No ja bych spis potreboval komercni vyrobek, nebo sehnat nekoho, kdo by mi to na urovni zbastlil (protoze moje bastlici uroven je priserna, neda se na to koukat).
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#68

Příspěvek od Konihlav »

tak zatim jsem nasel komercne jen tohle:
http://shop.conrad.cz/websale7/Napajeni ... ff78%2fmd5}

proste zadani je jasny, z 11.99 az 15.83V na vstupu udelat stabilnich 12V na vystupu pri 4A (50W) a to tak, aby ucinnost tohodle bazmeku v sestave navic byla co nejvyssi a nevycuclo mi to vstupni zdroj z battery packu...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#69

Příspěvek od Konihlav »

pripadne tohle:
http://www.batteryspace.com/dc-dcregula ... rated.aspx

jeste by bylo fajn to najit taky v EU nebo v CR, kdo ma z USA ty blbosti porad tahat...
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5579
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#70

Příspěvek od Karell »

Něco odsud  Ticháček elektronik by se ti nehodilo?
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4172
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#71

Příspěvek od biker.fm »

No, ony ty regulovatelne zdroje potrebuji mit vetsi vstupni U nez jake je vystupni, t.j. zde pro konihlava musi byt vstupni U do regulovatelneho zdroje minimalne cca 13V aby na vystupu mel 12V. Lepsi bude pouzit DC DC menic, viz neco takoveho http://cgi.ebay.com/5A-4-35V-LM2596-DC- ... 3cb756e25b .
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#72

Příspěvek od Konihlav »

diky za tipy a nazory, ja neco proste koupim a bude pripajet par dratu jeste dokazu, ale nehodlam se s tim nejak bastlit vice, nez je nezbytne nutne :)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#73

Příspěvek od Konihlav »

po letech jsem nasel tohle "svoje" tema - tak pro uplnost, nakonec muj mobilni zdroj ma za srdce tohle (od Linear Technology):
http://www.linear.com/demo/DC1743A
plus odpojovac od M. Zajice...

to jsem pred tema 2ma lety zbastlil na kolene s pomoci Zajice a spol.

no a pouzival jsem to uspesne az do minuleho (predminuleho) ctvrtka, kdy jsem blbe zapojil svuj battery pack (Turnigy 5000mAh 5 clanku v serii abych mel napeti od 16ti do 21V), nasledkem cehoz mi to nejen prepalilo draty, ale hlavne propalilo dvoje rukavice a kus prstu asi 2x0.5cm dira v prstu...

takze se ptam, viz fotka nize:
http://www.astro.cz/galerie/v/uzivatele ... 5.JPG.html

JAKY INTELIGENTNI zpusob pro zapojeni toho battery packu, ktery ma standardne konektor samec cerna samice cervena viz obrazek uprostred nize? Potrebuji to privest jako vstup do male cerne krabicky (ktera ve verzi mobilni c.2. bude mit i digitalni meric vstupniho napeti na pozadani).

Zaroven podotazka - jaky rozumny konektory pouzit? hledam neco fakt bytelnyho a to jak na kabel, tak do panelu... protoze uz jsem na kabelu mel 2 typy vypinacu (obvykle jsou to takovy ty na lampicku na 220V) a prave i ten novejsi je uz zase rozflakanej...

diky moc! sluzebnicek

jinak doplnujici informace - pro mobilni zdroj budu pouzivat 4 autokonektor samice zasuvky (montazicka, vyhrivani, laptop a pripadne kamerka ci DSLR, takze ne vice jak 4 nutny vystupy z krabicky). No a kdybych si dneska stavel jeste i novej normalni rozvadec (mam uz dva) na astrokramy, tak uz mam spocitano, ze bych ho musel dimenzovat uz na 8 zasuvek takovej je u me vyvoj... (montaz, laptop, primarni kamera, obcas sekundarni kamera, vyhrivani, focuser, vetrak, EL-panel). to jen tak mimo tema.
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#74

Příspěvek od Hajs »

ahoj, podobný konektor (dostatečně odolný s rozumnou velikostí) jsem také hledal a nakonce mám baterii připojenou přes pár těchto konektorů http://cz.rs-online.com/web/p/kontakty- ... e/7181446/
Je to dělané pro UPS , takže prakticky nezničitelný a hlavně je nelze spojit opačně.
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5418
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Přenosný (lehký) zdroj 12V s rozumnou kapacitou

#75

Příspěvek od vla »

Pokud nebudeš trvat na černá-červená navštiv nějakou modelářskou prodejnu, tam mají různé konektory, které nejdou ani náhodou přepolovat a jsou pro proudy desítky ampér. Vypínač kup v nějakých autopotřebách, potřebuješ na stejnosměrné napětí. Hezké svátky, Vla. :)
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Odpovědět