Venuša alebo Jupiter?

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Uživatelský avatar
amil
Příspěvky: 634
Registrován: 25. 10. 2010, 22:37
Bydliště: Bohouňovice I č.44
Věk: 85
Kontaktovat uživatele:

Venuša alebo Jupiter?

#16

Příspěvek od amil »

to pablo:také uznávám že je to jasně měsíc dle záře.Můj odhad Jupitera byl mylný.
Dobson300/F6 Drbohlav,Newton fotokom. 135/F4,2 Drbohlav,N200/800 Drbohlav, dělostřel. binar 10x80 Meopta r.1956,Canon350Da,450Da Mmys,ASI 120 MM mini,point.60/240.
,NEQ6 Pro ,TV guid. MMys,
http://www.fotovesmirmilosevic.estranky.cz
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Venuša alebo Jupiter?

#17

Příspěvek od MilAN »

Pánové,tohle to už bylo probráno v asi 5 příspěvcích, které byly smazány.
Podívejte se na datum a čas, kdy byl zhruba  ten snímek exponován. V té době byl Měsíc v novu a  nemohl proto před půl nocí  zářit na obloze.
Jediné těleso, pokudmá jít o kosmický objekt, je Jupiter. Ale i to již naznačil příspěvek č. 2.- Světové strany si určitě tazatel  může upřesnit.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4512
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Venuša alebo Jupiter?

#18

Příspěvek od dvader »

Mě je divné, že je celá fotografie rozmazaná, až na ten objekt.To je mi také přijde divné...
Zvětšete si schválně foto v nějakém grafickém programu a pohrajte si s jasem a kontrastem. Ten vyfocený objekt je přesně kruhový a od něj se pak střídají pravidelná různě světlá mezikruží... Jdou sice až přes tu neostrou spodní část snímku, kde je to sídliště, ale na druhou stranu v té horní části zcela chybí šum fotoaparátu...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Venuša alebo Jupiter?

#19

Příspěvek od Karell »

Ano, přesně to mě napadlo udělat:  :)



Já si tipuji na fotografii Měsíce mobilem, fotka je tvořena jindy než by odpovídalo datu vložení 1. příspěvku
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Venuša alebo Jupiter?

#20

Příspěvek od caribic10 »

Tak v tom případě je to jasný je to "fotomontáž". Krásně je vidět přechod a uříznutý panelák  ...

Není ani potřeba se snímkem vůbec nic dělat. Když si v pokoji zhasnu a zadívám se, ten přechod je tam jasně vidět taky...
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
janek950
Příspěvky: 710
Registrován: 30. 12. 2005, 15:38

Venuša alebo Jupiter?

#21

Příspěvek od janek950 »

Jestli se jedná o to jasné vpravo nahoře - podle mého názoru je to Měsíc. Krátce před úplňkem byl víceméně na JJZ ve výšce odpovídající tomu co je na snímku. Porovnejte si jasnost objektu s lampami v popředí, odpovídalo by to.

Nechci podle kvality fotografie usuzovat na schopnost orientace podle světových stran, ale přece jen bych řekl, že s tím byl Pablo-J trochu na štíru. Anebo si dělá z lidí na fóru šprťouchlata a dobře ví co fotil.
Jojo, seknul jsem se o rok, když jsem si nastavoval podmínky a navíc jsem se pořádně nepodíval na snímek jako takový.

Takže - foto je upravované, to ja naprosto jasné. Je to prostě snímek který není možné hodnotit z astronomického hlediska.
Pablo-J si pohrál se snímkem a nejspíš se dobře pobavil komentáři.

Prostě platí ta druhá část mého dřívějšího hodnocení.

Snímkem nemá smysl se dále zaobírat. Dokonalá ztráta času.

mn
janek950, Newton 203/810, ASI174MM, QHY5L-II-M, Watec 120N
Odpovědět