Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1741
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#16

Příspěvek od Chef »

Nechceš už přestat zaplevelovat forum blbostma a začít se věnovat něčemu jinému a hlavně někde jinde?
Rád bych si přečetl i jiné příspěvky a vzhledem k tomu, že používám funkci "ukázat nové" tak vidím jen ty tvoje plky.

BVK
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#17

Příspěvek od VK »

Nechceš už přestat zaplevelovat forum blbostma a začít se věnovat něčemu jinému a hlavně někde jinde?
Rád bych si přečetl i jiné příspěvky a vzhledem k tomu, že používám funkci "ukázat nové" tak vidím jen ty tvoje plky.

BVK
A to je zajímavé! Já ani nevím (od změny vzhledu fóra), kde tady ta funkce "Ukázat nové" je. Na tom starém jsem to používal.

Ostatně, nešlo by zařídit, aby se ukazovaly jen určité sekce? Třeba NE sekce "Astronomické fórum" nebo NE "Všeobecná diskuse".

A připomínám Ti, že k tomuto vyjádření jsem byl vyzván. Takže dokud jsem to nenapsal, byl jsem špatný, protože neodpovídám na otázku. Teď jsem špatný zase, protože odpovídám. K tomu asi není co dodat ...

To Josef Jarolím: škoda, že jsi nevzal v úvahu společenský vývoj za posledních 2500 let ...

V. K.
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1741
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#18

Příspěvek od Chef »

Myslel jsem fci ukázat nové příspěvky 25,50,100
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
:o(
Příspěvky: 75
Registrován: 19. 01. 2009, 03:35

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#19

Příspěvek od :o( »

dokonce s výmluvou na určitou partu lidí, která ovšem, jak se později ukázalo, v tom byla úplně nevinně - já teď zákonitě vypadám jako blbec, když jsem ji obvinil)
1) s tímto výrokem se dá souhlasit jen si myslím, že tam je moc často používáno slovo "jako"

2) jestli si tady někdo myslí, že může ze mě dělat pitomce a pak to zamázne omluvou " no ona jedna paní povídala... " tak se hluboce mýlí.

Já nejsem splachovací. Byl jsem nazván nepřítelem Kocoura.
No budiš tedy budu a omluva to nezmění.
Pane Kocour ve mě máte nepřítele >:( , přesně tak jak jste si to napsal.
(zajímavý časový paradox důsledek předběhl příčinu)
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#20

Příspěvek od VK »

To 3J: Ale ale, kolego nepříteli. Tolik se nemračte, udělají se vám vrásky ...! ;)

To Chef: jestli používáš tuhle funkci u mého profilu, tak je jasné, že jiné, než MOJE nejnovější příspěvky Ti to nevyjede ... trochu postrádám smysl Tvé poznámky.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#21

Příspěvek od Konihlav »

priznam se, ze jsem prispevky z tohoto vlakna cetl do asi c. 4. od te doby me to prestalo bavit cist...

jenom bych dodal, ze ja jsem pravidla fora snad vubec necetl (no spis jen tak letmo ocima prohledl, pri registraci, ale rozhodne ne ze bych to pozorne cetl). Ty pravidla co byvaji v kazde sekci nahore jsem cetl jen v sekci zacatecniku, jinak je vesele ignoruji (je to spatne, ale jak jsem zjistil, urcite nebudu sam, kdo pravidla necte a rovnou se chova "rozumne").

Timto se priznavam k tomu, ze pravidla nectu :-/ Presto se snazim chovat podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi a doufam, ze zde nikomu na foru moje pritomnost nevadi :-)
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#22

Příspěvek od VK »

priznam se, ze jsem prispevky z tohoto vlakna cetl do asi c. 4. od te doby me to prestalo bavit cist...

jenom bych dodal, ze ja jsem pravidla fora snad vubec necetl (no spis jen tak letmo ocima prohledl, pri registraci, ale rozhodne ne ze bych to pozorne cetl). Ty pravidla co byvaji v kazde sekci nahore jsem cetl jen v sekci zacatecniku, jinak je vesele ignoruji (je to spatne, ale jak jsem zjistil, urcite nebudu sam, kdo pravidla necte a rovnou se chova "rozumne").

Timto se priznavam k tomu, ze pravidla nectu :-/ Presto se snazim chovat podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi a doufam, ze zde nikomu na foru moje pritomnost nevadi :-)

To já jsem taky poměrně dlouho doufal. A přiznám se, že jsem pravidla také četl až několik měsíců po registraci.
Uživatelský avatar
KDan
Příspěvky: 1469
Registrován: 15. 06. 2007, 16:40

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#23

Příspěvek od KDan »

No jo, no. Tohle je znovu přesně ten případ, kvůli němuž jsem už ve vlákně s nevinnými kecy prohlašoval, že se domluvy dá tímto stylem dosáhnout jen velmi obtížně, takže se už do těchto výměn podivných názorů míchat nebudu; nemám tolik zbytečného času.


Myslel jsem, že bych mohl pomoct svými názorem, ale ve skutečnosti jsem zbytečně ztratil půl hodiny.  :-/

PS: Vláďo, kde bereš tolik času na podobné diskuze?
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11410
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#24

Příspěvek od MaG »

Vláďo díky že jsi se konečně vyjádřil.

S těmi třemi body samozřejmě souhlasíme, ostatně všechny jsou zaneseny v současných pravidlech. Je však s podivem, že ses nezamyslel nad příspěvky, které by např. zveřejňovaly nějaká fakta soukromého charakteru, která na veřejné fórum nepatří, nebo fakta, která by někoho (firmu, jedince) zjevně poškozovala. Současná verze pravidel to řeší právě tou klauzulí, že vzájemné útoky budou mazány. Myslím, že tebou navržená pravidla by brzy způsobila chaos a hromadný odchod mnoha přispivatelů fóra. Tady vidím první chybu. proto jsou vlastně diskuze moderované a jestli ve snaze něco špatného smazat se smaže i něco dobrého, pořád to fóru ubližuje méně než chaoz. Pokud ti tedy např. MMys říká něco o bordelu, myslí právě ten bordel, co by s tvými pravidly vznikl a je s podivem, že to nechápeš.

K vyjádření ohledně jazyka - nejspíš narážíš na větu - S výjimkou zvláštní sekce pro cizince je na fóru povoleno používat pouze český a slovenský jazyk.
Ano jistá míra tolerance by tu mohla být. Nicméně ta je zakotvena už v chování moderátorů a admina. Přestože to je v pravidlech napsáno, jak cituji, nikdy jsme nemazali věci psané zčásti v jiném jazyce nebo příspěvky užívající cizí slova. Proč taky, pokud nikoho neurážela. Striktní přepis tohoto pravidla aby bylo zřejmé jaká míra cizích slov vadí tedy snad není třeba..

Dále píšeš:
To Chef: jestli používáš tuhle funkci u mého profilu, tak je jasné, že jiné, než MOJE nejnovější příspěvky Ti to nevyjede ... trochu postrádám smysl Tvé poznámky.
Občas by sis měl naše příspěvky pořádně přečíst, místo těchto reakcí v nichž jsi za blbce. Copak tím asi chtěl autor říci? Co třeba že když nechá zobrazit posledních 25 příspěvků, že v poslední době je většina tvých. Bohužel převážně tvých a převážně ne o astronomii.

Co říci závěrem?

Současná pravidla jsou v pořádku, jestli by se někde některé věty daly formulovat lépe, pak o tom můžeme vést diskuzi, ale chci slyšet konkrétní část pravidel a chci vidět její přeformulovanou verzi. Úplně rušit něco, co je dobře prověřeno léty používání a nahradit to tím, co navrhuješ je nesmysl. Pravidla sice původně nastavil pouze Shodam, ale byly do nich přidány další body a úpravy na základě návrhu mnoha lidí. Takže pokud by se měly měnit pravidla, musí být přeci navržen někým takový druh změny, který je schopna akceptovat většina lidí, především pak ale moderátorů (kteří se jimi musí řídit) a Shodam, jako admin fóra. Teprve pak může být změna zapsána. Jistě chápeš, že pokud s tebou navrženými změnami zatím nesouhlasí už tři moderátoři, že je to sice návrh zajímavý, ale nevedoucí ke kýženému cíli a tím je spokojenost většiny návštěvníků AF.

Najdou se i nespokojenci, kterým balast na AF vadí, nechceme ho tu mít ještě větší, proto ani mně by nevadilo, pokud by kvůli současným pravidlům na AF někdo přestal diskutovat a šel jinam.

Mimochodem slyšel jsem už mnohokrát, a sám si myslím, že v astronomii tak vzdělaných lidí, jako jsi ty VK, moc není. Proč vlastně mrháš svým umem nad žabomyšími válkami o úroveň AF, když se svými znalostmi bys byl přínosem v mnoha konkrétních oborech astronomie?

Máš opravdu jediný problém. Vnitřně jsi přesvědčený, že se ti všiczhni snaží ublížit, přitom většina problémů by nevznikla, kdybys tento pocit neměl.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#25

Příspěvek od Sajri »

Já se současnými pravidly necítím nijak omezen ve své svobodě projevu. Naopak bych uvítal jejich přísnější uplatňování, ale to nechám na moderátorech jak nastaví laťku.
Pod to se podepíšu.
A je jasné, že někteří se těmi pravidly cítí omezeni. Kdo už to omezování nemůže unést, ať jde jinam, kde omezován nebude.
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1741
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#26

Příspěvek od Chef »

: jestli používáš tuhle funkci u mého profilu, tak je jasné, že jiné, než MOJE nejnovější příspěvky Ti to nevyjede ... trochu postrádám smysl Tvé poznámky.
Nechápu proč bych měl používat tuto fci u tvého profilu, co bych z toho asi měl? Káždý normální člověk samozřejmě pochopil, že se jedná o funkci na hlavní straně dole. ::)
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#27

Příspěvek od hamr »

Tý vole (trochu vulgární slovo),
já nechápu proč se do toho pouštíte. Když Shodam uzamknul to šílený téma v jednom vlákně, otevře se další - běs a hrůza  >:( - HOWGH (cizí slovo - domluvil jsem)!
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#28

Příspěvek od ceres »

Pani, zase tu rozbiehate poriadny flame :-/ Ozaj vas to bavi?

OT: ja tiez citam forum tak, ako mi je najpohodlnejsie - dam si zobrazit poslednych 25 (50, 100) prispevkov. Mam sice aj RSS kanal, ale takto mi to je pohodlnejsie. A posledne dni mi pri tomto zauzivanom sposobe citania AF vyliezaju len same "kecy" a "vyjádření". Spamatajte sa, prosim...

OT2: To, co napisal 3J o demokracii na fore, je mi velmi blizke. Ak by som mal nejako konstruktivne prispiet k ozdraveniu fora, zrusil by som vseobecne temy. Zacalo by sa viac diskutoval o tom, co sa stalo v astronomii v Cechach a na Slovensku, a prestalo by sa "kecat" a "vyjadřovat" k veciam, ktore s praktickou astronomiou nemaju nic spolocne... Skuste sa nad tym zamysliet... (ale, preboha, najprv sa zamyslite, az potom nieco piste, a radsej to urobte niekolkokrat...)
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4533
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#29

Příspěvek od dvader »

Také souhlasím s tím, že navrhovaná pravidla by byla v reálném provozu nedostatečná.
Myslel jsem si, že spíše navrhneš nějaká pravidla a postupy pro moderátory, jak mají postupovat, když nejsi spokojen se současným stavem moderování...

Jen si dovolím naznačit, že pokud by platila i jen tvá omezená pravidla, tak důsledně řečeno i tvé předchozí příspěvky (kdy jsi neprávem obvinil MAČ) by mohly být smazány, jako naplnění skutkové podstaty pomluvy.

A ještě nemáš pravdu, že člen tu má jen povinnosti a žádná práva. Tím hlavním právem je totiž právo psát příspěvky a hlasovat v anketách (Ostatní si mohou AF jen prohlížet) - a k tomu se vztahuje i povinnost dodržovat pravidla fóra.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
VK
Příspěvky: 1851
Registrován: 12. 12. 2008, 21:59

Vyjádření k pravidlům Astronomického fóra

#30

Příspěvek od VK »

To Chef: tak já tam tu funkci dole asi nemám ... no, to je jedno

To Hamr: byl jsem požádán o stanovisko k pravidlům. Napsal bych ho do tématu Nevinné kecy o AF, ale mezitím Shodam téma uzavřel. Tak jsem vytvořil téma nové; kdyby sis přečetl můj první příspěvek, tak v PS to je vysvětlené.

Sorry za off-topic

To Dvader: ano, veřejně jsem obvinil MAČ, a když jsem zjistil, že jsem ho obvinil neprávem, také jsem se za to veřejně omluvil. A POZOR! Pomluva je úmyslně nepravdivé negativní tvrzení o někom, něčem. Tohle pomluva není, protože já jsem si skutečně půl roku myslel, že MAČ ovlivňuje moderátory. Jakmile jsem zjistil, že to tak není, omluvil jsem se za svá obvinění. A jsem zvědavý, jaké důsledky vyvodíte pro Cassiho za jeho, řekněme, mystifikaci.

V. K.
Odpovědět