Celestron CPC

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
honzazator
Příspěvky: 110
Registrován: 04. 03. 2009, 16:24

Celestron CPC

#31

Příspěvek od honzazator »

moc Vam dekuji za Vase vecne uvahy...jeste otazecka - sel by na vixena pouzit tento reduktor z CPC? http://www.celestron.com/c3/product.php ... ProdID=358

Jinak jsem se jiz rozhodl,zustanu u te 102/500 ma 2” vystup  a s 2” 38 okularem to  bude parada (CPC pouzivam 2” system) a pri malem zvetseni by melo jit i fotit (velka pole) a pri pointaci s barlow mi barevna vada vadit nebude :)

diky Honza

PS: k cemu slouzi ty aux vstupy na montazi? CPC
CPC11", triedr Noname 20x50, triedr Fomei Compakt 8x25
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4509
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Celestron CPC

#32

Příspěvek od dvader »

Ty AUX vstupy na montáži jsou vstupy s tzv. TTL logikou. Lze na ně připojit další zařízení - např. externí GPS modul, wireless remote ovladač atd...
Je to shodný port jako ten pro Hand Control, takže i ovladač můžeš zapojit do těch AUX namísto toho prvního zleva.

EDIT:
Existují na tyto AUX porty i microfocusery nebo filtrová kola? Nějak nic nemohu najít...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#33

Příspěvek od votrelec »

Tak som presiel na 2" -covu koncepciu na mojom CPC 800. Vystupna redukcia z CPC 800,prevracaci hranol a Barlow nasobic (vsetko Supra Praha). Su to ozaj poriadny mackovia! A nastal problem. Moj okular Baader hyperion 8-24mm zoom je asi vadny! Snazil som sa na okular nasadit 2" redukciu a to sa mi podarilo asi na "milionty"pokus. Redukcia mi precvakava aj ked na okulary je asi proti zavitova redukcia. jednoducho mam obavy ze je poskodeny zavit na 2" redukcii. Redukcia 1/1,25 perfektne sedi 2" nie. Ked som to ako tak skompletoval tak mi samozrejme okular z CPC vypadol. Prosim o radu. Je to normalne alebo mam tu 2" redukciu tam zalepit alebo ho vyhodit! O nic nepridem. Uz mam na ceste okulare 6,8,10,13,17 TeleVue Ethos.
Uživatelský avatar
honzazator
Příspěvky: 110
Registrován: 04. 03. 2009, 16:24

Celestron CPC

#34

Příspěvek od honzazator »

ahoj, moc ti nerozumim, jediny zavit o kterem vim je na visstupni redukci z cpc , pak uz mam vse na sroubky. Mozna by pomohlo foto. Jinak pekna zbirka ethosu, jen jestli to neni zbytecne pokud mas barlow. To neber zas tak vazne, jsem zacatecnik jako ty :)

ta fotka by me zajimala, pokud to neni problem

Honza
CPC11", triedr Noname 20x50, triedr Fomei Compakt 8x25
AlesU
Příspěvky: 226
Registrován: 30. 05. 2007, 17:37
Bydliště: Přelouč
Věk: 50

Celestron CPC

#35

Příspěvek od AlesU »

Navazuji na vlákno "CG 5 GoTo - problém při ustavování" , kde jsme s dvaderem nakousli napájení CPC. Já to mám řešené též přes autokonektor. Pro dalekohled jsem využil napájení přes ovládací jednotku vyhřívání Kendrick,která to umožňuje. Z ovladače pak vede jenom krátký kablík do napájecí zdířky CPC. ještě potřebuji nějakým způsobem vyřešit hlídání napětí na akumulátoru.

Celestron CPC 1100; LUNT H-alfa 35mm; Megrez 72; Triedr KOWA Genesis 8x33, okuláry Vixen LVW 41, Hyperion Aspheric 31, Hyperion 24,Hyperion 13,Morpheus 17,5 Morpheus 9.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#36

Příspěvek od votrelec »

Vazeny CPC-ckari.
Mozno je to blbost ale rad by som vedel ci je mozne zistit vyrobne cislo na CPC dalekohladoch a ci je mozne zistit aj rok vyroby.
Mam problem s GPS a uvazujem ci moj stroj nepatri k modelu roku 2006 ktory bol podla firmy Celestron poruchovy!
AlesU
Příspěvky: 226
Registrován: 30. 05. 2007, 17:37
Bydliště: Přelouč
Věk: 50

Celestron CPC

#37

Příspěvek od AlesU »

Tak to nevím. Moje sériové číslo (pod krytkou u sekundáru) začíná devítkou, že by 2009?
Celestron CPC 1100; LUNT H-alfa 35mm; Megrez 72; Triedr KOWA Genesis 8x33, okuláry Vixen LVW 41, Hyperion Aspheric 31, Hyperion 24,Hyperion 13,Morpheus 17,5 Morpheus 9.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#38

Příspěvek od votrelec »

Dik za info. Idem mrknut co tam vlastne mam za ciselko.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Celestron CPC

#39

Příspěvek od Martin Vyskočil »

[split] [link=http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 991830/0#0][splithere][/link][splithere_end]
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Celestron CPC

#40

Příspěvek od zdenek »

Ono to s tim seriovym cisle  je trosku jinak. Bohuzel rok vyroby se z nej primo vycist neda (kdo by chtel rozebirat tubus CPC, je uvedeno zespodu na primaru). Zpravidla vsechna zacinaji na 9 (prvni 2 cisla jsou oznaceni modelu), pak nasleduje cislo serie a poradi v serii (cele s. cislo ma 6-8 cisel podle typu).
Seriove cislo ma ale jine vyuziti. Lze jej pouzit jako registracni kod pro odemceni NexRemote do plneho rezimu (resp. pro spusteni jeho instalace, jiz si to presne nepamatuji). Uzivatele CPC maji tento program jaksi v cene.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#41

Příspěvek od votrelec »

Zdenek.
Dik za radu. To cislo na aktivaciu NexRemote som pouzil na spustenie tohoto programu. No pod krytrou na sekundary mam tiez 5 miestne a zvazujem ci to nie je prave vyrobne cislo podla ktoreho je mozne zistit rok vyroby. Smutne ze si nieco kupis a nevies kedy to vyrobili. Ak Celestron neuvadza na svojich vyrobkoch (dokumentacia,zarucny list atd..) rok vyroby tak ich mozem nazvat "Diletanti"!!!
(apropo-dnes som objednal Pentaxy) ;)
Uživatelský avatar
zdenek
Příspěvky: 866
Registrován: 07. 02. 2003, 14:36
Bydliště: Rousínov
Věk: 54

Celestron CPC

#42

Příspěvek od zdenek »

Ty mas pod krytkou sekundaru 2 cisla? Prave ono cislo pod krytkou je vyrobni cislo (u mne se shoduje s cislem, ktere jsem dostal spolu s CD Nexremote, z inetu pak lze provest aktualizaci zdarma).

Jinak s tim datumem vyroby to mas jednoduche. Uvadi jej stale mene vyrobcu. Jde z jejich pohledu o spotrebni material, kde neni rozhodujici. Rozhodujici z pohledu zaruk je u nas datum prodeje, tak neni vlastne ani potreba.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#43

Příspěvek od votrelec »

Pod krytom sekundaru mam petmiestne cislo a to asi bude to vyrobne. Pre aktualizaciu NexRemote mam ine cislo a samozrejme ze uz som aktualizoval. Ja len ze ked kupis auto tak mas rok vyroby. Verim ze pre takeho Amika je to spotrebny material ,no MI to bereme ako rodinny klenot. Ja tam idem zo zvedavosti mailovat (do Celestronu). Bude sranda ;D.
Uživatelský avatar
Ondra.P
Příspěvky: 697
Registrován: 09. 04. 2008, 16:41

Celestron CPC

#44

Příspěvek od Ondra.P »

ten rok vyroby CPC 800 by me taky zajimal, vzhledem k tomu, ze udajne existuje vice verzi a vyrobce je v nazvu nijak nerozlisuje, tak jak jinak to poznat nez podle datumu vyroby?
neuvadet rok vyroby mi prijde takovy trochu alibisticky, prodejce muze mit na sklade x-let starej kus a zakaznik nema moznost zjistit co vlastne kupuje...
Dobson 400/2000, Borg 101ED F4, Walimex 90/500, EQ6, MII G2-8300, Watec 120n+, TV Guider
http://astrofotky.cz/~Ondra.P/
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron CPC

#45

Příspěvek od votrelec »

Ten isty nazor mam aj ja. Kupil som tu CPC 800-vku systemom,TU JE-ZAPLATTE a VYPADNITE! Mam pocit ze je to jeden z tych kusov co Zdenek robil recenziu na Poseci a tam bola CPC 800 nevydarena! Ako zacinajucemu amaterovi mi to mali predviest,aspon strucnu navigaciu. Ustanovujem na 2 hviezdy a ten kram mi po case zlyhava. Tak idem priamo cez ten Celestron.com.
Odpovědět