logo, galerie....a co dál?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

logo, galerie....a co dál?

#46

Příspěvek od Tharos »

stana: me se to zpomalilo o 1-2 vteriny. Nicmene ten skript pro generovani obrazku jsem od pocatku navrhnul a napsal tak, aby byl maximalne rychly a pritom nebyl blby, tj. neco umel.

ad thumbnaily maji v prumeru velikost kolem 10-15 KB. Nejmensi cca 3KB, nejvetsi cca 25KB. tj. worst-case je 5x25 = 125 kilobyte. Server by mel mit dobrou konektivitu a pripojeni k Internetu, ale samozrejme nahodny obcasny vypadek na nejakou vterinu se muze prihodit vzdycky a to i u tohoto komercniho pripojeni!Jinak, tady si ještě jenom dovolím pár řádek na vysvětlenou... Tady vůbec nejde o zpomalení způsobené během toho tvého skriptu, ba ani načítáním těch obrázků - ty by mohly být klidně půl megové :)... Ty se začnou načítat až po vyrenderování samotného html kódu (přesněji řečeno ony se načítají paralelně s tím html kódem, ale nečeká se na ně). Tady jde čistě jenom o čekání na odpověď serveru, jehož kód se do fóra načítá.

Po většinu času je odpověď blesková a není nic poznat (viz Honzovo reakce), ale občas se prostě ten server "zamyslí" (jako to třeba dělal včera), anebo má úplně výpadek a pak se načítání fóra prakticky zastaví na tom řádku a čeká se i několik vteřin na odpověď toho serveru.
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

logo, galerie....a co dál?

#47

Příspěvek od Regulus »

Dnes jsem teda čuměl  :o , že bude ještě taková změna fóra jsem nečekal.  Je to vše moc pěkné. A ještě ty recenze by byly super!
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5632
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#48

Příspěvek od Konihlav »

Regulus: s jidlem roste chut, vid ? je to ale bezva uz takhle :-)

Tharos: OK, pochopil jsem to z toho Tveho kodu. Moje zmena na fotkach je hotova, ted je tah na Shodamovi :-)

az to pobezi (snad to bude OK), tak doufam, ze nam Stana a ostatni potvrdi, ze to funguje, ja si toho sotva vsimnu...
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

logo, galerie....a co dál?

#49

Příspěvek od Tharos »

Tak, ajax běží dobře, ale rozsypává se nám tam kódová a spol. :). Bohužel musim od počítače pryč, ale večer to doladíme... Už to budou drobnosti.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#50

Příspěvek od shodam »

vrátil jsem dočasně původní nastavení a večer to tedy doladíme. vypadá to ale, že máme problém vyřešen! sláva Tharosovi [smiley=beer.gif]
Uživatelský avatar
Kubajz
Příspěvky: 402
Registrován: 20. 11. 2006, 23:05
Bydliště: Praha

logo, galerie....a co dál?

#51

Příspěvek od Kubajz »

to shodam: tak je problém v prohlížeči( Opera v 9.23), v ní se stále zobrazuje autor fotografie Milan Anto"čtvereček", ve FF vše normální :-/
Jakub Kristek
Obrázek
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5632
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#52

Příspěvek od Konihlav »

shodam: jeste jsem udelal takovou 5ti minutovou upravu v tom .js.php skriptu, treba to "poresi" ten ctverecek misto š, kdo vi, kazdopadne jsem tam pridal i nejaky vypis v pripade, ze by nebyla databaze dostupna (cestinou bez hacku, nebot se v kodovani lisime).

Vyzkusej to. Je to v tom novem skriptu "s pomlckou uprostred" ;-)

P.S.: odted jsem mimo net (prace a povinnosti) a budu zpet az pred pulnoci...
Uživatelský avatar
Daja
Příspěvky: 193
Registrován: 04. 03. 2009, 18:39

logo, galerie....a co dál?

#53

Příspěvek od Daja »

Nemohu jinak než moc pochválit nový vzhled. Sice se mi hlavní stránka déle načítá, ale to se nemůžu divit, když se doma připojuji přes mobil. Minigalerie z astrofotek je taky mňam mňam. Toho, kdo tam ještě nezabrousil, musí "chytit mlsná".
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

logo, galerie....a co dál?

#54

Příspěvek od MilAN »

nicméně dobrá, s lehkým skřípěním zubů vyjdu vstříc i uživatelům IE6 a vyrobím pro vás stínované pozadí. pak už bude snad vše ok!

EDIT: vyrobeno a aplikováno :)Díky!
Snad to tvé programátorské ego pro jednou přežije :)

Máš přehled, jaké je zastoupení přistupujících prohlížečů na AF ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

logo, galerie....a co dál?

#55

Příspěvek od shodam »

Milan: v pohodě ;)

dnešní statistika prohlížečů: (nerad bych tady ale rozpoutal nějaký flame!!)

FF 47%
IE7 22%
IE6 18%
Opera 8%
Safari 3%
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

logo, galerie....a co dál?

#56

Příspěvek od stana »

Malé fotky v záhlaví zmizely..Je tam jen modrý obdélník aktivní na klik.. Škoda, vypadalo to hodně atraktivně :-/
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

logo, galerie....a co dál?

#57

Příspěvek od Tharos »

Takže první reklamace :). Smíme prosit browser?

Edit: Zkus kdyžtak ještě tvrdý refresh, aby se ti načetly aktualizované .js soubory a podobně. Vě většině prohlížečů se toho docílí kombinací ctrl+f5. Jinak je dost možné, že se ti nahrávají z cache staré verze důležitých souborů.
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

logo, galerie....a co dál?

#58

Příspěvek od stana »

S tím ctrl F5 to už naskočilo!
:)
/Musím si to zapamatovat...No, radši si to někam napíšu.. ;D/
/Mozilla Firefox/..
Zkusím i IE, ale nevím jakou mám verzi..
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

logo, galerie....a co dál?

#59

Příspěvek od Stratus »

Já jsem na tom stejně, používám IE7 a předtím to bylo výborné. Na žádném serveru jsem zatím problémy neměl. Ctrl F5 nepomáhá.
Uživatelský avatar
Tharos
Příspěvky: 688
Registrován: 29. 02. 2008, 15:58

logo, galerie....a co dál?

#60

Příspěvek od Tharos »

No vida, já tušil, že to zabere ;D. Jinak už je v provozu ta ajaxová verze - fotky se stahují až po načtení a zobrazení zbytku fóra a v případě "zamyšlení se" serveru astrofotky.cz se nebrzdí vykreslování fóra samotného.

Shodame, kdybys měl chuť... Ten problém se starým souborem v cache se dá dobře vyřešit následujícím fíglem: jak připojuješ ten soubor yabb.js, tak jej připoj stylem "yabb.js?1", kdy tím otazníkem může být prakticky cokoliv. To je parametr, který se v samotném skriptu nijak nepoužije, ale tím, že se takto reálně změní url toho načítaného souboru, donutí se tak úplně všichni klienti, aby si stahni tu novou verzi. Funguje to naprosto spolehlivě a dost často se to používá.

Jinak současná ajaxová verze nepodporuje IE6, v tom se to načítá postaru. Ale to ještě kdyžtak doupravím, nebude to až takový problém.
Odpovědět