astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#16

Příspěvek od Hajs »

ja tu mám jeden problémek s registrací, dopolodne jsem se zaregistroval a doted zhruba 2h mi jeste nedorazil registrační email.. login:hajek a na email hajek(a)atlas.cz
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#17

Příspěvek od Konihlav »

AD registrace:

pokud se formular neodesle spravne, ci Vam napise nejakou chybu (cervene) je treba vse znova vyplnit. Pozor, heslo a kontrolni kod je treba po pripadne chybe ve formulari opet vypsat - nezle udelat, aby tam zustalo, je treba (bohuzel) to vypsat znova poctive (vim, je to "opruz" ale jinak to nejde).

Kazdopadne jsem se snazil to udelat blbuvzdorne a chybamvzdorne, takze Vam to muze pripadne porad nadavat, kdyz neco nevyplnite, ale jakmile se Vam to podari spravne, tak spatrite zelenou hlasku o tom, ze mail byl odeslan.

Kdyby nedej boze mail nedorazil, kopie autorizacniho ID se zasila rovnez na muj mail, takze jsem pripadne schopen Vam registraci potvrdit kliknutim sam. Ale pokud se formular nevyplni spravne = neodesle se, neni o Vas zaznam v databazi. Ten se aktivuje teprve po konfirmaci. Pote se Vam i vytvori adresar na Vase fotografie.

hajek: mas mail.

P.S.: mezi 10-11 hodinou nesla galerie, protoze jsem "vylepsil" DB chybove logy a zapomnel strednik na konci jednoho prikazu uz jsem to opravil momentalne tedy vse funkcni a v provozu. Dalsi pripadne porodni mouchy budeme resit pozdeji (az nastanou). Nebojte se je tedy nahlasit.
Uživatelský avatar
KpS
Příspěvky: 2556
Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
Bydliště: Praha Lužiny
Věk: 78
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#18

Příspěvek od KpS »

Zde uz zmineny problem, ze se muj snimek objevil i v jine kategorii, nez by mel, mohl podle meho nazoru vzniknout takto: Pri prvnim vlozeni jsem vyplnil jen podkategorii Jupiter. Pak se pravdepodobne nejak automaticky doplnila i kategorie, ale hodnotou, ktera podkategorii neodpovida.
Karel
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#19

Příspěvek od Konihlav »

Kps: diky o vikendu (nebo az budu mit cas - mozna nekdy zitra odpoledne/vecer) to jeste jednou proverim, ale nemelo by se to stat - protoze kategorie jsou napr. pro planety 0x600000 hexadecimalne uroven 1, jupiter je tusim 0x604000 tedy uroven 2, takze kdyz se programator zepta na if ($res = ($cat & 0x00FFFF)) { $cat_list[] = ($cat & ~0x00FFFF); } tak to znamena: je-li nastaven nejaky bit c. 0 az 15 na jednicku, oznacili jste podkategorii a v tom pripade se do kategorii prida i kod, ktery je komplementarnim doplnkem cili bitova negace ~0x00FFFF :) :)

Jedine co me napada je, ze by pro vyssi hodnoty kategorii, tj, 0xB00000 coz je tusim DSO sekce urovne jedna (nejvice nadrazena), temne jsou asi 0xB02020 nebo tak, podle poradi, ze by mohlo dojit teoreticky k nejakemu problemu ulozeni ciselneho vysledku. Problem PHP je ten, ze je to skriptovaci jazyk a urcit typ jako retezec nebo cislo striktne nelze (promenna stejneho jmena muze byt nekde cislo jinde retezec), takze je v tom trosku gulasek.

Napada me tedy jedine problem s ulozenim - preteceni cisla (overflow). Pokud nekdo umite PHPko jako kdyz bicem mrska, tak dejte vedet, zda cislo napr 0xD00000 nemuze mit nejaky problem s pretecenim (proste zda jde ulozit 4 bytove cislo). Coz by tedy jit melo, se domnivam. Kdyztak SZ, dekuji.

P.S.: az nekdo dalsi vlozi Jupiter, uvidime, zda bude zas v temnych mlhovinach... kdyz to budete chtit zmenit tak to zas dopadne stejne, protoze to kodovani se sice dela na 2 mistech - pri vkladani fotografie a pri editovani tagu fotografie, ale ten zdrojovy kod je pouze 1 a tudiz stejny. Nema smysl to mazat co vkladat znova nebo prerazovat. Dopadne to stejne. Uvidime, overime, opravime :D
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#20

Příspěvek od Hajs »

měl bych tu jednu připomínku ke galerii: po rozkliknutí fotky v galerii by podle me bylo dobré aby se fotka zobrazila zmenšená na velikost okna a až pak se dala zobrazit v plné velikosti. Takhle například na monitoru s rozlišením 1024x768 musím obrázek ruzne posouvat než se zoorientuji..
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#21

Příspěvek od Konihlav »

Hajs: vim o tom a resim i jiny druh resize, bez resamplingu. Kazdopadne pokud jsi cetl napovedu, nebo zmacknul F1, zjistil si, ze staci dat Enter a resampluje se Ti na 800x600 (omezeno z provoznich duvodu).

Taky uvazuji o tom pridelat (asi o vikendu) nejaky "seznamy", abych mohl dat nekam link na vyber a pak se clovek dostal do galerii s tou danou selekci obrazku... jen to musim promyslet...
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24333
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#22

Příspěvek od MilAN »

to konihlav :  uvital bych, když zvolím  v kategorii např hvězdy a  modifikátor zákryty , aby se objevily pouze zákryt hvězd a ne všechny hvězdy a všechny zákryty.
.........................

A ještě jedna věc : výběr  fotografií podle jména fotografa  ( ?)
.......................

Na to nejdůležitější bych zapoměl : moc pěkné !!!!!!!!!!!!Tohle tu chybělo
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
vlastofka
Příspěvky: 475
Registrován: 12. 01. 2007, 19:43

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#23

Příspěvek od vlastofka »

Ahoj, astrofotky.cz jsou super. Taky obcas ubastlim nejakou databazovou aplikaci v php (a stejne tak moc neresim design :]), tak smekam pred tvoji praci :]

Taky uvazuji o tom pridelat (asi o vikendu) nejaky "seznamy", abych mohl dat nekam link na vyber a pak se clovek dostal do galerii s tou danou selekci obrazku... jen to musim promyslet...Mne by se treba libilo (a asi i stacilo), kdyby v galerii byly v tom seznamu odkazy na nazvech kategorii.
NWT SW 130/900, NWT GSO 600, SW 70/500, LUNT LS60TC 1200 H-Alfa
EQ-2, HEQ-5 SS
Canon EOS 400D, Canon EOS 1000Dm, Watec 902H3 Ultimate, QHY-5T
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#24

Příspěvek od Konihlav »

MilAN: jsem velmi stastny, ze jsi se zapojil !!!

Jeste mi chybi, aby se zapojil i astrofotograf roku 2008 a dalsich par mistru remesla kazdopadne uz takhle jsem velmi rad, ze se "to libi".

MilAN: u Tebe jsem clovece vzdy na reakce zvedavy, ale musim rict, ze se ji i trochu bojim, protoze ocekavam, ze prijdes s necim, na co jsem nepomyslel a tak mam strach Nastesti jsi ale jen upozornil na faktickou chybu, kterou lze napravit pohou zmenu dotazu (ci dotazuuu). Budu si muset sepsat poznamnicek a pridat tam tyto postrehy.

ad vyber fotografii podle jmena autora - s tim pocitam pomerne brzy. At uz kliknutim v sekci odkazy na jmeno autora (pricemz bych ale musel nekam pridat i ty, kteri svoje www stranky nemaji a tudiz v odkazech nejsou uvedeni). Nebo to pridam do pokrocileho hledani (nebo naopak do jednoducheho pridam par dalsich jednoduchych quick-rychlych-linku seznamu).

Ty seznamy pak pouziji i pro nejake upoutavky na nahodne fotografie, nebo nejake jine... mam s tim jiste plany.

vlastovka: diky za tip na zlepseni, pokud se jeste nekdo prida, nebo to budes urgovat, reklamovat, bude to drive. Takhle to odkladam na pozdeji ale do budoucna s tim pocitam.

diky za kladne ohlasy, slibuji, ze neusnu na vavrinech a budu dale vse zlepsovat ostatne je to draha a beh na delsi trat a kdyz uz jsem se do toho pustil, tak to budu spravovat i nadale...

napriklad hodnoceni fotografii je podle me prace tak na 5-10 hodin tedy pote co to clovek rozmysli a vymysli a navrhne...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5633
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#25

Příspěvek od Konihlav »

kluci jeste Vam vsem chci moc podekovat za Vas vdek, ktery jste zaslanim svych snimku vyjadrili a za Vasi podporu. Jsem moc rad, ze jsem ty dva mesice, kdy jsem se poradne nevyspal obetoval necemu smysluplnemu :)

pred spustenim jsem si rekl, ze 100. fotografii oslavim sampanskym, a koukam, ze to uz brzy bude davam si chladit Bohemia Regia demi sec (vysoce uslechtile sumive vino vyrobene metodou charmat) ze Stareho Plzence :)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11399
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#26

Příspěvek od MaG »

Položku "světelnost" ve vkládacím formuláři vyplňuji číslem použité clony na fotoobjektivu. Chápu to dobře?
Nebylo by vhodné tam tedy uvést "světelnost / clona?

P.S moc se neopij, máš tam 101 :D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
astropintr
Příspěvky: 841
Registrován: 12. 03. 2006, 02:48

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#27

Příspěvek od astropintr »

Ahoj,
tak jen chvilku jsem vytáhl paty z domova a koukám co se to tu děje. Prošel jsem to jen zběžně, ale myslím si, že je to bomba. Moc se mně to líbí a rád si vytvořím u Tebe takové album, kde zašlu svoje výtvory. Taky s klukama z AAM to probereme ohledně naší soutěže. Takže DĚKUJEME!!!!!!!

:)
Skywatcher Newton 250/1200 na EQ - 6&&Skywatcher ED refraktor 80/600 na EQ - 6&&Canon EOS 350 D neupravený&&triedr 10x 50.&&binar 25 x 100
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3424
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Tábor (Dražičky)
Věk: 64

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#28

Příspěvek od hamr »

Pro Konihlav,
TAK NA ZDRAVÍ, trochu jsem zaplnil sekci planet, skoro do každé jsem jednu "šoupnul". Vypadá to dobře a určitě to budeš ještě vylepšovat, takže děkujeme ;).
EQ 6R na pilíři + SCT 8" na hvězdárně, ASI 224 barevná, achromát Bresser 127/1200
Uživatelský avatar
honza.ho
Příspěvky: 982
Registrován: 20. 05. 2007, 06:31

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#29

Příspěvek od honza.ho »

Ahoj Pavle,

omlouvám se ale poslední dobou nějak nestíhám. Dnes jsem vyplnil registraci ale nevím, kdy snímky stihnu nahrát ... možná dnes, možná za 14 dní. Bydlím prakticky v práci, od příštího týdne se k tomu zase připlete škola, víkendy stavba, večery s přáteli atp. Mám snad volné jediné 2 hodiny když dorazím ze zaměstnání a to si vařím jídlo na další den  ;D.
Web: http://www.space-walk.info
Technika: FSQ85ED, SW70/500,15×70, QHY9,QHY8L Color,QHY5,
QHY 2"m.FW, 2"L,R,G,B,C,Ha, HEQ5, budka, i7 16gb, SSD&NAS, Nexus S+G.Tab, Wacom 4 L
Cloud: DropBox
Uživatelský avatar
Bartik
Příspěvky: 125
Registrován: 16. 05. 2008, 17:26

astrofotky.cz - Váš průvodce krásami vesmíru

#30

Příspěvek od Bartik »

Zdravim, ten web se mi moc libi, chtel jsem nejakou fotku poslat kamaradovi pomoci url, ale zjistil sem ze se tam asi vse resi POSTem a asi SESSIONS, ci co, nebylo lepsi pracovat s GET, mimo jine z techto duvodu?
Vixen 130sf mod, GSO 200/800 mod, SW100/500, EQ6 Skyscan, EOS450Dmod, ATIK16
Odpovědět