Setkání SKYMASTER

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Setkání SKYMASTER

#1

Příspěvek od Psion »

Tak jsem se dneska vrátil ze setkání SKYMASTER v Hradci Králové. Počasí nám nepřálo, ale astrotechniky a diskuze o ní bylo až až :-)

http://astroview.psionfired.com/astro/Skymaster1.jpg " alt="" />
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Setkání SKYMASTER

#2

Příspěvek od MMys »

Už dvakrát jsem se tam chystal a nic. Loni jsem otevření prošvihnul o den (prostě jsem si nějak zafixoval špatně datum) a teď, když to vím s dostatečným předstihem, mě složila chřipka.

Ach jo. A to jsem hradečák...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Setkání SKYMASTER

#3

Příspěvek od Psion »

Neboj nejsi sám, je to škoda, rád bych s tebou popovídal. Na druhou stranu vím, že v Hradci K. je asi 50 aktivních astronomů a přitom tam byli snad dva - to už nás přijelo víc z Prahy. Nerozumím tomu, ale mít příležitost se podívat na takovou techniku, srovnat si obraz v refraktoru za 20 tisíc a za 120 tisíc porovnat ty nejlepší okuláry to bych si rozhodně ujít nenechal, pokud bych jen trochu mohl. Z našeho povídání to vypadalo, že zájem o astronomii sice je, ale zřejmě ne takový, jak to na první pohled vypadá.
Uživatelský avatar
GaN
Příspěvky: 233
Registrován: 07. 07. 2006, 16:23

Setkání SKYMASTER

#4

Příspěvek od GaN »

Škoda, že taková akce proběhla dosti tiše. Vůbec jsem o ní nevěděl. Na webu byl jen dlouho odkaz o upřesnění. Psione, popiš, prosím, zhruba rozdíly mezi přístroji různých cenových relací - vyplatí se?
Uživatelský avatar
T.o.m
Příspěvky: 514
Registrován: 28. 05. 2002, 22:36

Setkání SKYMASTER

#5

Příspěvek od T.o.m »

Ono spousta lidí by fakt třeba chtěla přijet, ale když to mají přes půlku republiky a vůbec se jim to nehodí (škola, práce apod.)... tak zbudou akorát :'(
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Setkání SKYMASTER

#6

Příspěvek od Psion »

Vzkaz byl dlouho na Astroforu i na strankách www.skymaster.cz - asi 8 měsíců i jinde. Já jsem např. spal z pátku na sobotu 5 hodin a jel jsem ze Znojma do Hradce K., takže jsem to rozhodně kousek neměl. Je to prostě o tom, jestli se chce nebo ne. Pravda je, že to počasí nestálo za nic. Nicméně třeba test porovnání barevné vady refraktorem Celestron 150/750 nebo Vixen 130/1000 byl bezva, rozdíl byl nebetyčný. Nicméně dívat se kvalitním okulárem přes Celestron se zorným polem 4 stupně a malým zvětšením bylo hodně zajímavé Taky vidět sestavu SCT 14" s kamerou SBIG vše v ceně kolem 500 tisíc to byla lahůdka. Taky jsme mohli vidět jak se z reflektoru SCT 11" vyndává korekční deska. Mohli jsme si osahat pěkné přístroje, mrknou na navigační systémy a příslušenství.
Uživatelský avatar
karel.mokry
Příspěvky: 199
Registrován: 27. 02. 2004, 04:02

Setkání SKYMASTER

#7

Příspěvek od karel.mokry »

treba na astro.cz v "akcich" byla akce uz dost dlouho. Na titulni strance astro.cz se take vypisuje pristich 10 akci - i tam byl skymaster videt hodne dlouho.

http://www.astro.cz/cz/actions/

Vite-li o nejake akci, ktera neni v databazi, dejte mi vedet. Rad ji pridam.
Uživatelský avatar
Novacek
Příspěvky: 68
Registrován: 08. 02. 2004, 05:10

Setkání SKYMASTER

#8

Příspěvek od Novacek »

Psion napsal: Nicméně třeba test porovnání barevné vady refraktorem Celestron 150/750 nebo Vixen 130/1000 byl bezva, rozdíl byl nebetyčný.To byl r. APO nebo neo-achro?thx za odpoved
Vixen 12X80
Odpovědět