Arogancia na astro fóre

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
alex.sky
Příspěvky: 504
Registrován: 18. 12. 2010, 17:36
Bydliště: Příbor, CZ

Arogancia na astro fóre

#1

Příspěvek od alex.sky »

Neviem to nazvať inak.

A nechápem to.

Všetci sa prejavíme tak, akí sme ľudia.
Je mi to ľúto, že týmto sa znižuje úroveň tohto fóra.

Nemienim sa znižovať na túto úroveň.

Keď niekto bojuje za udržanie technickej kvality tohto fóra a za dobrý imídž špičkovej techniky - pochopím. Zdá sa mi ale, že tu majú miesto len príspevky technicky dokonalé, na vysokej odbornej úrovni. OK - aj toto beriem. Je mi to jasné, že tu nemá čo hľadať...

Ale za triviálne chyby a nedorozumenia reagovať spôsobom "zdeptať a udupať" považujem minimálne za neľudské (dúfam, že pre mnohých je to minimálne neslušné)

Učte sa prosím vás komunikovať.

Ja sa učím zvládať nejako tú techniku. Možno sa mi ešte nedarí. Jedno ale viem iste, že ďalšie príspevky už na fórum nebudem dávať. Už ma to prestalo baviť. Spočiatku som si myslel že to úžasný kolektív.
Nie je...

Radšej chcem zostať človekom.

S pozdravom
A. Meleg

P.S. Za toto nečakám ospravedlnenie. To asi nikto nepochopí...
A nepíšte mi sem prosím vás, že som sa dobre vyplakal... radšej sa nad tým zamyslite

lubomir napsal:
Priateľu CG5 daj svaty pokoj co sa tyka blbych pripomienoko tazkom pointovani...
lubomir napsal:
Tak s prepáčením Milan ťa pár krát slušne odfajčil, ale nenecháš sa...
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://www.gymnz.sk/ameleg
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Arogancia na astro fóre

#2

Příspěvek od vla »

Astroforum je v poslední době velmi slušně moderované ( díky ), to že ne všechny příspěvky jsou "zcela správně formulované" spíše vyplývá z rozdílných společenských vrstev, které se zde setkávají, z rozdílu věku, který mají pisatelé a samozřejmě i z rozdílu znalostí. Domnívám se, že nelze čekat od všech společenských vrstev stejně kultivovaný projev. Možná jde jen o určitou formu komunikační nevyzrálosti. Něco jiného je mluvené slovo, kde lze vše okamžitě napravit pokud je to špatně pochopeno. V písemné formě může tento přímý kontakt chybět a vznikají mnohdy drobná nedorozumění, která určitě nemají za cíl někoho poškodit atd. (Znám z vlastní zkušenosti). Lubomír se možná vyadřuje trochu razantněji, než je nutné, ale forum je otevřené všem doufám slušným lidem a je určitě třeba trochu vzájemné tolerance. Rozhodně bych jeho výroky neviděl jako důvod odchodu z tohoto fora.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
shimoda
Příspěvky: 105
Registrován: 17. 12. 2007, 02:00

Arogancia na astro fóre

#3

Příspěvek od shimoda »

No, musím říct,že jsem byl taky dost rozčarován z toho,jak se tady občas někdo ''astronomicky zkušenější'' nevybíravě pustí do nás méně zkušených.Připadlo mi to tu v tu chvíli,jako klub vyvolených a ne fórum,kde se člověku dostane rada i na otázku,která je pro ty zkušenější banální.Nicméně bych kvůli tomu astrofórum nezavrhoval,protože se tu vždy našli vstřícní kolegové,kteří mi už hodně do začátků poradili.
SCT Celestron C6S 150/1500 , montáž EQ-5 , Triedr Bresser 10X50
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Arogancia na astro fóre

#4

Příspěvek od ladis »

Svata pravda. Jasne ze by bylo nejlepsi, abychom my, co nejsme tak znali, radeji snad ani nereagovali a uplnym zacatecnikum odpovidali pouze ti nejznalejsi. Jenze to by forum bylo "mrtve".

Casto si projizdim Cloudy Nights a pokazde premyslim, proc se, proboha, zde nemuze vytvorit Thread pro nas, zacatecniky! Ubylo by napadani a byl by klid...

To jen podnet majitelum fora k zamysleni :)
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
vaclav1
Příspěvky: 960
Registrován: 02. 03. 2006, 17:44

Arogancia na astro fóre

#5

Příspěvek od vaclav1 »

To shimoda:
Mě někdy vadí,že někteří astronomové se brání za každou cenu moderní technice v optické astronomii.Vždyť ccd kamery mají zelenou a jsou pokrokem.Proč se ochuzovat o detaily v galaxiích,které ukáže pouze ccd kmera tak jako žádný amatérský dalekohled vizuálně.Kamery StellaCam3 jsou perfektní pro demonstrační účely obecenstvu.Možná bychom se divili kolik nových astronomů by získala pro tento koníček ukázka DSO pomocí těchto online ccd kamer na 250 mm f/5 Newtonu a montáži EQ6 Pro se SynScanem.

Nebylo by od věci shrnout zásadní a základní postupy a zkušenosti znalých členů astrofora co je potřebné použít za techniku pro vizuální pozorování, astrofotografii ccd kamerou, digitálem, online ccd kamerou do několika přehledných článků pro nové členy astrofora. ;)

Např:
1/ Vizuální pozorování DSO - technika do 50 000 Kč
2/ Vizuální pozorování DSO - technika do 25 000 Kč
3/ Fotografická pozorování DSO - technika do 50 000 Kč
4/ Fotografická pozorování DSO - technika nad 50 000 Kč

Uvést například typy ccd kamer, dalekohledů, výrobce techniky a recenze.

Začátečník v astronomii se těžko orientuje co si má vhodného koupit pro pozorování ať už vizuální nebo ccd fotografické.

Newton 114/1000 pointační, Newton 150/750, ccd kamera ATIK-16, montáž EQ6 Pro SkyScan v blízké budoucnosti.
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 82

Arogancia na astro fóre

#6

Příspěvek od zbignieww »

Velmi bych uvital naplneni myslenek vaclava1 :)
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1834
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Arogancia na astro fóre

#7

Příspěvek od aquarius »

Pro Alex:
   Prosím, neodcházej. Nenech se zdeptat negativní reakcí. Ta se na fóru našeho typu stejně vždy ukáže i kdyby byli všichni svatí.
Jeď svou cestou a na negativní připomínky nakonec nemusíš vůbec reagovat.

Pro Václav1:
    Já bych doplnil ještě kategorii:
    Fotografie DSO - technika do 25 000 Kč  ;D ;D ;D

   
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

Arogancia na astro fóre

#8

Příspěvek od ladis »

aquarius napsal:
Já bych doplnil ještě kategorii:
Fotografie DSO - technika do 25 000 Kč ;D ;D ;D



;D Jo, kdo umi...
Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Uživatelský avatar
vaclav1
Příspěvky: 960
Registrován: 02. 03. 2006, 17:44

Arogancia na astro fóre

#9

Příspěvek od vaclav1 »

To zbignieww:
Děkuji za kompliment :).
Řadu věcí ohledně vlastností,dosahu,citlivosti online ccd kamer Watec 120N a StellaCam 3 jsem na vlastní oči viděl u Josef II přímo v noci na DSO u dalekohledů Newton 250 mm f/5 na EQ6 a Schmidt-Cassegrain Meade 300 mm f/10 na montáži LX90.
Pro ukázku techniky a rozhodování co si do budoucna pořídit to bylo pro mě rozhodující setkání u dalekohledů a konzultace s Josef II mě nadchla pro astrofoto ccd kamerou.Spadla mi dolu čelist když jsem perfektně viděl spirální strukturu v galaxii M51 pomocí ccd kamery Watec 120N(stelární objekty 19.magnitudy na monitoru za 10 sec).Viz moje vybavení v uživatelském profilu.

Do 25 000 Kč zkuste montáž HEQ5 SynScan + Newton 150 mm f/5 + ccd kameru Meade DSI(barevná) nebudete příliš daleko od 25 000 Kč. :D

Celestron CG5 Advanced GOTO + Newton 150 mm f/5 + Meade DSI za cca 28 000 Kč. ;)

Došetříš nějaké finance a můžeš koupit lepší ccd kameru ATIK-16 a Meade DSI je pak na pointaci. ;)

Možností je dnes spousta co koupit za ccd kamery.
Moravské přístroje Zlín nabízejí slušné ccd pointační kamery včetně perfektního software skoro za cenu Meade DSI(10 631 Kč) - tyto ccd kamery jsou od 11 500 Kč do 14 500 Kč. ;)
Newton 114/1000 pointační, Newton 150/750, ccd kamera ATIK-16, montáž EQ6 Pro SkyScan v blízké budoucnosti.
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1834
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Arogancia na astro fóre

#10

Příspěvek od aquarius »

Pro ladis:
Myslím, že by tzv. nováčci na fóru neměli brát rady tzv. zkušených moc vážně. Spousta zajímavých řešení není o tom něco umět, ale něco vyzkoušet.  
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

Arogancia na astro fóre

#11

Příspěvek od ceres »

To alex:
Neklesaj na duchu. Myslim, ze cele je to sposobene nezrelostou lubomir-a, ktory este nevie precizovat svoje myslienky a je vo veku, ked je pre neho "svet gombicka" a mysli si, ze ked sa mu nieco malo podarilo, uz je majster sveta. Verme, ze ked dozreje, zreviduje svoje nazory a bude lepsie vazit slova...

To moderator:
Vlakno ma nazov "Arogancia na astro fóre" a posledny prispevok je o technike pre astrofoto... :o
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
vaclav1
Příspěvky: 960
Registrován: 02. 03. 2006, 17:44

Arogancia na astro fóre

#12

Příspěvek od vaclav1 »

To aguarius:
Posledním pozorováním byla u mě pointace pomocí ccd Meada DSI a testování funkce Drizzle v software Meade Envisage,jelikož jsem neustavil montáž přesně a zorné pole na ccd kameře se rychle stáčelo.
Zkoušel jsem IC434 + mlhovinu Końská hlava bez pointace 30 sec snímky(20 ks) a pomocí Drizzle se hvězda v rohu snímku nehnula za 10 minut ani o milimetr na monitoru notebooku.Takže jim to funguje perfektně.Pointace šla pěkně na 10 minutovém snímku hvězdy kruhové bez deformací.Někdy rád experimentuji a zkouším co umí software a ccd kamera.Nehledám vědecké uznání a snímám DSO pro radost a potěšení. :)

Omlouvám za příspěvek který je o technice, ale může dát částečnou orientaci v problematice pozorování.
Newton 114/1000 pointační, Newton 150/750, ccd kamera ATIK-16, montáž EQ6 Pro SkyScan v blízké budoucnosti.
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Arogancia na astro fóre

#13

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Mnoooo, tak k úvodníku jenom tolik, co se týká přetřásaného jména, omlouvat to nevyzrálostí pisatele není moc dobré. Mám v celkem živé paměti reakci na moji řadu pozorování komety Holmes.... ;D Myslím, že ignorace do doby, než se dá dohromady, by byla ideální...rozhodně ale není řešením odejít z AF, nemůže tě přece jeden "malý MiLAN" rozházet, ne? ;D
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Arogancia na astro fóre

#14

Příspěvek od Habl »

"Mluviti stříbro, mlčeti zlato". Tolik můj příspěvek k danému tématu.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2876
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Arogancia na astro fóre

#15

Příspěvek od Homer »

Pokud má něco přispět k lepší komunikaci na AF, pak to rozhodně nemůže být příspěvek z kategorie jako je zde č.12.... Z oplácení facek vznikne hospodská rvačka, nikdy ne rozumná komunikace. Homer
Odpovědět