Arogancia na astro fóre

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2876
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Arogancia na astro fóre

#61

Příspěvek od Homer »

Debata není o počtu hvězdiček, ale o debatujících lidech, o formě, o ochotě akceptovat fakt, že jiný člověk může ( a má právo ) mít jiný názor. Taky je dobré sem-tam připustit, že i já se mohu mýlit. No a občas, když narazíte na tvrdohlavce, který evidentně obhajuje hloupost, je lépe ho holt při tom nechat, než ho opakovaně přesvědčovat o bludu. Však on na to přijde :-). Chápejte fórum jako svobodnou debatu a nepočítejte hvězdičky. Ty jsou někdy jen vyjádřením kvantity a o kvalitě neříkají nic...Homer
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Arogancia na astro fóre

#62

Příspěvek od MaG »

Hvězdičky sou o ničem. Obhajováním hlouposti by bylo myslet si, že moderátoři jsou arogantní. Na druhé straně i mezi mnohahvězdičkovými je řada lidí schopna zachovat se v očích jiného arogantně a ani o tom nemusí vědět. Chce to více tolerance a ne hned nadávat. Taky jsem udělal řadu chyb, ale to se nedá nic dělat.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Arogancia na astro fóre

#63

Příspěvek od LaBa »

Homer napsal: Chápejte fórum jako svobodnou debatu a nepočítejte hvězdičky. Ty jsou někdy jen vyjádřením kvantity a o kvalitě neříkají nic...HomerHviezdicky zavisia len od poctu prispevkov, nic nehovoria o kvalite prispevku. A svoje som k tej teme povedal. Zhrniem este raz. Staci sa (nielen) na fore spravat tak ake ocakavas spravanie od ostatnych. Ked niekto nabehne ako velka voda na forum a OKAMZITE zacne poucovat (a hlavne arogantne tvrdit nezmysly (boli tu taki)) tak sa nesmie divit, ze ho okamzite ostatni poslu tam, kde Slnko nesvieti :)
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

Arogancia na astro fóre

#64

Příspěvek od gsokuba »

jsem tu sice nový, ale přesto píšu.Já bych řekl že tohle téma je do nebe volající, arogance a ignorace je bohužel součástí snad každyho fora a běžnýho života.

neumětel se zaptá profíků ná uplnou blbost a oni hned samosřejmě ragujou arogantní odpopvědí typu "to je snad jasný", "ty to nevíš", "cos ted řekl je uplná blbost", "tak si to najdi" atp, ale tohle mi přijde zcela normální chování a nováček neumětel se musí přispůsobit než se dostane na nejakou uroven.Stejně tak nováček může bejt arogatní vůči lidem co neumí nějakou věc co on zvládá jako profik takže tak.

Jinak tu krátkou dobu co jsem na AF , jsem žádnou přehnanou aroganci nezaznamenal natož urážky tohle forum mi přijde nejslušnější forum co jsem kdy navštívil.

Třeba takovej nyx tam se to arogancí a urážkama jenom hemží a to hlavně ze strany adminů a moderátorů vůči nováčkům.
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Arogancia na astro fóre

#65

Příspěvek od LaBa »

gsokuba napsal: jsem tu sice nový, ale přesto píšu.Já bych řekl že tohle téma je do nebe volající, arogance a ignorace je bohužel součástí snad každyho fora a běžnýho života.

neumětel se zaptá profíků ná uplnou blbost a oni hned samosřejmě ragujou arogantní odpopvědí typu "to je snad jasný", "ty to nevíš", "cos ted řekl je uplná blbost", "tak si to najdi" atp, ale tohle mi přijde zcela normální chování a nováček neumětel se musí přispůsobit než se dostane na nejakou uroven.Stejně tak nováček může bejt arogatní vůči lidem co neumí nějakou věc co on zvládá jako profik takže takInak to je ;)
V dnesnej dobe ludia zleniveli. Pred  10 rokmi si ludia sami zhanali informacie atd atd.. Teraz? Pride noob na forum, ani si to forum si poriadne neprecita a hned sa pyta (a mozno uz na jeho otazky uz su odpovede)... Toto napr mi strasne vadi. Ved preboha mam net mam google mam wikipediu mam hromadu inych zdrojov na citanie. Az ked mi to nie je jasne, tak sa spytam...
Dalej ja NEBUDEM klikat na temy, ktore maju v nazve toto... Mozno to arogantne je, ale zial..
Nemam dostatok casu aby som sa preklikaval topicmi typu Poradte, Poradte prosim, Potrebuji radu. Som na fore, je jasne, ze otvaram novy topic az ked si neviem rady (alebo som nenasiel spravny topic). Preto do topicu napisem napr První kroky začínajícího amatérského astronoma. Nazvy tem som odcitoval z tohto fora (zo sekcie urcenej prave zaciatocnikom) ....
Uživatelský avatar
gsokuba
Příspěvky: 559
Registrován: 16. 09. 2008, 18:11

Arogancia na astro fóre

#66

Příspěvek od gsokuba »

jasný no v tomhle tě chápu to taky nemám rád, proto pak ta arogance, a kuli čemu kuli tomu že nováček ani neumí pořádně srozumitelně nazvat topic :)
MY TELESCOPES & MONTAGE: TS Newton gso 750/150mm / Skywatcher 80/400mm / HEQ-5-Synscan
EYEPIECES: Plössl 20 mm /University Optics Ortho 9mm /Zeiss Genuine Ortho 5mm
FILTERS: UHC / Moon / Yellow / UV/IR block
CAMERAS: Canon 450D / QHY5 autoguider
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2876
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Arogancia na astro fóre

#67

Příspěvek od Homer »

Když chce matička naučit svoji dceru vařit, nenaučí ji to tím, že ji každé jídlo přinese až pod nos. No ale nespraví to ani tím, že jí bude nadávat a přesto jí to jídlo přinese...Lenost je základní vlastnost naprosté většiny nás všech. Tak ty ještě línější vychovávejte - v klidu poraďte zdroj informací a fertig Nebudete muset řešit míru zdejší arogance... Homer
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Arogancia na astro fóre

#68

Příspěvek od stana »

Někdy to ale nemusí být arogance..Spíš nástraha netové komunikace, když k nějakému výšplechtu chybí ta výrazová omáčka a když to smajlíci nezvládají a příjemce příspěvku si to špatně vyloží...
;)
Ono těžko uvěřit, že by dotyčný pisatel měl v úmyslu někoho vědomně urážet a měl z toho radost.. Nebo ano? ;)
Teda myslím tu na fóru!
Protože třeba "debata" pod články na Seznamu to už je "jiná liga" a když tam nedopatřením zabloudím, tak se nestačím divit a rychle z tama vyčadím! Je to hrůza a nadávkami se to tam přímo hemží!
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Arogancia na astro fóre

#69

Příspěvek od Habl »

"Hlad po dobré informaci se nedá ani v astroforu utišit, jen se občas musíš prokousat k jádru věci, neboli ten balast musíš umět obejít"....
aneb i astroforum má svou slabou stránku.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Arogancia na astro fóre

#70

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Hlavne ale budme radi, ze tu astroforum je, i kdyz se obcas nekdo s nekym nepohodne (je to mezi lidmi normalni a tady je to jeste hodne slusne), a ze se tu da najit spousta zajimavych informaci (mezi zminenym balastem, ale kdo chce, tak si informaci najde a snad kazdy umime pouzivat vlastni rozum a informaci si overime jeste nekde jinde - mne osobne AF pomaha nasmerovat urcitym smerem - neco se dozvim, tak si o dane veci pak hledam spoustu dalsich zdroju a utridim si to), debatovat o problemech, moznostech reseni.... Nebyt tohoto (nebo podobnych for), nedovedel bych se spoustu uzitecnych veci - a to urcite nemluvim jen za sebe.
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

Arogancia na astro fóre

#71

Příspěvek od grajda »

I tady se dá dobře číst. Opět pastva pro psychologa. :D
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Arogancia na astro fóre

#72

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Některé příspěvky tohoto tématu by mohly být vnímány jako ofenzivní, na druhou stranu se tady ledacos utříbilo, a tak mi přijde vhodné toto téma nemoderovat.

Prosím ale případné další diskutující, aby se snažili přispívat slušně a s nějakou skutečnou obsahovou hodnotou. Přivsí úctě ke grajdovi, krátké komentáře k úrovni diskuze příliš přínosné nejsou!
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Tulen
Příspěvky: 873
Registrován: 24. 06. 2008, 14:51
Bydliště: Smečno
Věk: 52

Arogancia na astro fóre

#73

Příspěvek od Tulen »

honza42 napsal: ..... a tak mi přijde vhodné toto téma nemoderovat.
Moderátore, moderátore, moderování neznamená jenom zběsilé mazání....... 8)
zdar
Petr
LightBridge 12 palců; Vixen VMC 110L; triedr 10x50; okuláry Pan 24mm, Hyperion 17mm,  SW Planetary 7mm; filtr Astronomik UHC-E; Atik 16IC; stativ Celestron s Alt-Az hlavicí; HEQ5 Pro
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Arogancia na astro fóre

#74

Příspěvek od LaBa »

Tulen napsal:
Moderátore, moderátore, moderování neznamená jenom zběsilé mazání....... 8)
zdar
PetrA v com spociva moderovanie? Skus nam zlym moderatorom poradit. NO FLAME .... ::)
Uživatelský avatar
Tulen
Příspěvky: 873
Registrován: 24. 06. 2008, 14:51
Bydliště: Smečno
Věk: 52

Arogancia na astro fóre

#75

Příspěvek od Tulen »

LaBa napsal:
A v com spociva moderovanie? Skus nam zlym moderatorom poradit. NO FLAME ....  ::)Tak si to někde najdi, prosím Tě  :(
LightBridge 12 palců; Vixen VMC 110L; triedr 10x50; okuláry Pan 24mm, Hyperion 17mm,  SW Planetary 7mm; filtr Astronomik UHC-E; Atik 16IC; stativ Celestron s Alt-Az hlavicí; HEQ5 Pro
Odpovědět