Arogancia na astro fóre

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Arogancia na astro fóre

#76

Příspěvek od LaBa »

Tulen napsal:
Tak si to někde najdi, prosím Tě  :(Skusal som hladat, nic take cez google nevidim. :)
Ale moja predosla otazka bola myslena vazne. Moderator do diskusie nezasiahne je zle, lebo nezasiahol, moderator do diskusie zasiahne (zmaze a presunie prispevky), je zle, lebo toto moderator nesmie robit, lebo je to cenzura atd. Takze aky postup odporucas? Ja som skusal aj dohovarat ludom, nech neblbnu. Trochu to pomohlo ale stale to neni ono.
Daj ideu (napad) ako dalej Budem len rad a ked sa tvoj napad uchyti, bude ta zvysok astrofora doslova milovat, lebo zmiznu zbytocne hadky a nezmyselne temy ;)
Uživatelský avatar
Tulen
Příspěvky: 873
Registrován: 24. 06. 2008, 14:51
Bydliště: Smečno
Věk: 52

Arogancia na astro fóre

#77

Příspěvek od Tulen »

Hele Laďo. Mě prostě Honzův příspěvek o tom, že "nebude moderovat = nebude mazat", nadzvedl ze židle. To je totiž přesně v duchu názvu topicu. Myslím si o Honzovi, že je slušný člověk, jen se možná špatně vyjádřil.
Moderování je podle mě taky mimo jiné usměrňování, veřejně nebo SZ a mazání až jako další fáze, když to nešlo po dobrém.
"zbytocne hadky a nezmyselne temy" aj tak nezmiznú....
maj sa fajn
Petr
LightBridge 12 palců; Vixen VMC 110L; triedr 10x50; okuláry Pan 24mm, Hyperion 17mm,  SW Planetary 7mm; filtr Astronomik UHC-E; Atik 16IC; stativ Celestron s Alt-Az hlavicí; HEQ5 Pro
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Arogancia na astro fóre

#78

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Petře, tady se musím omluvit, skutečně jsem to špatně formuloval (tu větu jsem měl předtím jinak a pak jsem jí zeditoval a dostala špatný smysl).

Myslel jsem to skutečně tak, že toto vlákno nechci
mazat. Co se "aktivního moderování" týče, tak s Tebou souhlasím a o to usměrňování, především po SZ, se snažím. Jenže pokud někdo - v tomto případě grajda - v rozhořčení zasype část fóra OT příspěvky to různých vláken, považuju to za lepší hned smazat, protože se kolem toho rozvine flame a pak se tady lidi nevěnují ničemu jinému.

Jak už tady napsal LaBa, rady k moderování jsou něco, co je vítané a rozhodně nechci být, obzvlášť proto, že jsem jako zdejší moderátor nový, viděn jako že jednám nějak svévolně. Na druhou stranu jsem tady už zažil několik takovýchto "falmevln", které téměř vždy skončily odchodem někoho, kdo byl pro fórum předtím velkým přínosem.

Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Tulen
Příspěvky: 873
Registrován: 24. 06. 2008, 14:51
Bydliště: Smečno
Věk: 52

Arogancia na astro fóre

#79

Příspěvek od Tulen »

Honzo, v pořádku, jen moderuj a neváhej mazat, když bude potřeba  8)
LightBridge 12 palců; Vixen VMC 110L; triedr 10x50; okuláry Pan 24mm, Hyperion 17mm,  SW Planetary 7mm; filtr Astronomik UHC-E; Atik 16IC; stativ Celestron s Alt-Az hlavicí; HEQ5 Pro
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Arogancia na astro fóre

#80

Příspěvek od Habl »

Vlákno je zbytečně založené a nepřináší žádný důvod k jeho ponechání. Nemá žádnou další vazbu > "Nevinné kecy o AF..."

Zdraví

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1834
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Arogancia na astro fóre

#81

Příspěvek od aquarius »

Myslím, že poptávka po vlákně "Co nás trápí", ve kterém by se mazaly jen příspěvky odporující zákonu, je evidentní.
Takto tu bude za chvíli viset zámek na polovině vláken. :D
Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Arogancia na astro fóre

#82

Příspěvek od stana »

Krásná zahrada? O.K.
Ale i ta krásná a udržovaná má nějakou kůlnu, kde je trocha bordel..Tak udělejte vlákno, kam se může psát a kam zodpovědní nebudou chodit, nebo to aspoň komentovat a hotovo!! Osobně mi takový Pall Mall tu chybí..
;)
Bych takové vlákno klidně založil, ale nevím zda ho dát do začátečnické sekce nebo kam a nerad bych, aby mi ho moderátor vymazal..Proto bych to nechal na něm...A když je to blbost, tak to hned poznáte, že to bude suchopár a nikdo tam nic nebude psát a pak ho můžete v klidu zamknout či vymazat..
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Arogancia na astro fóre

#83

Příspěvek od Duk »

Drž se při zemi kolego :)
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Arogancia na astro fóre

#84

Příspěvek od stana »

O.K.
;D

Blbá gravitace...
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Arogancia na astro fóre

#85

Příspěvek od Stratus »

aquarius napsal: Myslím, že poptávka po vlákně "Co nás trápí", ve kterém by se mazaly jen příspěvky odporující zákonu, je evidentní.
Takto tu bude za chvíli viset zámek na polovině vláken. :DMožné řešení je "Blog astrofóra" na serveru iDNES.cz . Ten má výhodu, že je nutné se zaregistrovat a nelze měnit identitu diskutujících. Jako vhodného na řízení bych viděl J. Jarolíma (3J), který v létě po sérii cenzurních zásahů zdenervoval a odešel. Dle mého názoru to byl zde na AF nejsolidnější člen ze všech.
moonulka
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 01. 2007, 03:39

Arogancia na astro fóre

#86

Příspěvek od moonulka »

Mám takový dojem že v tychto a podobných diskuzích se furt řeší dokola to samé ::) Ještě jsem do nich nepřispěla, ale asi se to změní. Samozřejmě že nějaká ta arogance a podobné tu je a forum se za tu dobu, co tu su dost změnilo. A možná je to škoda, protože když jsem sem došla, tak mě připadalo, že je tu solidní parta lidí. Ale bortí se to a dojde chvíle, kdy se to zbortí úplně. Už z tudma odešla spousta lidí, kteří sem dlouhou dobu patřili. Sice nejsu pesimista, ale... Trošku určitě pomohla aj nová sekce pro začátečníky, ale o téj se tu bavit nebudu.

Co jsem pár posledních příspěvků četla a tak namátkou některé, tak bych souhlasila, aby se založila nějaká nová sekce, něco jako tak "kůlna" nebo popelnice. Neházel by se tam odpad, ale to co, co třeba ani už do všeobecné diskuze nepatří. Nebo něco ve smyslu jako je aj táto diskuze.

Ale nevím, těžko říct, jak to tu dopadne. Je tu čím dál tím víc nových lidí. Každý potřebuje poradit, každý něco neví a ubývá těch, kteří jim tu radu možou poskytnout... a už se mě nechce psát ;D
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Arogancia na astro fóre

#87

Příspěvek od Vabra »

moonulka napsal:
...Ale bortí se to a dojde chvíle, kdy se to zbortí úplně. Už z tudma odešla spousta lidí, kteří sem dlouhou dobu patřili. Sice nejsu pesimista, ale... ...
Ale nevím, těžko říct, jak to tu dopadne. Je tu čím dál tím víc nových lidí. Každý potřebuje poradit, každý něco neví a ubývá těch, kteří jim tu radu možou poskytnout... a už se mě nechce psát  ;D
Ja bych to nevidel tak cerne porad jsou zde stalice typu MilAna, MMyse, MaG, MP (sakra nejak jsem se zatizil na pismeno M), a objevuji se novy velmi fundovani clenove jako SIRIUS758. Samozrejme je obcas nekdo otraven a docasne nebo i trvale odchazi, ale to je zivot kazde otevrene spolecnosti...
A ze jsou zde novy clenove, kteri potrebuji poradit je take jen dobre. Dostane-li se jim dobrych rad astronomie je bude vice bavit. Budou investovat do sveho konicku a diky tomu se udrzi i v krizi tech par solidnich prodejcu techniky kde si i zkusenejsi obcas neco poridi. Casem se stanou zkusenejsimi a budou moci poradit ostatnim a tak porad dokola...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Arogancia na astro fóre

#88

Příspěvek od caribic10 »

To moonulka: Už z důvodu že je to fórum a ne chat ti tady nikdo dle mého názoru takovou sekci nezaloží.
Nebo se pletu ?

Kuba
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
cacik
Příspěvky: 261
Registrován: 21. 04. 2007, 04:55

Arogancia na astro fóre

#89

Příspěvek od cacik »

to Vabra: to jsi napsal velice výstižně a nezbývá než s tímto názorem na 100% souhlasit :)
refr. 70/325,SC 6,triedr Zeiss 7x50,SW Flexi-tube 300,Lumicon UHC,barlow Ultima,
okuláry: ATC 4,Speer waler 7,6mm,Nagler 11,Ultrascopic 15,TV Panoptic 24,TV plossl 25,ATC 32, Hyperion 31, Explore 4,7 a 6,7

ve výstavbě ultralight 178/890 ATC optika
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Arogancia na astro fóre

#90

Příspěvek od shodam »

příspěvek porušující pravidla AF byl smazán.

shodam
Odpovědět