nové logo Astrofóra

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#1

Příspěvek od shodam »

Milí uživatelé fóra, grafici amateři i profesionálové,

pod dojmem nedávné úspěšné soutěže na nové logo ČASu jsem se rozhodl obrátit se na Vás s prosbou o pomoc v podobné záležitosti. Jedná se tentokrát o nové logo Astronomického fóra. Dlouho odkládaný upgrade fóra na novou verzi je konečně připraven a jediné, co nám chybí je právě logo, které by pasovalo do nového vzhledu. Sám bohužel nejsem žádný velký grafik a chtěl bych proto využít služeb vás schopnějších a vyhlásit takovou krátkou minisoutěž. Nemohu sice jako ČAS vypsat finanční odměnu, ale doufám, že i případná nehynoucí sláva budoucího autora by mohla dostatečně motivovat ;)

Požadavky na logo jsou následující:

* musí obsahovat nápis "Astronomické fórum" nejlépe doplněný i adresou "www.astro-forum.cz"
* vztah k astronomii
* rozměr cca 450 x 100 px
* formát png, jpg
* 2 verze - jedna vhodná pro světlé a jedna pro tmavé pozadí (tj. nejlépe loga s průsvitným pozadím)

Zároveň přikládám snímky obrazovky nového a tzv. defaultního vzhledu fóra, mezi kterými budou mít uživatelé nově možnost volby. Do budoucna možná přibudou další nové "skiny" a tudíž by i s tím měl autor nového loga počítat (hlavně z hlediska použití barev). Vhodná by také byla možnost využití loga na ikonky, bannery, atd.

http://www.astro-forum.cz/obrazky/astrof.jpg
http://www.astro-forum.cz/obrazky/astrof2.jpg

Vaše návrhy můžete vkládat buď přímo do tohoto tématu nebo mi je poslat na email (viz zápatí stránky). Pokus se sejde alespoň několik "použitelných" návrhů, vystavím je samozřejmě na fóru a můžeme všichni hlasovat :)

Díky všem!

Shodam

Tomas Merka
Příspěvky: 123
Registrován: 03. 12. 2007, 15:46

nové logo Astrofóra

#2

Příspěvek od Tomas Merka »

shodam napsal:

...

Zároveň přikládám snímky obrazovky nového a tzv. defaultního vzhledu fóra, mezi kterými budou mít uživatelé nově možnost volby. Do budoucna možná přibudou další nové "skiny" a tudíž by i s tím měl autor nového loga počítat (hlavně z hlediska použití barev). Vhodná by také byla možnost využití loga na ikonky, bannery, atd.

...


Kedy sa planuje upgrade fora na novsiu stabilnu verziu?
Fedora | Astronomy Project -- http://fedoraproject.org/wiki/SIGs/Astronomy&&TSC/SKY NWT 254/1200mm 10” DOBSON, skylux 70/700, triedr 10x50
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#3

Příspěvek od shodam »

Aktuálně chybí skutečně pouze to logo - tj. k upgradu by mělo dojít ještě teď v prosinci (samozřejmě pokud se nevyskytnou nějaké neočekávané problémy - nepůjde totiž jenom o samotný upgrade, ale i o přesun na nový server v rámci ČAS).
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 51
Registrován: 31. 03. 2004, 23:00

nové logo Astrofóra

#4

Příspěvek od Ota »

Bude zachována funkce "Ukázat nové"? Na skinu jsem si jich v záhlaví (menu) nevšiml a tuto funkci používám velice často...
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#5

Příspěvek od shodam »

Ota napsal: Bude zachována funkce "Ukázat nové"? Na skinu jsem si jich v záhlaví (menu) nevšiml a tuto funkci používám velice často...

V první fázi bude fórum nainstalováno v základní verzi a teprve později se budou přidávat případná vylepšení, k nimž tahle funkce patří. Nicméně nově bude k dispozici RSS a to by ji mělo do velké míry nahradit.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4509
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

nové logo Astrofóra

#6

Příspěvek od dvader »

Bude se měnit i URL ikona?
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#7

Příspěvek od shodam »

dvader napsal: Bude se měnit i URL ikona?
Pokud bude případné nové logo pro takovou ikonu nějakým způsobem použitelné, pak ji samozřejmě přizpůsobím novému designu.
Uživatelský avatar
Ota
Příspěvky: 51
Registrován: 31. 03. 2004, 23:00

nové logo Astrofóra

#8

Příspěvek od Ota »

shodam napsal: V první fázi bude fórum nainstalováno v základní verzi a teprve později se budou přidávat případná vylepšení, k nimž tahle funkce patří. Nicméně nově bude k dispozici RSS a to by ji mělo do velké míry nahradit.Škoda, nevím jak ostatní, ale já jiného způsobu než "Ukázat nové" pro čtení nových příspěvků nepoužívám. Je to přehledné a mohu se rozhodnout, co si chci přečíst a co nikoli. Podstatné je to, že když se např. 2 dny nepodívám na fórum, nic mi neuteče.

Nějak si nedovedu představit, jak něco podobného bude fungovat přes RSS, zejména za situace, kdy máme za den desítky (stovku) příspěvků.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

nové logo Astrofóra

#9

Příspěvek od MilAN »

Souhlasím s Tebou. Systém " ukázat nové" umožňuje rychle se zorientovast i ve značném množství příspěvků eliminovat příspěvky, o které nemám zájem. Tohle RSS ve velkém množství příspěvků podle mě neumožňuje.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#10

Příspěvek od MMys »

Také to používám téměř výhradně ! Nešlo by to tam zakomponovat ještě před spuštěním nové verze ?
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#11

Příspěvek od Konihlav »

grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

nové logo Astrofóra

#12

Příspěvek od grajda »

Pokud by to nebylo příliš složitý, možná by se hodilo umožnit nějakým způsobem zadávat vzorce... K astronomii to beze sporu patří.
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#13

Příspěvek od shodam »

Pánové, pánové!...já docela chápu vaše připomínky, ale když k tomu budeme přistupovat takto, neproběhne upgrade nikdy. Jakmile pojedeme na nové verzi, začneme se zabývat případným vylepšováním. Já věřím, že se zakomponováním funkce Ukázat nové nebude problém, ale v této chvíli je upgrade důležitější.

Mimochodem tohle téma se jmenuje nové logo astrofóra.... nepovedlo se vám tedy už něco stvořit? Případně neznáte někoho, kdo by se o to chtěl pokusit?
grajda
Příspěvky: 1592
Registrován: 31. 03. 2008, 00:29

nové logo Astrofóra

#14

Příspěvek od grajda »

shodam napsal: Pánové, pánové!...já docela chápu vaše připomínky, ale když k tomu budeme přistupovat takto, neproběhne upgrade nikdy. Jakmile pojedeme na nové verzi, začneme se zabývat případným vylepšováním. Já věřím, že se zakomponováním funkce Ukázat nové nebude problém, ale v této chvíli je upgrade důležitější.

Mimochodem tohle téma se jmenuje nové logo astrofóra.... nepovedlo se vám tedy už něco stvořit? Případně neznáte někoho, kdo by se o to chtěl pokusit?A co mi. ? Ten tu grafiku přímo studuje... Ale už mě dloouho nenapsal. Třeba někdo bude vědět, kam se poděl.
SW planetary 58°-2,5/400/8,7 (f/zv/zp')
SW 1,25/2''-70°-3,5/286/15+5/200/21+8/125/34+13/77/55
SW 2''-80°-20/50/96
Hyperion zoom-24-8/42-130/72-33
Filtry:ATC-všechny barevné+FX2,polarizační OMEGON
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

nové logo Astrofóra

#15

Příspěvek od BiF »

shodam napsal: Já věřím, že se zakomponováním funkce Ukázat nové nebude problém, ale v této chvíli je upgrade důležitější...
Nezlob se na mě, ale i pro mě je funkce Ukázat nové ta nejdůležitější ze všech. Nedokážu si představit, že by tu nebyla (byť jen nějaký čas).

Přikláním se k tomu neupgradovat fórum dokud se nezakomponuje tato funkce...
F.
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Odpovědět