NGC 281 Pacman

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

NGC 281 Pacman

#31

Příspěvek od MartinV. »

To co uvádím MMys o CN to je tam snad u každé fotky i té nejhorší sr..ky.
Mě osobně nejde ani tak moc o chválu (i když ta mě taky někdy potěší a předpkládám že i ostatní tady na AF) jako spíš osobní názor ostatních na případné chyby nebo nedostatky co já sám na první pohled ve snímcích nevidím.

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

NGC 281 Pacman

#32

Příspěvek od ladaS »

Souhlasím s MartinemV, proto jsem psal ve svém předchozím příspěvku, že mi nejde o poplácávání po zádech ale o názor ostatních. Mě prostě překvapilo, že na ten můj snímek byla reakce ať taková nebo maková prostě skoro 0.
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
mkcz
Příspěvky: 1121
Registrován: 16. 08. 2004, 08:09
Bydliště: střední Čechy
Věk: 57

NGC 281 Pacman

#33

Příspěvek od mkcz »

Ad pochvaly na různých fórech; je to o mentalitě. Američané (a vůbec anglosasové) se více orientují na úspěch těch druhých v tom smyslu, že je to pro ně inspirující výzva k další vlastní práci. Téměř všichni tam chtějí mít úspěch. Dávají najevo emoce a očekávají, že se jim to vrátí až budou tím středobodem oni. A takto jim to funguje. Pro začátečníky je to povzbuzující a pro pokročilé zasloužilá odměna kolegů. Břitká kritika nikoho na začátku neinspiruje, to jsou nesmysly. Všichni lidé fungují tak, že je povzbudí, když je někdo pochválí a s chutí pokračují dále.

Tady je to jiné. Jiný kraj atd.  :)A to už jinde jsme, v jiné pohádce... :)
Na vesmíru je nejúžasnější to, že jej můžeme pozorovat.
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

NGC 281 Pacman

#34

Příspěvek od stana »

Mě se líbí všechny fotky zde..Ale nebudu to tu pořád psát.
Napíšu, až se mi nějaká líbit nebude.. ;D ;)
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
psmolly
Příspěvky: 1377
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03

NGC 281 Pacman

#35

Příspěvek od psmolly »

To Honza.ho: Já jsem to myslel obráceně. Ne, že by někdo kvůli tomu sem nedal fotky, ale že na fotku proto někdo nereaguje. Ale pojďme se držet tématu.
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is,  EQ2, malokuk SW 80/400     http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Uživatelský avatar
deavi
Příspěvky: 1589
Registrován: 01. 03. 2005, 04:38

NGC 281 Pacman

#36

Příspěvek od deavi »

Mě se osobně nejvíce líbí Pavlova  a Milanova verze, schodou okolností až snímek od Honzy H. mě v sobotu inspiroval s H-alfou verzí a nafotil jsem tuhle mlhovinu také za velmi dobrých podmínek ve Čbánu. Paradoxně všude na západě byla v noci tak hustá mlha, že mi schovala přesvícenou Plzeň a snad jedině ve Čbánu bylo naprosto krásně, skoro jako v horách. Svoji verzi nejdříve musím zpracovat a snad do konce týdne ji sem taky dám.

To Honza H.
s tou H-alfou jsem začal, zatím jsem zkoušel fotil z nového bydliště kousek severně za Plzní. Vypadá to velmi dobře, že si jdu akorát obědnat i Astronomik OIII a skusím s H-alfou 2 color. Pokud bude výsledek uspokojivý zdabluju Zenithstar a EOS40D a začnu na každým fotit jinou barvu. Ale budu muset ještě hodně přemýšlet a ani nevím jestli mi to unese montáž EQ-6. Pokud z toho vypadně solidní výsledek určitě se pochlubím  ;)
Můj první snímek IC 1848 s H-alfou 13nm
http://www.astronom.cz/deavi/ic_1848_ha_alfa.htm

Sorry za off-topic  
http://www.astronom.cz/deavi/
EQ-8, Newton AG 300/1140mm, f:3,8, ASA OK3 focuser+ ASA 3'' Wynne 0.95x, ZWO OAG68 + ZWO ASI 174 mini, ZWO ASI 6200MC PRO. Powerbox Pegasus Advance
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

NGC 281 Pacman

#37

Příspěvek od BiF »

ceres napsal: To Biba75:
Podla mna je to najlepsi Pacman na v tomto vlakne...
Z "barevných" Pacmanů je určitě nejlepší, ale jako celkově nejlepší se mi jeví ten MilAnův.
Franta
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5632
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

NGC 281 Pacman

#38

Příspěvek od Konihlav »

deavi: ahoj Davide, skodicka, ze mi to v sobotu taky nevyslo a ze nemam vybaveni pro foceni mimo dosah el. zasuvky, bych privezl nejen dobsona na koukani, ale i jednu montazicku ;-)

Kazdopadne me prekvapuje, ze i s DSLR lze "celkem uspokojive" fotit pres H-Alpha filtr, kdo by to byl rekl ;-)

Jinak moc pekny snimek, tesim se, az budes mit nejaky finalni vystup z posledni noci.

Jo a drzim se hesla: "kdyz me nikdo nepochvali, pochvalim se sam" ;D
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

NGC 281 Pacman

#39

Příspěvek od MMys »

No tak já ho sem dám taky. Zkoušel jsem to Vixenem VC200L při ohnisku 1800mm. Původní záměr byl s reduktorem na f/6.4 ale po sestavení OAG jsem zjistil, že s reduktorem už nezaostřím pointační kameru, a rybina na připojení refraktoru zůstala doma. Tak jsem teda fotil při f/8 a trochu se to tam nevešlo  ;) Měl jsem to ještě trochu posunout, ale na dílčích snímcích nebyl rozsah mlhoviny tak dobře vidět.



Exponováno 10x15minut, pomocí QHY8, foceno v Jedlové v Orlických horách.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

NGC 281 Pacman

#40

Příspěvek od MaG »

Je velmi zajímavé ty práce porovnávat. Např. mně se nejvíc líbí barevné podání od Libora (pokud přehlédnu ty divné gradienty okolo), nejvíce se mi líbí detaily od Milana, nejlepší barevný snímek s detaily má asi LádaS nebo Martin.

Jakkolik nejsem zastáncem focení stále téhož na deset různých způsobů, začínám chápat vaše snažení. Nejlepší na tom je si uvědomit, za jakým účelem to kdo fotil a sem vložil.

MMys GaP ladaS: to barevné podání mi fakt přijde moc modročervené. Nevím, zda se to tak má prezentovat, každý má svůj monitor, názor, práh vnímání, ale přeci jenom.. tohle bych čekal spíš od neupravené zrcadlovky.. střed jde prakticky dofialova a taková barva tam možná má být. Já nevím, ale ty teplejší Liborovy barvy mně uchvacují, jakkoli snímek by si zasloužil i lepší srovnání gradientů v pozadí.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

NGC 281 Pacman

#41

Příspěvek od ladaS »

A to je přesně ono, každý to vnímáme jinak. Já jsem kupříkladu na barvy nešahal, nechtěl jsem ji měnit. Podle mě by střed mlhoviny měl být takový růžový, protože tam jsou ty modré hvezdy, které to ozařují.
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

NGC 281 Pacman

#42

Příspěvek od ceres »

Tak som si vzal inspiraciu z MaG-ovho prispevku a zlozil som MilAN-ovu fotku s tou od Biba75. Urobil som to tak, ze v AA som ich najprv zregistroval a potom urobil LRGB zlozeninu, kde L=Ha od MilAN-a. Potom som to trochu poupravoval v PS. Je to sice trochu kontrastne, ale chcel som vytiahnut najma utvary, ktore su na cb snimke zliate a na farebnej nekontrastne. Takto mi to vyslo:



celkom sa mi na tom pozdava ta plasticita "pilars", ktore vystupili v lavom hornom kvadrante, a kontrast zopar globul, z ktorych sa coskoro vyliahnu nove hviezdicky ;)
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

NGC 281 Pacman

#43

Příspěvek od Psion »

Takto prakticky funguje oko nebo BW kamera. Základem snímku je kvalitní luminance. Pak už stačí o dost kratší expozice RGB bin 2x2 a "nalít" barvy do snímku např. Ha je na luminanci ideální. Tedy např. z 4 hodinové expozice bývá 3 hodiny L a 1 hodinu RGB. To je i ten důvod, proč BW čip překoná v rozlišení i podání barev color čip a přitom celková expozice může být stejná. Pokud je objekt nízko nad obzorem potýká se fotograf s barevnou atmosférickou extinkcí, která způsobí, že obrázek má jiné barvy než jsou skutečné. V tomto si někteří fotografové pomáhají rozkladem barevného snímku na složky RGB a jejich znovu složením s jiným nastavením barevných kanálů.
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

NGC 281 Pacman

#44

Příspěvek od Bíba75 »

Ahoj na foru ;)

Tak mi nedalo a pokusil jsem se s velkou pomocí Martina Gembece (Maga)Ty gradienty z původního snímku odstranit.Ps: Martine moc díky za pomoc při hledání kde ten gradient na snímku vzniká,sám bych asi na to nepřišel. :-[
No a zde je výsledek celovečerního snažení. Snad to stálo za to.

;)
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

NGC 281 Pacman

#45

Příspěvek od MaG »

Já k tomu samozřejmě nemohu mít mnoho co dodat, jen bych vás chtěl upozornit, a to mně zaujalo, že Liborovi podobně barevný snímek leze už z foťáku (po vyvážení, samozřejmě můžem se bavit, že není možné to vyvážit vždy stejně). Takže nevím, co s těmi barvami objektu má on jako dělat, když mu to vyplivne takto. Mně se ty barvy navíc v tomhle podání líbí. Pokud vidíte nějaké nedostatky a Libor o nich taktně mlčí, jsou způsobeny hlavně mizerným počasím a snad i tím, že Libor se s tím pořád tu více tu méně úspěšně pere. Takže gratuluji, myslím, že se to dneska povedlo posunout někam dál.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět