SAO neboli soukromé astronomické observatoře

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

SAO neboli soukromé astronomické observatoře

#1

Příspěvek od elbi »

Zdarec všichni.
Jelikož se mi povidlo dneska přichytit při činu nového člena fóra(Zdravím MarZela),a jelikož v neděli v Tv ukazovali SAO jakéhosi pána z obce Husinec v jižních čechách, napadlo mě, že takových zapadlých vlastenců a šílenců se mezi námi pohybuje asi docela dost, ale jelikož to jsou vesměs tiší blázni rozjímající o nekonečnosti vesmíru či mezní magnitudě teleskopu o průměru 150m, zůstávají nám tito jedinci zcela utajeni.Proto mě napadlo, že bychom je měli vytáhnout za uši pěkně na světlo ať se neschovávají.
Takže se ptám.Jste někdo vlastníkem nějaké té observatoře či snad znáte někoho a chcete mi ho bez milosti naprášit? :bandana: :sick2:
Pokud by jste snad nechtěli tak úplně spolupracovat.Uvítám i E-mail do své schránky.
Mějte se.. el BIG  ;D
PS:Budiž vám příkladem, že já jsem na sebe naprášil úplně všechno :mad2:
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

SAO neboli soukromé astronomické observatoře

#2

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

;D topré článek...... :bounce:
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

SAO neboli soukromé astronomické observatoře

#3

Příspěvek od PavelM »

http://www.astro.cz/insts/
Na těchto stránkách je seznam (snad) všech hvězdáren u nás republice. Jsou tam i soukromé hvězdárny.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

SAO neboli soukromé astronomické observatoře

#4

Příspěvek od Janek »

Takových lidí je skutečně relativně dost soudě podle toho, kolik lidí kupuje dalekohled od 8" výše a přitom jim nic neříká ani astroforum, ani Astropis a dokonce jsou i tací, co nebyli ani na hvězdárně, ale přitom pozorují již léta nějakým dalekohledem.
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
elbi
Příspěvky: 298
Registrován: 30. 11. 2003, 17:39

SAO neboli soukromé astronomické observatoře

#5

Příspěvek od elbi »

Já osobně jsem přesvědčen, že ten seznam co sem PavelM dal není kompletní.Já sám vím o několika takových observatořích, ktré tam nejsou.A šlo mi jen o ty soukromé...
Odpovědět