Nákup v zahraničí

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Pipi94
Příspěvky: 12
Registrován: 30. 04. 2023, 00:57

Re: Nákup v zahraničí

#436

Příspěvek od Pipi94 »

Dobrý den, prosím o radu a informace,

má někdo prosím nějaké aktuální zkušenosti s nákupem z obchodu astroshop.eu? Jak je to prosím s poplatky v rámci EU (clo, dph?). Když si objednáte na dobírku, platí se kurýrovi v eurech, nebo korunách?

Eshop má poměrně dobré ceny u některých produktů, jenže nemám s nákupem ze zahraničí žádné zkušenosti, tak moc nevím, jak to chodí.

Děkuji za každou radu.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11598
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#437

Příspěvek od Psion »

Tento eshop funguje podobně jako kterýkoliv eshop u nás, tedy bez z cla a dalších poplatků. Podle mě nebude dobírka možná, ale třeba se mýlím. Reklamace bude obtížnější, při vrácení zboží jsem dostal kredit na další nákup, nikoliv peníze. Zboží z tohoto eshopu u nás dodává prodejce Supra Praha.
Uživatelský avatar
mirkovacik
Příspěvky: 850
Registrován: 10. 06. 2015, 17:26
Věk: 52

Re: Nákup v zahraničí

#438

Příspěvek od mirkovacik »

Pokial si pamatam, astroshop.eu je firma nimax a posiela tovar z nemecka, takze v ramci eu. Dph sa zaplati nemecke v nemecku a clo sa neplati. Standardny nakup v EU.

Odoslané z SM-M526BR pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2240
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: Nákup v zahraničí

#439

Příspěvek od juh »

Nemusí to byť pravda, že sa platí nemecké DPH. EÚ má na všetko svoje pravidlá a niektoré eshopy s vysokým obratom v danej krajine EÚ môžu účtovať aj DPH krajiny, do ktorej bude tovar doručený. DPH – daň z pridanej hodnoty
Naposledy upravil(a) juh dne 30. 04. 2023, 10:43, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
billy
Příspěvky: 162
Registrován: 23. 09. 2014, 21:18
Bydliště: Ružomberok
Věk: 69

Re: Nákup v zahraničí

#440

Příspěvek od billy »

Keď si zobrazíš tovar, o ktorý máš záujem, tak vedľa ceny sú informácie o DPH a doprave, incl.VAT znamená, že je to cena s DPH a text plus shipping costs sa dá rozkliknúť a sú tam informácie o dopravcoch a platbe, prípadne aj možnosti dobierky (Cash on delivery).
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11598
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup v zahraničí

#441

Příspěvek od Psion »

Souhlas, DPH se většinou účtuje dle sazby země kam putuje. Já si objednám v zahraničí hlouposti, zásadní věci u Supry a jsem maximálně spokojen s jejich servisem.
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1132
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: Nákup v zahraničí

#442

Příspěvek od mike »

Jak už bylo řečeno, je to v rámci EU, takže žádkné clo a DPH se zaplatí rovnou při nákupu (zobrazované ceny jsou už s ní). Jediné, kvůli čemu může být skutečně zaplacená částka trochu vyšší, je to, že když e-shop zobrazuje cenu v Kč, používá pro přepočet oficiální středový kurs, zatímco banka si pak při platbě kartou počítá o něco vyšší. (Dá se to ale přepnout i na zobrazení v EUR.) S dobírkou osobní zkušenost nemám, ale u některých dopravců (IIRC přinejmenším UPS a DPD) ji v nabídce nabízejí, a to i na stránce, kde jsou zobrazené ceny dopravy pro ČR, takže bych očekával, že to fungovat bude. Obvykle je ale varianta dopravy s dobírkou o něco dražší než při platbě předem (konkrétní ceny závisejí na velikosti a hmotnosti zboží).
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Pipi94
Příspěvky: 12
Registrován: 30. 04. 2023, 00:57

Re: Nákup v zahraničí

#443

Příspěvek od Pipi94 »

Děkuju všem za odpovědi ;), a s těmi platbami má někdo zkušenost? Když zboží přijde na dobírku (je tam možnost COD u ups), tak platím v korunách nebo eurech?

Děkuju moc.
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1132
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: Nákup v zahraničí

#444

Příspěvek od mike »

Určitě je možné to při převzetí zaplatit kartou (a přepravní společnosti to i preferují), pak je to celkem jedno.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Pipi94
Příspěvky: 12
Registrován: 30. 04. 2023, 00:57

Re: Nákup v zahraničí

#445

Příspěvek od Pipi94 »

Děkuju,

a když bych se zboží rozhodla zaplatit kartou při objednávce rovnou, tak se vyhnu těmto všem nepříjemnostem. Předpokládám, že proces placení je zcela stejný jako když platím kartou u jiného eshopu v ČR. Jinak co mě konkrétně zaujalo je montáž eq 3-2 - https://www.astroshop.eu/equatorial-wit ... -2/p,16080, za dobrou cenu.

Má někdo zkušenost s placením rovnou přes kartu? Je to seriózní obchod? Je mi jasné, že tam bude nějaký přepočet na ty eura, jelikož mám účet samozřejmě v korunách u monety.

Při platbě předem by mi tedy přišlo zboží již bez dalšího placení přímo kurýrovi?

Děkuju moc a omlouvám se za možná hloupé otázky.
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1132
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: Nákup v zahraničí

#446

Příspěvek od mike »

Jediný rozdíl je v tom, že místo nějaké platební brány třetí strany, jak to bývá u českých e-shopů, se údaje karty vyplňují přímo do formuláře na tom e-shopu (což je ale u zahraničních běžné). Pak následuje klasické dodatečné ověření u naší banky (PSD2), stejně jako to bývá u českých e-shopů. Blokace se provede ve chvíli, kdy se finálně potvrdí objednávka (až po platbě kartou, zpátky na stránce e-shopu), vlastní stržení částky až při skutečném odeslání. Při platbě předem už se pak kurýrovi nic neplatí, jen se u některých (a někdy) podepíše převzetí, jindy ani to ne.

Už jsem toho u nich nakoupil celkem dost, vždy to fungovalo hladce, jen jednou mi spletli zboží (drobnost, místo krabičky na 2" filtr poslali krabičku na 1.25" filtr). Pokud byly problémy s delší doručovací dobou, byly způsobeny dodavatelem, u zboží, které je označeno jako skladem, to vždy bylo bez problémů.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
mirkovacik
Příspěvky: 850
Registrován: 10. 06. 2015, 17:26
Věk: 52

Re: Nákup v zahraničí

#447

Příspěvek od mirkovacik »

Astroshop.eu je asi velmi frekventovany. Myslim, ze vela z nas tam kupuje. Urcite to nie je nejaky aušus obchod.
Inak, co sa tyka tych nakupov, tiez tam nakupujem veci skor tie "lacnejsie" (tusim max cca. 600e). Z dovodu asi vacsej moznosti osobnej konzultacie v pripade nejakych problemov, veci nad 1500e som kupil radsej v Supre v Prahe.

Odoslané z SM-M526BR pomocou Tapatalku

Pipi94
Příspěvky: 12
Registrován: 30. 04. 2023, 00:57

Re: Nákup v zahraničí

#448

Příspěvek od Pipi94 »

Díky :), a kterou přepravní společnost používáte nejčastěji v tomto eshopu :)?

Takže když to shrnu, vyberu si zboží, zadám adresu, potom údaje ke kartě, provede se blokace, která se strhne až při odesílání zboží a to mi potom následně přijde již bez dalších poplatků a dodatečeného placení, ano?

Děkuji moc :)
Uživatelský avatar
myXall
Příspěvky: 447
Registrován: 25. 11. 2013, 12:45
Bydliště: Žilina
Věk: 39

Re: Nákup v zahraničí

#449

Příspěvek od myXall »

Cez astroshop.eu nakupujem dost casto, ceny su ok, postovne tiez a rychlost dodanie (ked produkt maju na sklade) je rychla, vyberam su tu najlacnejsiu moznost, asi je to Economy.
A ak sa nemylim, tak v pripade platby prevodom na ucet je este dodatocna zlava 2%
William Optics Zenithstar 73 III, Meade Mak 127/1900 StarNavigator
ZWO ASI533MC Pro, ASI224MC, ASI290MM mini,
iOptron GEM28
Pipi94
Příspěvky: 12
Registrován: 30. 04. 2023, 00:57

Re: Nákup v zahraničí

#450

Příspěvek od Pipi94 »

Tak jsem ji koupila na platbu kartou :), snad vše proběhne hladce, podělím o zkušenost pro ostatní :)
Odpovědět