IC 443

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

IC 443

#136

Příspěvek od ogami »

moc pekna fotka, ja bych to malicko zesvetlil jak pise Pavel. a to pozadi je hodne do modra, nevim jestli schvalne ... otevrel jsem si to v ps, trosku ubral te modre, prosvetlil a hned je to lepsi ;)
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

IC 443

#137

Příspěvek od Konihlav »

sice uz IC443 asi letos nikoho nenadchne, po tech peknych (obzvlaste RGB), co jsme jiz videli, ale me bylo proste lito ty data smazat a neukazat. Takze jsem se snazil, odstranoval gradient (nesoumerny kvuli namraze na cipu) a bojoval jako lev (tedy spis jako tygr).

Ukazka zde:


plne rozliseni:
http://www.astro.cz/galerie/v/uzivatele ... F.jpg.html
Uživatelský avatar
Sasa3
Příspěvky: 4623
Registrován: 06. 11. 2007, 15:22
Bydliště: Ricany
Kontaktovat uživatele:

IC 443

#138

Příspěvek od Sasa3 »

Co pak o to Pavle, máš to pěkný (pominu-li tedy umělé obarvení jehož fandou nejsem), ale proč to máš na výšku? Kdyby aspoň byl sever nahoře, tak bych to bral. Ale takhle, s dnešními širokoúhlými monitory, z toho v prohlížeči vyleze jenom úzká nudle.
ATC82/1670, Telementor, AS80, AS110, FOA-60Q, Tak 100DZ
http://www.fzu.cz/~kupco/astro/
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

IC 443

#139

Příspěvek od Konihlav »

OK, tak jsem to jeste trochu upravil a vratil do puvodnich cervenych barev...
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

IC 443

#140

Příspěvek od FunTomas »

Tak tejto fotke vôbec nerozumiem. Zašumené ako hrom, škaredá oranžovo-hrdzavá farba (z Ha a O by som očakával iný farebný odtieň) a nepekné posterizované plochy bez kresby. Čo si s tým robil?? :o

Edit: autor to medzitým zmenil, tak ja píšem o tejto http://www.astro.cz/galerie/v/uzivatele ... F.jpg.html

Fotka v galérii http://astrofotky.cz/gallery.php?show=. ... 016607.jpg je na tom výrazne lepšie. Toto je už o inom, ale tá OIII ti niekam zmizla. Vidieť len nejaký náznak v tých vláknach. Fakt tam nikde nie je viacej tyrkysovej?
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

IC 443

#141

Příspěvek od Konihlav »

FunTomas: ted jsi urazil me ego :-/ ja tedy vim, ze se moje dila nemuzou libit vsem (me se taky mnohdy vubec nelibi), ale je mi lito to smazat a nezkusit s tim neco udelat... takze snad mam alespon maly bod za ukazku pole ;D

plochy bez kresbyjak muzu mit Tomasi nejakou kresbu v poli, kde nic neni, jen hvezdy? To ze tam je mala IC443 a prtava NGC2174 to nezachrani... proste 9um pixely na kratkem ohnisku je vrazda.

OIII kanal dopadl spatne kvuli gradientu !!! protoze mam 5nm OIII ve verzi 50mm a fakt siroke pole a svitil Mesic. Takze pokud mas zajem o 5nm 50mm OIII je na prodej, nemel jsem skrblit a mel jsem rovnou koupit 3nm!

No a jak rikam a opakuji, namraza na cipu. Videl jsi to nekdy? vis jak potom vypada "vinetace"? kdy mas cerne rohy a cernou elipsu uprostred snimku? do toho gradienty? z tohodle fakt NELZE tahat modrou ci OIII...

proste uz to co vidis je zazrak (z meho pohledu ;D).

Ale diky za nazor a kritiku, ta je potreba a ja si ji vazim.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

IC 443

#142

Příspěvek od Konihlav »

Zašumené ako hromty jo, kdybys videl original, tak zvracis! Tohle co vidis je maximalne odsumene a vyhlazene !!! Jako ani svetelnost 4.3 tu Ha nezachrani s QE 30% na KAI-11002ME (a to jsem tu H-alfu fotil 4 hodiny na Sumave s oblohou SQM-L zenit 21.74 a Honza Ebr rekl, ze jsem vul ;D). To ta 8300 se s timhle neda srovnavat, nebe a dudy, stejne jako 8300 a ICX285 jeste vetsi rozdil nebe a dudy...

Aby to nevyznelo zle - ja jsem s kamerou spokojen, obzvlast na RGB snimcich nema konkurenci. Chce to jen dlouhe (poradne dlouhe) ohnisko, aby na fotce bylo neco videt :-)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

IC 443

#143

Příspěvek od FunTomas »

Pozri Pavle, prezentoval si dve varianty tej fotky. Tá červená je evidentne lepšie spracovaná ako tá oranžová. Ja som zhodou okolností klikol na tú oranžovú preto sa mi nepáčila.
Kresbu som očakával v tých hmlovinách, ale ako vravíš, tie pixle sú priveľké.
Neboj tá červená je fakt lepšia, takže technikou to zase nebude. Len tým spracovaním. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

IC 443

#144

Příspěvek od Miloš Hroch »

Na základě připomínek jsem to ještě předělal.

Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

IC 443

#145

Příspěvek od Vabra »

Ahoj Milosi,

Je to vyborny snimek, ale tady jsi to s tou saturaci IMHO uz trochu moc pritlacil...Zejmena ty modre hvezdy jsou nejak moc do oci bijici...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

IC 443

#146

Příspěvek od MMys »

Modré hvězdy To je kapitola sama pro sebe, a při předposledním výjezdu jsem zjistil, že se bude týkat i mě (při focení Borgem 77ED). Prostě kamera G2-8300 je pěkně citlivá v modré a optika tam není už dost vykorigovaná. Trošku pomáhá Baader UV/IR cut filtr, ale u Miloše tam vždycky ještě modré halo zůstane a při zpracování vyleze. Už se to tady v jednom tématu řešilo: http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 0528/30#32
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

IC 443

#147

Příspěvek od Miloš Hroch »

Vabra: No vidíš a já ty modré ještě odsaturovával ;D. Pokud nemáš na mysli ten velký modrý flek, to je reflení mlhovina.

Ne tady je fakt průšvih s těmi modrými haly a momentálně se nenabízí mnoho řešení co s tím. Respektive nabízí, navrhl jsem si astrograf newtonovy konstrukce s reduktorem/korektorem od ASA, tak doufám, že mě to zase o kousek posune dál.
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

IC 443

#148

Příspěvek od Konihlav »

navrhl jsem si astrograf newtonovy konstrukce s reduktorem/korektorem od ASAjsem na 100% presvedcen, ze by se zde na foru naslo nejmin 10 lidi, kteri by o slusny zrcadlovy astrograf melo zajem, pokud by se osoba zodpovedna za vyrobu dokazala poprat s klasickymi problemy typu maximalni tuhost a robustnost sestavy (pritom pevne a nepokrivene ulozeni zrcadla) atd. proste po mechanicke strance vyrobit co nejlepsi mozny Newton. Vymenit vytah za poradny a dat tomu slusnou optiku umi dnes kazdy, ale ten tubus, to je problem (z me strany, kdy si nevyrobim nic).

Problem je, ze kdyz se to vezme poradne (a treba aby to vykreslilo full frame), tak jsme uz na cenach ASA...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

IC 443

#149

Příspěvek od Konihlav »

tak slibuji, ze s timto objektem uz nebudu otravovat, ale jeste tu mam testovaci H-a data, pouze 2hodiny a 40minut, takze aby tam bylo neco videt, musel jsem to trochu "vosolit" na bin 3x3 ;D a je mi lito to smazat a neukazat, toz tu to je:



test noveho achromatu 152/900 (kua to je tezka trupka).
Uživatelský avatar
achromat
Příspěvky: 342
Registrován: 07. 01. 2008, 23:46

IC 443

#150

Příspěvek od achromat »

otravuj aj nadalej :), paci sa mi to, das aj farbu ?
asi to bude chciet aj lumicon minus violet
Odpovědět