Okolí Prahy - Trnová

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
randis
Příspěvky: 26
Registrován: 07. 09. 2007, 00:53

Okolí Prahy - Trnová

#1

Příspěvek od randis »

Ahoj,

tak jsem v okolí Prahy našel jedno slušnější místo na pozorování. Je to na jih od Prahy za obcí Jíloviště a Trnová. Dojede se do Trnové k zámečku (Bowling Trnová). Na téčku se zahne doprava a na kraj vesnice ke koňským ohradám. Tam doleva polní cestou podél ohrad a na jejich konci se odbočí po další polňačce doprava. Asi po 700m se dojede k malému hřbitůvku a tam to je.Ta cesta je v pohodě průjezdná. Na severu sice září Praha, ale je za kopcem. Dole v údolí jsou Měchenice, ale zastíněné lesem. Akorát nahoře na kopci cca 1km daleko teď staví nové baráky a bohužel je tam uliční osvětlení To by se asi dalo vyřešit obejitím hřbitůvku. Já pozoruji nad hřbitůvkem hned vedle cesty. Je tam takový drnovito-travnatý plácek mezi cestou a polem. Jižní a jihozápadní obzor je v mezích možností v pohodě. Myslím, že na Prahu je to docela slušné. Jo a nesmíte se bát divočáků Je jich tam v lesích docela dost. Objeví se tak 2x-3x za noc ale vzhledem k tomu, že jste na volném prostranství, tak se sami vyhnou. Vždycky se pak snažím dělat trochu rámusu. Silnice tam není v okolí žádná, ale po té polní cestě by si někdo mohl zkracovat cestu do Měchenic. Ale protože v Trnové končí silnice, tak myslím, že to nebude nijak husté. Byl jsem tam asi 3x a docela to šlo.
Tady jsou souřadnice 49°54‘36“ a 14°22‘04“
SkyWatcher NWT 200/1000, EQ-6, triedr Konus 10x50
Odpovědět