Vanguard PA-100 adaptér ?

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Vanguard PA-100 adaptér ?

#1

Příspěvek od George_CZ »

Ahoj,
nevíte někdo, prosím, co to je ? Psal jsem si mailem o info, ale nenamáhali se mi odepsat
Pořád hledám jak spojit 49mm závit objektivu foťáku s lídlskopem za co nejmenší cenu. Pomůže mi PA-100 (+ co ještě potřebuji ?)
link na profik.com
ZA info a rady dík.
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Vanguard PA-100 adaptér ?

#2

Příspěvek od Duk »

Moc Ti nepomůže, neboť budeš stejnak potřebovat redukci a v tomto případě z M42 x 1 na těch Tvých M49

Jinak tato redukce slouží u dalekohledu Vanguard na projekční foto.
Uživatelský avatar
George_CZ
Příspěvky: 165
Registrován: 08. 04. 2007, 17:09

Vanguard PA-100 adaptér ?

#3

Příspěvek od George_CZ »

Duk napsal: Moc Ti nepomůže, neboť budeš stejnak potřebovat redukci a v tomto případě z M42 x 1 na těch Tvých M49
Jinak tato redukce slouží u dalekohledu Vanguard na projekční foto.Takže by mi stačila PA100+ ta redukce M42x1 na M49?
Ale jak to funguje ? Nezasouvá se PA100 místo okuláru ? a druhým koncem na tělo foťáku bez objektivu ?
Jak by to bylo u mě ? Redukce našroubovaná na objektiv Kyocery, k redukci PA100 a co s okulárem ??
Taky jsem koukal jsem do nabídky Supry, mají tam celou řadu kroužků (redukcí?), ale nevím o který jde
Prosím prosím, smutně koukám, jak se to dá vyřešit v ceně cca 1tis?
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Vanguard PA-100 adaptér ?

#4

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Ruzne redukce apod. jsou schopni vyrobit na www.fotoredukce.com, Zkus se zeptat, na kolik by vysla ta M42-M49.
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Vanguard PA-100 adaptér ?

#5

Příspěvek od MilAN »

Ale pánové,. Fotoaparát je kompakt. Takže fotit se bude pouze afokálně, t.j za okulárem
Existuje sice možnost  u některých okulárů  šroubovat na ně redukce  (nepíšeš , co máš za dalekohled a co za okuláry,) ale  fotoaparát je z plastu a poměrně těžší, nedoporučoval bych  ho chytit za filtrový závit.
Zkusil bych toto :
http://www.celestron.cz/dalekohledy/pri ... l?znacka=6,
nebo podobný výrobek , nebo zbastlit doma.
P.S. Závit M42x 1 určitě nebudeš nikde potřebovat ( = závit  Praktica /Pentax pro objektivy) , a ani závit M42 x 0,75 (= T2 závit , používaný  u astro přístrojů )  zde nevyužiješ.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Vanguard PA-100 adaptér ?

#6

Příspěvek od Duk »

George_CZ napsal:

Ale jak to funguje ? Nezasouvá se PA100 místo okuláru ? a druhým koncem na tělo foťáku bez objektivu ?

U Vanguarda je to řešeno tak, že se tato redukce nasadí na okulár, resp. našroubuje na okulárovou šachtu.
To, že vlastníš kompakt, to mění situaci. Potřebuješ dostat okulár dalekohledu a objektiv fotoaparátu co nejblíž k sobě.
V tomto případě je opravdu nejlepší něco na způsob, jak zde uvedl Milan. Nebo podobně vyrobit.
Možností je celá řada, o jednu se právě v současné době také pokoušíme.
Odpovědět