LIBOVICE

Vaše tipy na místa s dobrým výhledem a především tmavou oblohou.
Odpovědět
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 515
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 47

LIBOVICE

#1

Příspěvek od alien5 »

DIKY Vabrovi za novou lokalitu dnes a asi i zitra tam pojedu kdo se prida ? Ladis, mozna Petr Mikus ?
Tuto lokalitu jeste neznam ale najezdil jsem v okoli 100 km pri hledani takoveho mista.
http://www.mapy.cz/?mapType=hybrid&zoom ... _137358016
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

LIBOVICE

#2

Příspěvek od Vabra »

Neni to pouze moje lokalita, sice jsem si ji pro sebe objevil sam, ale uz delsi dobu tam jezdi treba MP (i kdyz v posledni dobe preferuje lokalitu u Votic JV od Prahy). V diskusich byva oznacovana spise jako Vratenska hora, nez Libovice.

V podstate jsou tam vhodna pozorovaci mista 2:
1. to betonove parkoviste na ktere ukazuje tvuj link (cca 450m n.m.), ktere ma slusny vyhled hlavne na J-JV, naopak dost omezeny na SZ-SV, vyhodou je lepsi pristupnost a zpevnena plocha.

2. Byvaly lom po stejne ceste jeste o 400m dale (byvala tam znacka zakaz vjezdu ale uz neni ), 470 m n.m., vyhled sice blokovany prakticky na vsechny strany pod 10 st nad obzor (krome JZ-Z). Velkou vyhodou je tohle "zapusteni" v pripade vetrnejsich noci, kdy prestoze je to docela vysoko tak je tam celkem zavetri.

V posledni dobe preferuji spise ten lom nez parkoviste.

PS: dnes vecer mam nejakou akci, takze to moc nevidim (mozna prece jen prijedu nad ranem), ale pokud to pocasi dovoli urcite mne tam bude mozno potkat v Sobotu po 21.00 (Medard i Aladin jsou zda se podle dnesnich verzi docela nakloneni).
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
ladis
Příspěvky: 2969
Registrován: 05. 09. 2006, 05:12
Bydliště: Dolní Bousov
Věk: 44

LIBOVICE

#3

Příspěvek od ladis »

Mam to 70km po okreskach, takze zvazuji, zda tuto lokalitu zaradim mezi me navstevovane. Preci jen to Ralsko mam o 20km blize.

Kazdopadne nevylucuji dnesni, pripadne zitrejsi navstevu tohoto stanoviste na "omrknuti" podminek a dostupnosti, navic pozorovani ve vice lidech je o necem zcela jinem, nez pozorovat sam...

Honzo, Tobe zavolam navecer v kazdem pripade, zda jedu ci ne.


Obrázek
Ladislav Červinka
vizuální pozorování a fotometrie proměnných hvězd a zákrytů hvězd planetkami
Odpovědět