Astrobazar /PRODÁM

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
ski
Příspěvky: 293
Registrován: 02. 06. 2005, 23:15

Astrobazar /PRODÁM

#31

Příspěvek od ski »

Dohadování o ceně je rozhodně součástí každého bazaru, kde se dá komunikovat. Ale vím že se s bazarovými věcmi často obchoduje jako na aukci. - máš zájem - nemáš, bude mít jiný, zájemců je hodně a když ne tak cenu snížím. Bazar je správně ale takový trh kde se o ceně dá smlouvat. Jinak nevím možná se mýlím...
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Astrobazar /PRODÁM

#32

Příspěvek od Duk »

Zdravím všechny,
měl bych jednu připomínku k této sekci, resp. k oběma (PRODÁM - KOUPÍM).
  Myslím, že by nebylo od věci, kdyby každý prodávající, či kupující po úspěšném obchodu, připsal do horní kolonky "název", doplněk o stavu prodávané věci, jako např. (PRODÁNO, KOUPENO, příp. SKONČENO apod.), tak, aby zájemcům při listování bylo hned jasné, které příspěvky již nemusí zbytečně otevírat, neboť svůj účel splnily, a které jsou stále aktuální.
Jste stejného názoru ::)  :(  :)
Uživatelský avatar
Stratus
Příspěvky: 709
Registrován: 03. 02. 2007, 20:55
Věk: 71

Astrobazar /PRODÁM

#33

Příspěvek od Stratus »

Duk napsal:
Jste stejného názoru ::)  :(  :)
Ano.
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 799
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 44

Astrobazar /PRODÁM

#34

Příspěvek od Miloš Žák »

Duk napsal: Jste stejného názoru ::) :)
Souhlasim :)
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Astrobazar /PRODÁM

#35

Příspěvek od Habl »

Duk napsal: Je to asi věcí každého, jestli koupí starší (jak uvádíš o 6tis. levnější) nebo úplně nový nepoužitý přístroj, přípravek apod.

Jde o to, že sekce "prodám, koupím" je součástí diskuzního fóra. Není to běžná inzerce.
Možná to proto tak i někteří berou.
Rozhodně se vždy jedná o dohodu prodávajícího a kupujícího o ceně a nemůže se jednat o jednostranný akt.Nejde jen o spokojený nákup, ale i prodejce má svobodnou volbu prodat nebo neprodat.

Případná diskuse by měla býti slušná,stručná a hlavně prospěšná a k věci. Astrobazar a aukce mají svá pravidla.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Astrobazar /PRODÁM

#36

Příspěvek od Duk »

Duk napsal: Zdravím všechny,
měl bych jednu připomínku k této sekci, resp. k oběma (PRODÁM - KOUPÍM).
  Myslím, že by nebylo od věci, kdyby každý prodávající, či kupující po úspěšném obchodu, připsal do horní kolonky "název", doplněk o stavu prodávané věci, jako např. (PRODÁNO, KOUPENO, příp. SKONČENO apod.), tak, aby zájemcům při listování bylo hned jasné, které příspěvky již nemusí zbytečně otevírat, neboť svůj účel splnily, a které jsou stále aktuální.
Jste stejného názoru ::)  :(  :)
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Astrobazar /PRODÁM

#37

Příspěvek od Habl »

Tak se začínají na astronomickém fóru množit i zaručené prodeje od známých brusičů zrcadel Je samozřejmě dobré, že podezřelé a neúplné nabídky jsou odhaleny předem než to neinformovaný zájemce koupí.

Navrhoval by jsem u neúplných a podezřelých prodejů vyzvat prodejce k doplnění důležitých informací, které by měla každá nabídka obsahovat :-/

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Lightsscope
Příspěvky: 194
Registrován: 06. 03. 2004, 00:30

Astrobazar /PRODÁM

#38

Příspěvek od Lightsscope »

Poskozovani prodavajiciho se podle me zabranit neda. Staci jedine krive sluvko, a uz to je. I po smazani skvrna zustava.

Jedine reseni je proste odolat = udrzet si pevny postoj "ja neco mam, a to, co nabizim, je dobre" a o tech blbcich si myslet svoje.

Ja prodavam uplne neco jineho nez dalekohledy, a obcas se mi tohle taky stava, i kdys mnohem mene, nez jsem toho svedkem tady na foru.

Resim to tak, ze vzdycky si pritom vzpomenu na Karla Schwarzenberka, jak se vyjadroval o rakouskych proticeskych demonstrantech - jsou to proste troubove a zabednenci.

Hora
Uživatelský avatar
ogami
Příspěvky: 731
Registrován: 15. 02. 2009, 17:42
Kontaktovat uživatele:

Astrobazar /PRODÁM

#39

Příspěvek od ogami »

Následujících několik příspěvků sem bylo přesunuto z vášnivé diskuze v bazaru http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 657331/6#6 - také proto, aby diskutující viděli, že tak torchu objevují ameriku a že tato diskuze je vlastně tak stará, jako samotný bazar. Honza42

ot: na spouste for jsou podobne prispevky jako od duka primo zakazane v pravidlech. myslim, ze je to vec pouze prodavajiciho, jakou da cenu a vec kupujiciho, jestli je ochoten tolik zaplatit. vse krom prispevku tykajicich se prodeje by se melo mazat. jedna veta navic v pravidlech a predeslo by se podobnym hadkam ;)
Ondřej Kozáčik
Dalekohledy: SW Esprit 80
Montaz: HEQ-5 Syntrek
CCD: ATIK 383L+, QHY5, ZWO ASI 2600 MC Pro
Filtry: IDAS P2, Baader Ha 3,5nm
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3887
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astrobazar /PRODÁM

#40

Příspěvek od Vabra »

Mohu-li se pridat do teto OT diskuse.
Myslim ze prodavat a kupovat zde na foru dava prave moznost i jinych nez prodavajici-kupujici reakci. Beru to jako specifickou pridanou hodnotu zde na Astroforu.

Zejmena pro kupujici - zacatecniky si myslim ze je to urcita zaruka oproti situaci treba na Ebay/Aukru, kde je mozne koupit triedr 99x600 ;)
Verim ze tady by se nekdo zkusenejsi urcite ozval a pred podobnym nesmyslem vcas varoval.

Ze se to nemusi libit prodejcum sicce chapu (sam jsem tady neco prodaval/prodal). Ale prodavajici je vzdy ten lepe informovany (o stavu predmetu, jeho nakupni cene,...) takze mi takove znevyhodneni nepripada nijak problematicke.

Na druhou stranu i prodavajici si muze vybrat a prodavat prostrednictvim jinych kanalu (Aukro, Annonce,...), kde mu nikdo nebude kecat do jeho inzeratu...

Osobne nemam problem pokud k montazi, kterou jsem nedavno prodal za 9000kc nekdo uvede ze nova se zarukou stoji 14.500Kc ;)
Obracene mi to muze pomoct najit takovaou cenu za kterou je predmet opravdu prodejny drive nez abych kazdych par dni pridaval nejakou slevu.
Pavel Vabrousek
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Astrobazar /PRODÁM

#41

Příspěvek od -karneades- »

Ruším tento prodej, jsem celkově znechucenej, tělo jsem pořídil před třemi měsíci u foto Balcar za bratru 34000.- Kč, navíc jsem strávil týden nad modifikací, nemám náladu číst tady ty plodné teze - z mého pohledu zcela nesmyslné a navíc Pavle ten Tvůj příspěvek chápu tak, že jsem jako podvodník z Aukra co chce nalákat neznalé věci, abych se přiznal, tak tomu psaní moc nerozumím a snad ani rozumět nechci.
Petr
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Astrobazar /PRODÁM

#42

Příspěvek od -karneades- »

na spouste for jsou podobne prispevky jako od duka primo zakazane v pravidlech. myslim, ze je to vec pouze prodavajiciho, jakou da cenu a vec kupujiciho, jestli je ochoten tolik zaplatit. vse krom prispevku tykajicich se prodeje by se melo mazat. jedna veta navic v pravidlech a predeslo by se podobnym hadkam WinkBYLO BY VHODNÉ, ABY SE NAD TÍMTO PŘÍSPĚVKEM MODERÁTOR TOHOTO VLÁKNA HLUBOCE ZAMYSLEL
Uživatelský avatar
psmolly
Příspěvky: 1377
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03

Astrobazar /PRODÁM

#43

Příspěvek od psmolly »

No tyhle diskuze jsou mi dost nepříjemné, ale když začne do prodeje kecat někdo, kdo sám má se seriózností dost velký problémy (což teda Petr v každym případě NEMÁ, to mám vyzkoušené), tak to je mazec, kterej mě úplně ....... A nebraň se Duku. Mě si slíbil redukci na kameru a ani ses neobtěžoval mi sdělit, že na to kašleš. Jinej muj kamarád má s tebou ještě horší zkušenost (je z FM a nebudu ho jmenovat, však ty víš) Takže jestli to Petr prodá za 10kKč nebo za 100kKč je jeho věc, když to někdo koupí. Smažte prosím celý vlákno. Tohle je votřesný.
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is,  EQ2, malokuk SW 80/400     http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3887
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astrobazar /PRODÁM

#44

Příspěvek od Vabra »

... nemám náladu číst tady ty plodné teze - z mého pohledu zcela nesmyslné a navíc Pavle ten Tvůj příspěvek chápu tak, že jsem jako podvodník z Aukra co chce nalákat neznalé věci...Petre,
vis velmi dobre, ze to tak mineno nebylo. Pouze jsem timto (mozna za vlasy pritazenym) prikladem chtel ilustrovat svou tezi, ze mi prijde moznost "kybicovani" v teto sekci obecne jako konstruktivni.

Nijak jsem se nevyjadroval k tve konkretni nabidce an C50D pripadne k jeji cene. Sam jsem od tebe nejakou hracku nedavno koupil a jsem jak s cenou tak se stavem veci a napomocnym zpusobem "prevzeti" velmi spokojen.

Nekolikrat jsem uz tady prodavajicim s naprosto neumernou cenou doporucoval jeji snizeni, ale prostrednictvim soukrome zpravy, aby si pripdne realitu mohli uvedomit, ale nemeli pocit ze jim zamerne kazim jejich obchod...

To zda mate pravdepodobne nejake osobni rozpory s DUKem z minula, by IMHO nemelo vest k omezeni otevrene diskuse ani v teto sekci AF. Dovedu si predstavit i opacne reseni s mazanim prispevku nevedoucich jednoznacne ke koupi ci prodeji, ale za svou osobu nejsem jejim priznivcem.

Howgh,

Dal to muzem nekdy nezavazne probrat "pod hvezdama"...





Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Astrobazar /PRODÁM

#45

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Abych se k tomu kromě přesouvání příspěvků také vyjádřil.

Můj osobní názor je, že kritika ceny JE v pořádku, obzvlášť je-li podpořena věcnými argumenty, jako v tomto případě odkaz na prodej nového kusu. K vystavení inzerátu, do něhož "nelze kecat", přece existují stovky inzertních serverů - tady jsme na fóru a to je jeho výhoda - kupující se tu mohou cítit víc v bezpečí, že nekoupí něco nevýhodně. Pavel Vabroušek se přece nesnažil implikovat, že Karneades je podvodník a to koneckonců neříkal ani Dukův příspěvek. Přikazovat "mlčenlivost" jen proto, aby nevznikal nějaký "dojem" mi přijde přitažené za vlasy.

Je mi líto, ale ochrana kupujícího mi přijde mnohjem významnější než ochrana prodávajícího. Pokud jsou reakce skutečně neadekvátní, jsem ochoten je mazat, ale tom že se to prodávajícímu prostě nelíbí, není dostatdečný důvod. Něco jiného jsou takové spory, které tady Duk s Karneadesem předvedli. Vlákno jsem tu ponechal proto, že se o něm vede diskuze, která může být plodná, ale je zamčené a už nic na téma "jednomu nebo druhému je do něčeho h...o" nechci slyšet!

V tuto chvíli neexistují oficiální pravidla v tomto směru, ani obecný konsenzus, což je koneckonců vidět s této diskuze. Dokud se alespoň jedna z těchto skutečností nezmění, budu bazar moderovat podle svého výše vyjádřeného postoje. V okamžíku, kdy vznikne buď zřetelná dohoda uživatelů, nebo pravidla, budu se jimi samozřejěm řídit.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Odpovědět