Délka USB kabelu k 350d

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Délka USB kabelu k 350d

#1

Příspěvek od Hajs »

Chtel jsem se zeptat zdali nekdo nemáte zkušenost jak prodloužit, usb kabel k fotáku. Koupil jsem obyč 3m USB prodlužku a po připojení mi PC foták nenajde, funguje jen s dodaným kablíkem. Bylo by řešením pořídit aktivní prodlužku ?? nebo jsem koupil nejakej šmejd ..
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1756
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Délka USB kabelu k 350d

#2

Příspěvek od nou »

lepsie USB kable maju na obidvoch koncoch take valceky. ale aj tak sa neda USB kabel predlzovat donekonecna. zo specifikacie vypliva ze maximum je 5 m. ale v reali to bude menej. a este ked su tam koncvky tak tie tiez znizuju dosah takze nie je divu ze to nejde.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
Miloš Hroch
Příspěvky: 848
Registrován: 23. 09. 2005, 20:39

Délka USB kabelu k 350d

#3

Příspěvek od Miloš Hroch »

Mám podobnou zkušenost s USB tiskárnou. Po výměně kabelu za kratší už ji Wokna našli normálně. Aktivní prodlužku jsem nezkoušel, ale možná by to bylo řešení.
Uživatelský avatar
etyl
Příspěvky: 109
Registrován: 07. 02. 2005, 06:11

Délka USB kabelu k 350d

#4

Příspěvek od etyl »

Mozes skusit aktivny kabel. Ja pouzivam ku kamere Meade DSI PRO, maju po 5 metrov a funguju kupodivu podla ocakavania dobre :-)
Uživatelský avatar
robert
Příspěvky: 227
Registrován: 26. 01. 2006, 02:29

Délka USB kabelu k 350d

#5

Příspěvek od robert »

Jestli není problém někde jinde.Já mám 3m USB prodluž bez válečků a eos 350d mi přes něj chodí normálně.
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Délka USB kabelu k 350d

#6

Příspěvek od Hajs »

No tak se mi dostal do ruky jeste jeden 3m kabel naprosto stejného provedení, a s ním foták funguje bez problému. Asi se ten první fotaku nelíbil :o
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

Délka USB kabelu k 350d

#7

Příspěvek od Tomkk »

Kdysi jsem se pokoušel dosáhnut maximální délky USB kabelu k webkameře.
Největší použitelné délky jem dosáhl s levnými tekými kabely, které jsou stíněny
jen tenkou Al folií. Kvalitní tlusté kabely stíněné Cu opletením se co se týče maximální
délky chovaly o cca 30% hůř. S odrušovacími feritovými válečky na konci to bylo ještě horší.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Délka USB kabelu k 350d

#8

Příspěvek od MP »

Tomkk napsal: S odrušovacími feritovými válečky na konci to bylo ještě horší. Vzdyt take ty feritove valecky slouzi ke snizeni rusiveho VF vyzarovani kabelu - aby nerusil treba televizi nebo radio. Signal uvnitr kabelu nevylepsi, ba prave naopak ( trochu "ohobluji" hrany impulsu ). Byvaji tam jen kvuli prisnym predpisum FCC na elmg. ruseni a jejich odstraneni obcas pomuze vyresit problem s kabelem ( a muze zpusobit problem se sousedovou televizi ... ).

e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
PC
Příspěvky: 60
Registrován: 29. 09. 2006, 19:53

Délka USB kabelu k 350d

#9

Příspěvek od PC »

Maximální délka jednoho USB kabelu je 5m. Důvody objasňuje USB specifikace (tady na to není prostor).

Každý USB hub pracuje jako aktivní prodlužka a v jedné cestě může být maximálně 5 hubů. Maximální délka je tedy 30m.

Prodloužit USB 1.1 (12 Mbps) nad tuto délku není celkem problém. Poměrně dostupné jsou aktivní extendery, které pomocí standardního TP kabelu dovolí až 45m (máme to vyzkoušeno).

Prodloužení USB 2.0 (480 Mbps) je větší problém. IconRanger dělá prodlužky až do 100 metrů po TP a 300m po optice, ale pokud vím nejsou vůbec levné ani snadno dostupné. Existují tzv. "aktivní prodlužky" pro USB 2.0. V podstatě to není nic jiného než USB kabel s hubem na jednom konci, z hubu je ale vyveden jen jeden port. Max. délka prodlužky je tedy opět 5m a maximálně lze zapojit 5 takových prodlužek. Máme vyzkoušené 20m prodloužení pomocí 3 prodlužek a 5m kabelu.

Specifický problém při prodlužování je napájení. Pokud má USB zařízení vlastní zdroj, není napájení velký problém. U tenkých USB kabelů ale není výjimečný odpor až 1 Ohm/m. Při 5m kabelu a 500mA odběru je na konci kabelu 2,5V místo 5V. Např. Belkin dělá velice kvalitní USB kabely s "tlustými" napájecími žílami s vrazně menším odporem.
Pavel Cagaš
Odpovědět