Rady jak fotit obyčejným digiťákem

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
kal
Příspěvky: 89
Registrován: 11. 12. 2006, 03:30

Rady jak fotit obyčejným digiťákem

#1

Příspěvek od kal »

Mám domluvené ze segrou, že mi ho pujčí. Půjde něco udělat s "kodak easyShare cx6330"?
Chtěl jsem si vyzkoušet fotit zatmění měsíce. Protože to je docela pozdě a nikdo z rodiny se na to nebude divat. Proto to chci nafotit ať ukažu, že je dalekohled k něčemu dobrý.
Možná bych mohl skusit vypůjčit si foťák od bráchy nevím co má, ale možna to bude lepší. Skusim zjistit. a nebo bude lepší kamera?
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Rady jak fotit obyčejným digiťákem

#2

Příspěvek od MP »

Na zatmeni Mesice zadny "astrofotograficky" fotak nepotrebujes, staci, aby to umelo napevno zaostrit na nekonecno a zamknout expozici ( kdyz uz ne primo nastavit rucne ). Jen musis vymyslet, jak to pridelat za okular dalekohledu - o ruznych adapterech, redukcich a drzacich jsme tu uz psali, zalezi na tom fotaku.

Jak jsem fotil zatmeni Mesice digitalnim kompaktem a stejnym Newtonem, jaky uvadis v profilu, se muzes podivat tady nebo tady.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
kal
Příspěvky: 89
Registrován: 11. 12. 2006, 03:30

Rady jak fotit obyčejným digiťákem

#3

Příspěvek od kal »

Ještě mi můžete poradit kterým dalekohledem bych se měl dívat. Letos jsem začal, a stále nebyla příležitost k nějakému zaučení. Stale nevím který umí co. Nejspiš ten refraktor.
Odpovědět