Stellarium- jak ukládat obrázky

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 77
Registrován: 04. 06. 2006, 20:36

Stellarium- jak ukládat obrázky

#1

Příspěvek od Majkl »

Nevíte náhodou někdo jak z programu Stellarium ukládat obrázky? Nemůžu na to přijít,ale nějak to určitě jít musí. Předem díky za odpověď.
cubik.m

Stellarium- jak ukládat obrázky

#2

Příspěvek od cubik.m »

V programu Stellarium lze uložit celou obrazovku.Je to v nápovědě - ostatní příkazy ctrl + s : sejmutí obrazovky
Obrazovka se uloží na plochu a odtud si ji přesuneš kam budeš chtít.
Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 77
Registrován: 04. 06. 2006, 20:36

Stellarium- jak ukládat obrázky

#3

Příspěvek od Majkl »

U mě ten příkaz nefunguje. Nic se nestane, když ho zadám. Nevím v čem je chyba...
cubik.m

Stellarium- jak ukládat obrázky

#4

Příspěvek od cubik.m »

Člověče,tak to nevím.Mě to funguje bezvadně jak ve verzi 0.8.1 tak ve 0.8.2.
Ono když ten příkaz zadáš tak se vlastně opravdu jakoby nic něděje,ale když ukončíš program nebo ho dáš do lišty na ploše tak,(alespoň u mne to tak je) mám na ploše novou ikonu.Tu když otevřu tak se mi zobrazí obraz stellaria který jsem měl v programu při zadání ctrl + s.
Uživatelský avatar
Cassi
Příspěvky: 2340
Registrován: 03. 10. 2003, 16:21

Stellarium- jak ukládat obrázky

#5

Příspěvek od Cassi »

Na sejmutí obrazu zkus použít klávesu Prt Sc SysRq a zkopíruj klávesami ctrl+c ctrl+v do nějakého grafického sofwaru Takhle to dělám já a funguje to.
Objevy planetek (2): 2002 EL163 and 2002 GX187.
Objevy proměnných hvězd (130): CzeV #245, 270, 323, 365, 370; SvkV 23 a spousta dalších...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Stellarium- jak ukládat obrázky

#6

Příspěvek od MaG »

Cassi máš v tom popisu trochu zmatek. To CTRL+C bych v tvém návodu vynechal.

Tedy ve Stellariu zmáčknu PrintScreen, pak zapnu nějaký graf. program, třeba i Malování a tam dám CTRL+V.

Na screeny z her se mi osvědčil program Screenshots, jednoduchý na ovládání a funguje .. ukládá snímky do zvolené složky..:
http://www.wrc06.wz.cz/programy/ScreenShots.exe
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět