Nákup použité DSRL

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
TH
Příspěvky: 616
Registrován: 02. 12. 2005, 05:31

Nákup použité DSRL

#1

Příspěvek od TH »

Dobrý den všem!

Uvažuju o koupi použitého Canonu 300D nebo 350D a zajímalo by mě, jestli je nějak možno otestovat na místě v bazaru nebo doma u prodávajícího kvalitu fotoaparátu. Zejména s ohledem na použití k astrofotografii. Digitální zrcadlovku jsem zatím ještě ani nedržel v ruce. Bojím se, abych si za nějakých 10 tisíc Kč nekoupil přístroj s čipem, který bude pro astrofoto nevyhovující kvůli hot-pixelům, nebo nerovnoměrnému černému snímku (dark frame?) atd.
Díky, TH.
Dalekohled + bino Baader = obraz viděný oběma očima současně, je fakt lepší ...
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Nákup použité DSRL

#2

Příspěvek od Vabra »

Hot pixelu ani elektroluminiscence bych se moc nebal. Prectu docela dost fotografickych/astro clanku ci diskusi a praktizky jsem nezanamenal, ze by si nekdo na pribyvaljici hotpixely u DSLR podstatneji stezoval. Samozrejme nic ti nebrani zavrit se ve tmave mistnosti, nechat krytku na objektivu a exponovat na delsi cas a nejvyssi citlivost. Vysledny snimek pak podrobne projit na monitoru pocitace s maximalne vytazenym kontrastem v nejakem prohlizeci ci editoru.

Zameril bych se na fyzicko/mechanicke vlastnosti a opotrebeni aparatu (stav bajonetu, prach na cipu, mechanika vyklapeni blesku, rovnomernost chodu zrcatka a zaverky, obecnou cistotu)...

Prach na cipu muze byt trivialni zalezitost ktera pujde vyresit ofouknutim balonkem, ale pokud jej predchozi majitel neodborne cistil, muze jit o fleky cistici emulze, pripadne i o mechanicke skrabance. Takze bych vzal balonek sebou a pokud nepomuze sel bych od takoveto DSLR dal. Pouze v pripade ze planujes odstraneni AA filtru (na kterem ty necistoty/skrabance vlasne jsou) pak je jeho stav irrelevantni.
Pavel Vabrousek
Odpovědět