Nedostatek zajímavých diskuzí

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
pavel_s
Příspěvky: 130
Registrován: 16. 12. 2021, 15:40
Bydliště: Ladův kraj
Věk: 40

Nedostatek zajímavých diskuzí

#1

Příspěvek od pavel_s »

Kdyklov sem prijdu, tak mam pocit, ze vidim stale stejna temata, at uz otevru kteroukoliv kategorii.

Z casti je to dane tim, ze diskuze probihaji v nekonecnych vlaknech (vsimli jste si novych prispevku na 127. strance?, na ktere strance jsem to naposledy skoncil?)

No a z casti proste ta temata nejsou, hlavne u techniky. Napr. montaz Rowan AZ100 se tu nediskutuje vubec, asi to u nas nikdo nema?

Naopak, kdyz prijdu na Cloudy nights nebo Stargazerlounge, tak vzdy najdu nove zajimave tema, ktere me doslova pohlti.

Je to skoda, ma smysl sem vlastne chodit?
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 504
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

Nedostatek zajimavych diskuzi

#2

Příspěvek od peto »

Vsak prispej niecim... je to forum...ja som si tiez vsimol, ze celkovo cca 80% prispevkov je prodam/koupim
pavel_s
Příspěvky: 130
Registrován: 16. 12. 2021, 15:40
Bydliště: Ladův kraj
Věk: 40

Nedostatek zajimavych diskuzi

#3

Příspěvek od pavel_s »

peto píše: 06. 12. 2023, 13:20 Vsak prispej niecim... je to forum...ja som si tiez vsimol, ze celkovo cca 80% prispevkov je prodam/koupim
Ja jsem mirne pokrocily zacatecnik, takze prevazne ctu, ale zde jaksi neni co cist.
Nicmene to co jsem se dosud naucil, tak prevazne mam ze zahranicnich for, ne odtud. Obcas mi zde dela problem i pochopit, slovnik. Co to je "vzdalenost vystupni pupily"? Jo aha, eye relief! Nebo: field stop. Ani nevim, jak se to cesky rekne.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Nedostatek zajimavych diskuzi

#4

Příspěvek od MilAN »

pavel_s píše: 06. 12. 2023, 13:41 zde jaksi neni co cist.
Obcas mi zde dela problem i pochopit, slovnik. Co to je "vzdalenost vystupni pupily"? Jo aha, eye relief! Nebo: field stop. Ani nevim, jak se to cesky rekne.
Ale to je samozřejmě jen tvůj problém, který tu za tebe nebude nikdo druhý řešit.
Jinak se tu diskutuje o tématech , která někoho zajímají a tak je tu někdo musí otevřít / založit. Ať tedy ten, který má k tomu co napsat, nebo ten, kterého by to zajímalo. Samo od sebe tu téma čekáním nevyroste. :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
kuceraz
Příspěvky: 586
Registrován: 14. 07. 2020, 07:00
Bydliště: Třebíčsko
Věk: 27

Nedostatek zajimavych diskuzi

#5

Příspěvek od kuceraz »

Ta nekonečná témata taky považuju za nešťastná. Rozumné členění na menší témata by prospělo přehlednosti a dohledatelnosti informací.
A rozhodně nechápu, proč se téma "Nedostatek zajímavých diskuzí" začlenilo do tématu "Akosi ma prestava bavit astrofoto, co s tym?", vždyť to nemá vůbec nic společného.
Dobson GSO 254/1250 | Omegon Nightstar 25x100 | Celestron Skymaster 15x70 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4
pavel_s
Příspěvky: 130
Registrován: 16. 12. 2021, 15:40
Bydliště: Ladův kraj
Věk: 40

Nedostatek zajimavych diskuzi

#6

Příspěvek od pavel_s »

MilAN píše: 06. 12. 2023, 13:56 Ale to je samozřejmě jen tvůj problém, který tu za tebe nebude nikdo druhý řešit.
Jinak se tu diskutuje o tématech , která někoho zajímají a tak je tu někdo musí otevřít / založit. Ať tedy ten, který má k tomu co napsat, nebo ten, kterého by to zajímalo. Samo od sebe tu téma čekáním nevyroste. :)
Ano, je i neni. Vsak taky muj prispevek je takovy povzdech nad stavem veci. AF starne spolu s jeho uzivateli a mladsi generaci, do ktere zatim jeste patrim to sem nepritahne, ani formou, ani obsahem. Bohuzel :(
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Nedostatek zajimavych diskuzi

#7

Příspěvek od hades »

Když pominu bazar, tak se to na AF točí především kolem: Mám problém, poradíte mi? A to je pro mě zcela dostačující. Upřímně tu ani nic jiného nehledám. Jestli chceš nějaké recenze nových montáží nebo dalekohledů, podívej se na posec.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Nedostatek zajimavych diskuzi

#8

Příspěvek od MilAN »

to : pavel_s:
Tak mladší generace, pokud má zájem , tak se zapojí a nadnese zde svoje téma a nebo ji to tu nebude vyhovovat, tak si založí svoje fórum.
Ale z tvého příspěvku to vypadá, že současné AF by mělo dělat něco pro ty mladší a ti na to pouze pasivně čekají. Jenže takhle, bez vlastní aktivity a zájmu, nic nevznikne. Úkolem a účelem AF přeci není sem někoho lákat, někoho vzdělávat, něco pro někoho zařizovat. AF je pouze platforma pro vzájemnou diskusi, to není vzdělávací portál , ani týdeník či měsíčník, kde si jdu něco přečíst.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11595
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Nedostatek zajimavych diskuzi

#9

Příspěvek od Psion »

Mě už ta astronomie nebaví 40 let a furt sem lezu :lol:
Uživatelský avatar
stmare
Příspěvky: 517
Registrován: 24. 12. 2020, 13:54
Bydliště: Praha 4
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Nedostatek zajimavych diskuzi

#10

Příspěvek od stmare »

Přiznám se, že pro mě je vzdělávací vlákno i ten bazar. Zrovna minulý týden tam někdo nabízí adaptér, o kterém jsem nevěděl, že se vyrábí...

A připadá mi to jako podpásovka říct, že tady je to slabé, jdu jinam. Tuhle informaci zrovna nikdo nepotřebuje.
A navíc zjišťuji, že to co tady lidé z komunity mají v hlavě si nenechávají pro sebe. Jen si dát trochu práci a najít si to ve vláknech!
SW 100ED APO, EQ6-R, Nikon D5600 mod
https://astro.marencik.cz
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 877
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Nedostatek zajímavých diskuzí

#11

Příspěvek od Stanislavxyz »

pavel_s píše: 06. 12. 2023, 14:12
MilAN píše: 06. 12. 2023, 13:56 Ale to je samozřejmě jen tvůj problém, který tu za tebe nebude nikdo druhý řešit.
(...)
Ano, je i neni. (...)
Jak to myslíte? Na Česko- Slovenském astrofóru se používá přednostně čeština, resp. slovenština a je to tak správně. Jak jinak by to mělo být? Máme na sílu upřednostňovat cizojazyčné názvosloví, abyste rozuměl, nebo aby to vypadalo více "cool"?

Že je na CN více témat a tedy potenciálně i více zajímavých témat, je nasnadě- AF má logicky (právě kvůli použitým jazykům) menší členskou základnu.

Též si nemyslím - avšak to je pouze osobní názor - že je stále potřeba někoho někam přitahovat a lákat a poměřovat kvalitu pouze množstvím. Jestli "mladší generace" AF nebude chtít používat a až ta starší vymře, zanikne i AF, nemám s tím problém, vše je pomíjivé. Jak již v podstatě napsal MilAN výše- chce-li ona "mladší generace" lepší AF, tak ať si plivne do dlaní a dá se do díla!
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek zajímavých diskuzí

#12

Příspěvek od MMys »

pavel_s píše: 06. 12. 2023, 12:50 Kdyklov sem prijdu, tak mam pocit, ze vidim stale stejna temata, at uz otevru kteroukoliv kategorii.
Z casti je to dane tim, ze diskuze probihaji v nekonecnych vlaknech (vsimli jste si novych prispevku na 127. strance?, na ktere strance jsem to naposledy skoncil?)
No a z casti proste ta temata nejsou, hlavne u techniky. Napr. montaz Rowan AZ100 se tu nediskutuje vubec, asi to u nas nikdo nema?
Naopak, kdyz prijdu na Cloudy nights nebo Stargazerlounge, tak vzdy najdu nove zajimave tema, ktere me doslova pohlti.
Je to skoda, ma smysl sem vlastne chodit?
A důvod, proč to tak je, tě nenapadá ? Jedná se o fórum dvou mrňavých států s počtem obyvatel okolo 16 milionů. Oproti CN, kde je celá Amerika a velká část zbývajícího anglicky hovořícího světa. Jak tohle chceš vůbec porovnávat ? To, že tady není nic o tebou uvedené montáži - ano není. On ji v ČR opravdu nejspíš nikdo nemá. Nebo minimálně nikdo, kdo se účastní různých astrosetkání. I já o ní nyní slyším poprvé. Vezmi si jenom, kolik je v ČR opravdu aktivních lidí s tímto koníčkem. Budou to spíš stovky, nemyslím že tisíce.

Ve fóru je přesto poměrně hodně informací, akorát to chce hledat. Pokud nestačí interní hledání, dá se prohledávat i přes Google. Zaindexované je to slušně, vždy jsem našel informaci, o které si pamatuji, že zde byla.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek zajimavych diskuzi

#13

Příspěvek od MMys »

pavel_s píše: 06. 12. 2023, 13:41 Nebo: field stop. Ani nevim, jak se to cesky rekne.
Polní clona :-)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 856
Registrován: 29. 03. 2003, 02:54
Bydliště: Praha
Věk: 59

Re: Nedostatek zajímavých diskuzí

#14

Příspěvek od Janek »

Rowan AZ-100, vím o dvou a jednu máme na prodejně ;)
Refraktor Baader 95/580mm CaF2, LZOS 180/1260mm, Celestron C-9.25/C-14 Hyperstar, 10Micron AZ-2000, Dobson LZOS 457/2025mm a spousta železářství.
Uživatelský avatar
stmare
Příspěvky: 517
Registrován: 24. 12. 2020, 13:54
Bydliště: Praha 4
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatek zajímavých diskuzí

#15

Příspěvek od stmare »

No ale i když Janek tu montáž má, tak si nedokážu představit, že bysme začali o ní povinně diskutovat. Že by jako každý povinně napsal nějaký příspěvek ohledně té montáže. Spíš ne ;)
SW 100ED APO, EQ6-R, Nikon D5600 mod
https://astro.marencik.cz
Odpovědět