Trápení s flaty a darky u Canon 6D

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Osel
Příspěvky: 316
Registrován: 24. 07. 2020, 11:38
Věk: 54

Re: Trápení s flaty a darky u Canon 6D

#136

Příspěvek od Osel »

Chlapi žádná dírka, už nikde není, jedinné prosvítání je kolem samotného výtahu a šachtou, ale to už je konstrukční věc a to při dělání flatu dotěsním gumyčkou na vlasy, v noci to asi nemá na nic vliv.
Zajímavá škvírka byla v zadu mezi tubusem a uchycením držáku zrcadla, plech byl nula nula nic prohnutý. V noci asi bezvýznamné, ale ve dne to svítilo přímo do zrcátka.
Miro ano vše bylo foceno v místnosti na bílou zeď.
Pepo darkflaty i darky jsem zvyklí dělat, tak že mám šroubovací krytku místo filtru a ještě přez to dám plastovou krytku a celé i s foťákem to překryju hadrem . Tam žádné světlo nemůže vniknout.
Můžu udělat zase nějaký flaty na zeď ale myslím že bude lepší počkat na počasí a udělat to tak jak psal Martin.
Uživatelský avatar
Osel
Příspěvky: 316
Registrován: 24. 07. 2020, 11:38
Věk: 54

Re: Trápení s flaty a darky u Canon 6D

#137

Příspěvek od Osel »

Hurá bylo chvíli jasno tak jsem udělal snad už poslední várku flatu.

Miro můžeš zase prosím zkontrolavat ADU atd, jako posledně.
Postup :
Na oblohu po západu slunce, bez hadru, AV mi ukázalo čas 2s při ISO100, přepnuto na manuál ISO100/2s a rychle uděláno 20ks.
Histogam byl stejný jak v AV tak na manuál.
flaty 4 ks (pořadové číslo 1-7-14-20)
https://www.uschovna.cz/zasilka/NHA286D2JYV9W2UX-7KV/
darkflaty
https://www.uschovna.cz/zasilka/NHM9YU9SKDTPTMV6-BGV/

Díky
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11594
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Trápení s flaty a darky u Canon 6D

#138

Příspěvek od Psion »

Za mě jsou flaty v pohodě, nevím jak si s tím poradí automatika, mě to sedí celkem pěkně při ručním testu.
Uživatelský avatar
mirkovacik
Příspěvky: 849
Registrován: 10. 06. 2015, 17:26
Věk: 52

Re: Trápení s flaty a darky u Canon 6D

#139

Příspěvek od mirkovacik »

Osel píše: 06. 11. 2023, 18:43 Miro můžeš zase prosím zkontrolavat ADU atd, jako posledně.
No, prosím, to tu vyzerá, ako keby som bol nejaká referencia... No nie, ja som len večný začiatočník, ktorý sa Ti na to pozrel. Najväčší prínos do riešenia Tvojho problému, podľa môjho názoru, mal MMys, ktorý si všimol, že 2 po sebe idúce flaty sú rôzne. Mňa už len zaujímalo, ako je to možné.

Áno, pozriem, teraz mám viac roboty, ale nedá mi to, takže skôr, či neskôr pozriem, ale kľudne to použi a uvidíš, či to dáva lepšie výsledky. :)
Odpovědět