Mobilní Stellarium: Připomínky k české lokalizaci

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jantichy
Příspěvky: 13
Registrován: 03. 03. 2018, 23:40
Bydliště: Brandýs nad Labem
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Mobilní Stellarium: Připomínky k české lokalizaci

#1

Příspěvek od jantichy »

Ahoj všem,

asi se shodneme, že dosavadní český překlad mobilního Stellaria byl tragický. Většina aplikace byla přeložená strojově (rise/set se místo východ/západ překládalo jako zvednout/nastavit; sky culture jako kultura oblohy; mount se místo montáže překládala jako připojit, vyjmout nebo nasednout…), část byla dokonce v polštině (Red Giant Branch Star se překládalo jako Gwiazda z Gałęzi Czerwonych Olbrzymów) apod.

Udělal jsem tedy velkou revizi české lokalizace (a tedy vlastně skoro komplet nový překlad celé aplikace), která je součástí poslední velké aktualizace z poloviny září, a to na iOS i na Androidech.

Chtěl jsem vás všechny poprosit, pokud mobilní Stellarium v češtině používáte a máte aktualizováno na poslední verzi, můžete mi psát jakékoliv připomínky k české lokalizaci? Jakékoliv chyby, návrhy, divně znějící stylistika… Budu je průběžně zapracovávat do další verze mobilního Stellaria.

Known bugs:

* Magnitude - v detailu informací o nebeském objektu zůstal omylem starý překlad "Rozsah", tak s tím do nejbližší další aktualizace ještě chvíli žijte.

Díky všem za spolupráci!
MJP
Příspěvky: 27
Registrován: 10. 12. 2022, 21:06
Bydliště: Plzeň, Klabava
Věk: 32

Re: Mobilní Stellarium: Připomínky k české lokalizaci

#2

Příspěvek od MJP »

Skvělá práce, děkuji. Zatím jsem si všiml jen sousloví kultura oblohy, které zůstalo u většiny položek v nastavení nebeské mytologie.
Odpovědět