Gumové obložení točítek výtahů Skywatcher

Otázky, rady, tipy, návody...
Odpovědět
Alamrob
Příspěvky: 182
Registrován: 01. 02. 2018, 14:43
Bydliště: Zastávka
Věk: 51

Gumové obložení točítek výtahů Skywatcher

#1

Příspěvek od Alamrob »

V posledním týdnu jsem viděl v bazaru na fotografiích prodej dvou dalekohledů, u kterých nebylo na točítkách okulárových výtahů gumové rýhované obložení. Na funkci výtahu to nemá vliv, ale přece jenom, mám rád, když věci alespoň trochu splňují minimální estetická měřítka a tedy ta točítka bez gumového obložení mi kvůli tomu, jak nehezky vypadají, působí skoro fyzickou bolest :-).
Takže kdo nechce kupovat náhradní, které jsou velice drahé na to, jakou mají na dalekohledu funkci (dají se koupit třeba zde: https://www.teleskop-express.de/shop/pr ... users.html), a přitom mu vadí, že tam ty kroužky nejsou, stejně jako mně, pro toho jsem při opravě píchlé pneumatiky na jízdním kole objevil řešení. Z duše (nejlépe té poškozené, proč ničit novou :-)) ustřihnout nebo lépe přesně uříznout kroužek, široký přesně podle šířky žlábku v točítku. Protože duše nemá moc velkou tloušťku, na jedno točítko jsou potřebné minimálně dva gumové kroužky navléknuté na sebe. A nakonec ty kroužky otřít lihem nebo něčím, co odstraní z gumy pudr, kterým je duše v kole posypaná, aby se neslepovala se součástkami, se kterými je v kontaktu.
Uživatelský avatar
Tramvajak
Příspěvky: 169
Registrován: 22. 06. 2009, 11:35

Re: Gumové obložení točítek výtahů Skywatcher

#2

Příspěvek od Tramvajak »

Dobrý den,

tež to tak mam a perfektně se to osvědčilo.

T.
Odpovědět