Filmy o astronomii

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
milan1960
Příspěvky: 823
Registrován: 10. 11. 2005, 21:38
Bydliště: Kopřivnice

Filmy o astronomii

#31

Příspěvek od milan1960 »

Ten seriál na polské TV (Kosmos) se jmenoval SPACE 1999.Sledoval jsem ho pravidelně-bydlel jsem v Karviné a tam je dobrý signál Polské TV Milan
Canon EOS 400 D
Newton SkyWatcher 150/750 - na EQ-5
Schmidt-Cassegrain 127/1250 F 10 Multi-Coated optics CELESTRON Omni XLT 127
Kamerka ZWO A.S.I.120MC
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#32

Příspěvek od Eryn »

Na film Armagedon som nedávno napísala 8-stranovú kritiku. Rozoberám film scénu po scéne a píšem, čo všetko z toho je hlúposť a prečo. Kritiku zasielam na požiadanie. :)
PetrKubala

Filmy o astronomii

#33

Příspěvek od PetrKubala »

Eryn napsal: Na film Armagedon som nedávno napísala 8-stranovú kritiku. Rozoberám film scénu po scéne a píšem, čo všetko z toho je hlúposť a prečo. Kritiku zasielam na požiadanie. :)
Jo tak to bych si docela rád přečetl...můje mejl je kubala(zavinac)astronomie.cz
Uživatelský avatar
eastman
Příspěvky: 422
Registrován: 30. 08. 2006, 00:29

Filmy o astronomii

#34

Příspěvek od eastman »

Už jsem tu někde psal, že Armageddon je popcornová zábava, myslím, že třeba takový Drtivý dopad měl trochu jiné ambice. Také bych si to rád přečetl, takže pokud můžeš Eryn, tak mi písni na eastman@centrum.cz
Martin, eastman(at)centrum.cz, tel.:608515309
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Filmy o astronomii

#35

Příspěvek od MilAN »

Asi tomu moc nerozumím, ale pod  vláknem filmy o astronomii bych si představoval něco jiného než Sci-Fi typu např. Vetřelec a pod. Tyto filmy mají s astronomií společného  pouze to, že jim jako prostředí slouží jakýsi vesmír, s vlastnostmi, které se hodí autorům příběhů.
Odtud  také čerpá  široká veřejnost ony nesmysly o vesmíru.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Risben
Příspěvky: 696
Registrován: 11. 09. 2006, 01:51

Filmy o astronomii

#36

Příspěvek od Risben »

Eryn napsal: Na film Armagedon som nedávno napísala 8-stranovú kritiku. Rozoberám film scénu po scéne a píšem, čo všetko z toho je hlúposť a prečo. Kritiku zasielam na požiadanie.  :)Když jsem před léty byl na tomto filmu v kině, tak si z něj nejvíce pamatuji jak mě po představení hučelo v uších od nadupané zvukové aparatury v sále :P, což mi film ještě více znepříjemnilo :-[. Podrobnější děj se mi z toho hluku asi "vyhučel" z hlavy (nebo nestál za zapamatování), tak se také připojuji k žadatelům o zaslání kritiky na můj e-mail: Risben@seznam.cz. Rád se po té době dozvím, že tam kromě nadměrného hluku probíhalo také něco jiného ;D. Předem díky ;).
Risben
New 170/1020 i s paralaktickou montáží, vše vlastní výroba&&Rf WO Megrez 90/621 FD APO, CG-5, HEQ-5 SynScan&&Okuláry Tele Vue, Vixen&&Triedr Celestron SkyMaster 12x60&&Canon 300D
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#37

Příspěvek od Eryn »

Fíha, koľko záujmu! Som rada a vám všetkým tú kritiku posielam. Po prečítaní by ste to mohli prípadne zhodnotiť.

MilAN napsal: Tyto filmy mají s astronomií společného pouze to, že jim jako prostředí slouží jakýsi vesmír, s vlastnostmi, které se hodí autorům příběhů.
Odtud také čerpá široká veřejnost ony nesmysly o vesmíru.
Aj o tomto probléme som písala vo svojej kritike. Napríklad na tom asteroide sa menila gravitácia, podľa toho, ako sa to tvorcom filmu hodilo a podobne.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Filmy o astronomii

#38

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Me se na tehle filmech libi, jak prostorem profrci lod a je uz zdaleka slyset, jakej vydava zvuk ;D
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
3J

Filmy o astronomii

#39

Příspěvek od 3J »

Martin Vyskocil napsal: Me se na tehle filmech libi, jak prostorem profrci lod a je uz zdaleka slyset, jakej vydava zvuk  ;Da nebo lodi dojde palivo a ona se zastaví vedle asteroidu jak chevrolet na road 55  ;)

celé NASA není schopno rozchodit vrtnou soupravu , ale tlupa naftařů zvládne málem řídit raketoplán


P.S. Víte proč Bruce Willis nakonec nehrál v Titaniku ?

....protože by všechny zachránil !
Uživatelský avatar
eastman
Příspěvky: 422
Registrován: 30. 08. 2006, 00:29

Filmy o astronomii

#40

Příspěvek od eastman »

Ten zvuk se tam šíří proto, že divák, průměrný divák, je na to už zvyklý. Naopak, kdyby tam nebyl, tak si bude stěžovat, že jim to muselo vypadnout nebo co ;D
Vzpomeňte na Star Wars, ani bych se nedivil, kdyby to byl film, který to odstartoval :D
Ticho ve vesmíru je v Kubrickově 2001: Vesmírná Odyssea, jak krásně se ty pasáže na DVD poslouchají ::)
Armageddon je zábava, která má pobavit a hlavně vydělat, nic víc.
To, že jim dá Willis do kupy ty vrtáky, se kterými nemůžou v NASA hnout, z něj dělá pro spoustu lidí "cool" chlapíka Takový americký "děda Drchlík" ;D
Martin, eastman(at)centrum.cz, tel.:608515309
Uživatelský avatar
Vlastimil Vojáček (máčka)
Příspěvky: 356
Registrován: 07. 04. 2005, 19:41
Kontaktovat uživatele:

Filmy o astronomii

#41

Příspěvek od Vlastimil Vojáček (máčka) »

Mě kdysi na ČT zaujal Frankie hvězdář, fakt pěkný film...Byl natočen podle románu jednoho irského fyzika a astronoma.Doporučuju všem romantickým astronomům ;)
NWT 256/1200, NWT114/900, Malokuk, Skymaster 15*70
http://www.vlastimilvojacek.cz
Uživatelský avatar
eastman
Příspěvky: 422
Registrován: 30. 08. 2006, 00:29

Filmy o astronomii

#42

Příspěvek od eastman »

Vypadá to, že se nám rýsuje zajímavý sci-fi ;D
Uvidíme, co z toho vznikne, zasílám odkaz na stránky, kde si vyberete, v jaké kvalitě chcete trailer vidět ;)
http://filmpub.atlas.cz/databaze/traile ... shine.aspx
Martin, eastman(at)centrum.cz, tel.:608515309
Uživatelský avatar
mocho
Příspěvky: 10
Registrován: 13. 12. 2006, 04:51

Filmy o astronomii

#43

Příspěvek od mocho »



Kosmickou dálnici mám na vhs
je to pro mládež, ale pěkně udělané.
Mám i původní seriál Okna vesmíru dokořán.
Až se donutím dát opravit video mohl bych to
stáhnout do DivXu. Kdyby byl zájem. ;)
urcite by bol:)
Uživatelský avatar
vlastofka
Příspěvky: 475
Registrován: 12. 01. 2007, 19:43

Filmy o astronomii

#44

Příspěvek od vlastofka »

jojo, taky se marne uz delsi dobu snazim na netu sehnat okna vesmiru dokoran, bylo by to supr :]
NWT SW 130/900, NWT GSO 600, SW 70/500, LUNT LS60TC 1200 H-Alfa
EQ-2, HEQ-5 SS
Canon EOS 400D, Canon EOS 1000Dm, Watec 902H3 Ultimate, QHY-5T
Uživatelský avatar
josef01
Příspěvky: 225
Registrován: 15. 05. 2005, 02:02

Filmy o astronomii

#45

Příspěvek od josef01 »

To vlastofka:Hirundo rustica,nebo nove obeveny druh?
Odpovědět