Vyhledávání na Astrofóru

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Vyhledávání na Astrofóru

#1

Příspěvek od MMys »

Vážení,
poslední dobou čím dál více zjišťuji, že hlavně nově příchozí členové se chovají většinou tak, že místo předchozího prostudování fóra či použití funkce vyhledávání se prostě ihned zeptají.

Nemám Vám to za zlé, ale chtěl bych upozornit na pár faktů, které to způsobuje, nebo způsobit časem může:

1) Roztříštěnost témat - stejná problematika se vyskytuje současně v několika tématech

2) Zátěž pro toho, kdo odpovídá - ono odpovídat na stále stejný dotaz poněkolikáté už docela omrzí, a tak se klidně může stát, že vám dotyčný, kterého už to nebaví, prostě neodpoví, i když odpověď zná.

S tím souvisí pár dotazů na Shodama:

Šlo by udělat, aby na vyhledávací stránce bylo jako default stáří příspěvků nastaveno hodně, a ne 7 dní ? A nebo rovnou volba vyhledávat ze všech, co jsou na fóru. Jak by to zatížilo server ? Takhle je to dost nešťastné. Kdo si toho nevšimne, většinou nic nenajde a pak se hned ptá a zakládá nové téma.

Také by se hodila větší "propagace" funkce pro hledání, aby ji nově příchozí použili jako první řešení ještě před dotazem. Nejlépe v nějakém horním řádku, v jednoduchém provedení, jenom pole pro text a tlačítko hledej, které by hledalo všude.

Tohle by možná dost ulevilo nám, kteří do fóra často odpovídáme a klesla by roztříštěnost, protože dotyčný by se třeba zeptal už v nalezeném tématu a nezakládal nové.

Díky
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Vyhledávání na Astrofóru

#2

Příspěvek od Myzer »

Este ma napada jedna vec.

Astrotechnika /ale aj pozorovanie/ je pekne rozsiahla, ved vlastne aj mi tam uz mame zhromazdenych 19 stran ;), mozno by nebolo zle to rozdelit na podsekcie: dalekohlady, okulare, filtre, prislusenstvo, astrofotografia a pod. :nono:
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5410
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Vyhledávání na Astrofóru

#3

Příspěvek od vla »

Ještě k tomu hledání, teprve nedávno jsem objevil, že při hledání nějakého termínu nestačí zadat jen dostatečnou dobu hledání, ale také dosti velký počet příspěvků, které se mají zobrazit, jinak se zobrazí jen 25 posledních příspěvků od daného termímu. Možná to víte, pro mě to byl docela objev a počítám pro mnohé začátečníky, kterým radíme aby hledali a oni nic nenajdou by mohla být tato informace zajímavá. Já jsem totiž mylně předpokládal, že je to 25 příspěvků na stránku.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Vyhledávání na Astrofóru

#4

Příspěvek od Pavuk_ »

Este napr. pri hladani nefunguje resp. uplne ignoruje parameter "Od uživatele:". Nech tam napisem cokolvek, da tam prispevky vsetkych ludi.
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

Vyhledávání na Astrofóru

#5

Příspěvek od Listy3 »

Pavuk_ napsal: Este napr. pri hladani nefunguje resp. uplne ignoruje parameter "Od uživatele:". Nech tam napisem cokolvek, da tam prispevky vsetkych ludi.Musíš tam ještě napravo vybrat „hledej v příspěvcích od tohoto uživatele".
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
andysi
Příspěvky: 11
Registrován: 18. 05. 2007, 16:01

Vyhledávání na Astrofóru

#6

Příspěvek od andysi »

Bolo by mozne umiestnit. Vyshladavanie (search) cez klucove slovo?
LbA

Vyhledávání na Astrofóru

#7

Příspěvek od LbA »

andysi napsal: Bolo by mozne umiestnit. Vyshladavanie (search) cez klucove slovo?Kedze search engine na fore je aky je, tak hladaj cez google :)
napis do google "klucove slovo" site:astro-forum.cz a je to :)
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Vyhledávání na Astrofóru

#8

Příspěvek od Regulus »

Při zaškrtávání ve kterých tématech se má hledat, je zde 2x položka "ostatní", šlo by to trochu upřesnit, pro větší přehlednost? ???
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Vyhledávání na Astrofóru

#9

Příspěvek od Konihlav »

Proc to nejde??? Koukam, ze to tu jiz zminili i ostatni, jak nestastne je udelane hledani na foru. Staci preci jen zmenit maximalni dobu od posledniho prispevku ze 7 dnu (coz je o nicem) na 700 a pocet zobrazenych vysledku z 25 na 250 a z funkce hledani, ktera je uplne k hovnu se stane funkce jenz i neco najde. Myslim ze vsichni novacci si takoveto zhovadilosti nevsimne a pak musi duplikovat temata. Omlouvam se za pouzite vyrazivo, ale je to fakt jiz do nebes volajici.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Vyhledávání na Astrofóru

#10

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Opet se primlouvam za co nejrychlejsi upgrade fora. Je mi jasne, ze to asi neni zadna sranda, ale skutecne bych to velmi ocenil.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 343
Registrován: 24. 03. 2008, 23:44
Bydliště: Mohelnice - Zábřeh
Věk: 46
Kontaktovat uživatele:

Vyhledávání na Astrofóru

#11

Příspěvek od kesi »

Tohle fórum možná podle některých nemá velkou kvalitu, jak tu kdosi už párkrát psal, ale pro mě jako začátečníka, který se k astro znovu vrátil, JE SUPER!!!Zajímalo by mě, jak dlouho už AF funguje?
Zeiss Victory SF 10x42
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Vyhledávání na Astrofóru

#12

Příspěvek od caribic10 »

Ahoj tak mě napadlo, když se dostanu do okna vyhledávání nedá se tam zvolit možnost hledat v tématech. Když něco na fóru hledám např. když teda s něčím chci poradit musím prolézt celý vlákno např. Dalekohledy mají 42 stránek a než se k něčemu dopracuju tak to pěknou chvilku zabere.
Nebo jsem se spletl a někde to zde funguje? Docela by mě to naštvalo protože jsem s takovýmhle hledáním strávil plno času... 8)
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Rigel1
Příspěvky: 80
Registrován: 03. 03. 2008, 04:56

Vyhledávání na Astrofóru

#13

Příspěvek od Rigel1 »

V okně "Hledat" jde přece zaškrtnout, které fórum chceš prohledávat. ;)
A když chceš třeba jen "Dalekohledy" tak jednoduše ťukneš v části "Vyber fórum pro hledaní" na "Označit vše" a pak na "Dalekohledy". A bude se hledat jen ve fóru "Dalekohledy". :)
Newton 200/1000 na EQ5, Newton 130/1000, Tessar 100/500, Tessar  60/210, triedr 20x50
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Vyhledávání na Astrofóru

#14

Příspěvek od caribic10 »

Rigel1 napsal: V okně "Hledat" jde přece zaškrtnout, které fórum chceš prohledávat.  ;)
A když chceš třeba jen "Dalekohledy" tak jednoduše ťukneš v části "Vyber fórum pro hledaní" na "Označit vše" a pak na "Dalekohledy". A bude se hledat jen ve fóru "Dalekohledy".  :)Tak to vidíš... opravdu jsem si toho nevšiml :D je to lehce přehlídnutelný pod tím seznamem.... Omlouvám se za neoprávněné obvinění atrofóra ;)
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Vyhledávání na Astrofóru

#15

Příspěvek od Regulus »

Když už jsme u těch témat tak budu citovat sám sebe jestli by nešlo upřesnit položku "ostatní" která je tam 2x a ani jednou nevím k čemu přiřadit ???
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
Odpovědět