Vložení obrázku na fórum?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#16

Příspěvek od Bíba75 »

[quote author=3J link=board=news;num=1155197661;start=0#14 date=08/11/06 - 08:02:01]Pánové nesmíte pléct www a ftp.
přes ftp má přístup pouze autorizovaná osoba.
tento obrázek dole má ftp adresu takovou to
ftp://josef_jarolim@ftp.volny.cz/3J_2.jpg
když ten začátek přepíšu jako www adresu tedy takto
http://www.volny.cz/josef_jarolim/3J_2.jpg
tak to "vidí" i ostatní  ;D

Díky za radu ,ale ať to zkouším jak to zkouším obrázek se neukáže??!! ???Nemohl by jsi poslat nějaký mustr jak má vypadat celé to zadání!! Moc díky a omlouvám se za mou nevědomost!!!

Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
3J

Vložení obrázku na fórum?

#17

Příspěvek od 3J »

Tak sem zkus něco vložit. Já se pak mrknu kde je chyba ;)
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#18

Příspěvek od Bíba75 »

Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
voko
Příspěvky: 792
Registrován: 25. 04. 2005, 22:56

Vložení obrázku na fórum?

#19

Příspěvek od voko »

Z alba volný.cz sem (ale ani jinam) obrázky nevložíš, nejde to. Nevím proč, nejsem odborník, ale vložit odtud nejdou.
e-mail: vokope(at)cmail.cz
3J

Vložení obrázku na fórum?

#20

Příspěvek od 3J »

Aha už to chápu. Nesmíš ukládat foto do ALBA, ale jako soubor přes ftp
Do řádky Adresa napíšeš ftp://ftp.volny.cz/
Zadáš jméno a heslo ( pokud zaklikneš zapamatovat heslo tak z toho PC příště nemusíš).

No a pak se k tomu oknu chováš jako když si otevřeš třeba disketu . Na PC třeba v dokumentech označíš soubor a dáš kopírovat a na ftp vložit.

To album mají divně řešený ???
3J

Vložení obrázku na fórum?

#21

Příspěvek od 3J »

voko napsal: Z alba volný.cz sem (ale ani jinam) obrázky nevložíš, nejde to. Nevím proč, nejsem odborník, ale vložit odtud nejdou.
při generování náhledu mi to pojmenovává všechny foto stejně show_image teda při pokusu o uložení. Chce to vznést dotaz na web_majstra
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1688
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#22

Příspěvek od Bíba75 »


Zadáš jméno a heslo ( pokud zaklikneš zapamatovat heslo tak z toho PC příště nemusíš).

No a pak se k tomu oknu chováš jako když si otevřeš třeba disketu . Na PC třeba v dokumentech označíš soubor a dáš kopírovat a na ftp vložit.

To album mají divně řešený  ???Tak tomu už vůbec nerozumim! ???asi zustanu u těch odkazů aspoň něco!!Ale stejně moc díky za vyčerpávající rady nebudu Tě zatěžovat mou neznalostí práce na PC!! Jsem v tomhle samouk!! :(
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
JirkaB
Příspěvky: 91
Registrován: 21. 11. 2003, 07:12

Vložení obrázku na fórum?

#23

Příspěvek od JirkaB »

při generování náhledu mi to pojmenovává všechny foto stejně show_image teda při pokusu o uložení. Chce to vznést dotaz na web_majstraVložit jde jenom obrázek, který je přímo přístupný přes http. Ten obrázek musí fyzicky existovat a být veřejně přístupný.
Album na volnym ukládá obrázky do oblasti, která není veřejně přístupná a přes PHP skripty k této oblasti přistupuje a generuje stránku, ve které je už požadovaný obrázek zapsaný přímo do kódu stránky.
Takže to jméno obrázku show_image je jméno toho PHP skriptu a nejde zjistit původní jméno obrázku ani adresu jeho fyzického uložení.
Takže obrázky generované pomocí nástrojů jako php prostě nejde vložit tak, aby se přímo zobrazily. Pouze jako odkaz.
Uživatelský avatar
PPos
Příspěvky: 227
Registrován: 09. 01. 2006, 20:21

Vložení obrázku na fórum?

#24

Příspěvek od PPos »

Dúfam že sa tento príspevok sem hodí, preto že sa mi nechce vytvarať novú tému.

Na príspevkoch od niektorích užívatelov, ktorí vkladajú do svojích príspevkov priamo obrázky"nie link", tak ich nechce automaticky načítať. Keď si ten link na ten obrázok zkopírujem "z jeho príspevku" do nového okna prehliadača tak je obrázok otvorený v pohode. Potom už načíta aj obrázok na fóre. Kde by mohol byť problém? Stáva sa to aj niekomu inému ako mne?
Uživatelský avatar
ski
Příspěvky: 293
Registrován: 02. 06. 2005, 23:15

Vložení obrázku na fórum?

#25

Příspěvek od ski »

Ano u Maura třeba u prezentace komety SWAN. Otázka je jestli se to tam neobjeví potom normálně proto, že PC si podle nastavení pamatuje některé předchozí odkazy - tedy jak str.-html tak obr.-jpg. Otázka je co to dělá dál, ale ty říkáš že pak je to v pohodě tak to tak asi bude. Neověřoval jsem to. U jiného PC se mi některé obrázky neobjeví ale neobjeví se tam ani červené X /symbol pro nedostupný obr./. Zjistil jsem že je to asi ve velikosti obrázků. Pokud jsou větší než je -a tady tipuji- plocha na monitoru /tedy ne v tomhle skryptě ale obecně na monitoru kdy se ukazují posuvníky nebo se obr.zmenšuje/, automatika která jej zmenšuje potlačí možná zobrazení v diskuzi. Ale to jsou jen dohady. Třeba to někdo vysvětlí.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#26

Příspěvek od MaG »

Ty bláho, máte pravdu. U MAURových příspěvků mi vždy chyběla fotka. Teprv když sem šel na jeho web, tak sem si ji prohlídl. Teď jsem se na základě této diskuze vrátil na kometu SWAN a opravdu teď už tam je kometa vidět.

Koukal jsem na jeho příspěvek a odkaz na obrázek má správně. Možná nepoužívá zcela standardní název obrázku a v tom to bude (tipuju) - viz jeho název: "www.0.jpg"

Napíšu mu ať pro zajímavost změní někdy název na třeba "www-0.jpg"..
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#27

Příspěvek od shodam »

MaG napsal: Koukal jsem na jeho příspěvek a odkaz na obrázek má správně. Možná nepoužívá zcela standardní název obrázku a v tom to bude (tipuju) - viz jeho název: "www.0.jpg"

Tohle vypadá pravděpodobně. Skript fóra hledá spojení .jpg a ten odkaz ho možná mate :)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#28

Příspěvek od MMys »

To bude stejnej problém, jako vkládání obrázků z databáze, jak mi psal jeden kolega. řekl jsem mu, ať ti napíše. Posílám sem to, co mi napsal:
---------
Zkoušel jsem na astro-foru vystavit nejake fotky, a kdyz jsem tam zadal mazi
URL, server mi z toho udelal odkaz misto obrazku. Nepřipadá mi
možné, že by byl tak hloupý a testoval jestli URL končí třeba ".jpg", ale
asi něco takového dělá. Vim ze jsi jen administrator nekolika skupin, ale
treba mas kontakt na nekoho kdo o tom neco vi? Ja opravdu nemuzu cpat
obrazky statisky na konkretni URL. Vsechny odkazy vypadaji treba takto
http://ccd.mii.cz/image?id=606&thumb=on. Je to obrazek, ale vraceny
dynamicky z databaze na zaklade indexu. Promin ze Te s tim otravuju, ale ani
na foru jsem nenasel diskusi "Problemy se serverem" :-).

At se dari, ahoj, PC
---------

Mrkni na to, jestli by ta kontrola pripony nesla nejak vypnout. Evidentne je to casty problem.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
shodam
Příspěvky: 485
Registrován: 30. 07. 2016, 19:59
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#29

Příspěvek od shodam »

MMys napsal: To bude stejnej problém, jako vkládání obrázků z databáze, jak mi psal jeden kolega. řekl jsem mu, ať ti napíše. Posílám sem to, co mi napsal:
---------
Zkoušel jsem na astro-foru vystavit nejake fotky, a kdyz jsem tam zadal mazi
URL, server mi z toho udelal odkaz misto obrazku. Nepřipadá mi
možné, že by byl tak hloupý a testoval jestli URL končí třeba ".jpg", ale
asi něco takového dělá. Vim ze jsi jen administrator nekolika skupin, ale
treba mas kontakt na nekoho kdo o tom neco vi? Ja opravdu nemuzu cpat
obrazky statisky na konkretni URL. Vsechny odkazy vypadaji treba takto
http://ccd.mii.cz/image?id=606&thumb=on. Je to obrazek, ale vraceny
dynamicky z databaze na zaklade indexu. Promin ze Te s tim otravuju, ale ani
na foru jsem nenasel diskusi "Problemy se serverem" :-).

At se dari, ahoj, PC
---------

Mrkni na to, jestli by ta kontrola pripony nesla nejak vypnout. Evidentne je to casty problem.
Už jsem na to koukal a mělo by to jít. Jenom vzhledem k mým omezeným znalostem jazyka fóra je to trošku metoda pokus-omyl a tak musíte ještě chvilku vydržet. ;)
Uživatelský avatar
PPos
Příspěvky: 227
Registrován: 09. 01. 2006, 20:21

Vložení obrázku na fórum?

#30

Příspěvek od PPos »

shodam napsal:

Už jsem na to koukal a mělo by to jít. Jenom vzhledem k mým omezeným znalostem jazyka fóra je to trošku metoda pokus-omyl a tak musíte ještě chvilku vydržet.  ;)
Len tak aby reč nestála . Ako sa ti na tom darí ? Mám totiž pocit že sa to už zlepšilo.
Odpovědět