Vložení obrázku na fórum?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
stana
Příspěvky: 3273
Registrován: 09. 04. 2008, 23:32

Vložení obrázku na fórum?

#46

Příspěvek od stana »

Když vkládám obrázek, tak ho předem ořežu na nějakých 500 x 400 nebo tak něco.. ;)
Jako na fórech nejsem až tak nováček a vím, co udělá se stránkou a s načítáním nějaká obludná co do velikosti fotka.. ;)
Dobson 300/1500, Ethos 8 mm,  Až bude peníz tak beru Ethos 13 mm, Plossl 25 mm,  fólie Astrosolar, SW-čočkový dalekohled SK 80/400,  triedr 12x50 /japonec/ a staré divadelní kukátko parametrů neznámých ...
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Vložení obrázku na fórum?

#47

Příspěvek od Lukina »

Antivir (nod32)a outlook nepovazuji za zbytecnost, krome nej uz se zapina jen program pro spravu me nokie (radeji pisu smsky na klavesnici u pc) a spyware. Zkratka nesmi se na nej na zacatku moc spechat, pak kdyz se "zahreje", tak bezi stale hezky. Registry jsou udrzovany v naproste cistote.

To jen, ze muj pc neni pripad zasekaneho pocitace. A dost OT 1300 Duron uz je opravdu starecek a rychle pohyby a aplikace mu prilis nevoni.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Vložení obrázku na fórum?

#48

Příspěvek od michal.b »

S tímhle nesouhlasím a pochopení nemám. Rozklikávat odkazy je otrava - to bych musel všechno číst, abych věděl, co je zajímavé, nebo všechno rozklikávat.  

Kluci sorry, je rok 2009. Doba, kdy se internet musel omezovat kvůli omezeným technickým možnostem uživatelů, je snad za námi. Dnes už totiž uživatelé nic takvého nemají!

Michale, pokud se ti zasekl počítač, nejspíš to ani není chyba hadrwaru, ale prohlížeče, případně konfigurace operačního systému. Moje eeečko je po všech dnešních stránkách neuvěřtielná šunka (tolik peněz stojí jenom proto, že je tak malé vydrží dlouho na baterku) a s fórem nemá jediný problém. Stolní počítač neskonale většího výkonu se dnes dá pořídit do 5ti tisíc, starší kompy se rozpadají jeden za druhym, takže pomalu vymizí.
Ja nemam problemy se zobrazovanim AF a s obrazky primo v textu - ja mam problem s nekolika ojedinelymi pripady, kdy je do prispevku napasovano nekolik billboardu 3000x4000 pixelu. Pocitacu mam nekolik na ruznych mistech, ten u ktereho zrovna sedim vyuzivam ciste na prohlizeni webu a psani textu a zcela mi dostacuje - az na vyjimky s jakou jsem se prave setkal.
K tomu omezovani internetu technickymi moznostmi uzivatelu - predstav si galerii nekolika desitek obrazku, ktera by v nahledu nebyla tvorena thumbnaily, ale zmensenymi 12mpix originaly s celkovou velikosti nekolik set MB. Take v poradku?
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#49

Příspěvek od MMys »

Lidi, neblbněte, je sice rok 2009, ale přeci jen všeho s mírou. Mám dvoujádro 3,2Ghz, 4GB RAM a 5mbit linku, a ty obrázky, co tu diskutujete, přesto docela solidně zdržovaly. Na slabším stroji / pomalejším připojení to musí být docela opruz...

Uvědomte si, že ten 15Mpix JPG se v paměti alokované prohlížečem dekompimuje a alokuje ve stylu minimálně 3 byte na pixel. Bez ohledu na to, že je zobrazený malý. A ono když jich do stránky nasázíte hodně...

Možná je to profesionální deformace, způsobená tím, že programuji převážně firmware do embedded za jednočipových zařízení, kde je místa stále relativně málo, a tak jsem zvyklý vše optimalizovat.

Ale, zmenšujte ty obrázky, alespoň na šířku fora, větší jen na klik. Tolik práce to snad nedá...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#50

Příspěvek od MaG »

Proboha tak už neřešte zda proč se to někomu hryzlo. Základem etiky je vkládat rozumně velký snímek a větší jako odkaz. Nechápu, proč se někdy setkáme s takovými úlety. To je jakoby mi někdo neznámý poslal mailem snímky v příloze, každý v originální velikosti.

Snad si z této diskuze odnesou všichni ponaučení, že není etické takto zahlcovat stránky na AF - ani v roce 2020 to nebude zrovna to pravé vkládat 100 MPx obrázek :D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4512
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Vložení obrázku na fórum?

#51

Příspěvek od dvader »

Samozřejmě jsem nemyslel nahradit obrázky linky všude - např. ve Snímcích to je samozřejmě blbost. Ale jinde, kde jsou obrázky jen pro dokreslení textu/diskuze to je něco jiného - např. v ATM, když někdo ukazuje, co vyrobil, je link dle mého názoru rozumnější. Koho daná věc zajímá, ten si obrázek otevře.
Vím, že už je rok 2009 a není dřevní IT doba... Ale právě proto! Mobilní přístup (ať už z NB nějakým mobilním připojením nebo přímo z mobilů) je dnes běžnou a standardní záležitostí a mnoho z nás jej používá. A pro mobilní přístup znamenají každá data a obrázky navíc jednak zpomalení práce s AF a za druhé horší přehlednost AF na malých displejích.  8-)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

Vložení obrázku na fórum?

#52

Příspěvek od Habl »

. Nechápu, proč se někdy setkáme s takovými úlety. To je jakoby mi někdo neznámý poslal mailem snímky v příloze, každý v originální velikosti.

Snad si z této diskuze odnesou všichni ponaučení, že není etické takto zahlcovat stránky na AF - ani v roce 2020 to nebude zrovna to pravé vkládat 100 MPx obrázek  :D
Plný souhlas Martine, pokud nedám odkaz tak dám pouze malý obrázek, horší se mne zdá pokud použije autor ve své nic neříkající zprávě až 21 šmajlíků.

Habl
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Uživatelský avatar
Michal Trneny
Příspěvky: 46
Registrován: 19. 06. 2009, 12:33

Vložení obrázku na fórum?

#53

Příspěvek od Michal Trneny »

Zdravím,
poraďte mi prosím, jak můžu k textu přiložit obrázek tak, aby se vám zobrazil spolu s textem.
Zatím vím, že když píšu zprávu, můžu kliknout na ikonu "obrázek" a v textu se mi objeví .
A co s tím pak mám dělat?
Michal Trneny
Uživatelský avatar
Michal Trneny
Příspěvky: 46
Registrován: 19. 06. 2009, 12:33

Vložení obrázku na fórum?

#54

Příspěvek od Michal Trneny »

. . . objeví se mi tam [ i m g ] [ / i m g ] . . .
A co s tím pak mám dělat?
Michal Trneny
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#55

Příspěvek od MaG »

Podívej se do příslušného tématu, admin nechť přesune podle úvahy:

http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 7661/30#38
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
baranka
Příspěvky: 541
Registrován: 02. 02. 2008, 23:49

Vložení obrázku na fórum?

#56

Příspěvek od baranka »

. . . objeví se mi tam  [ i m g ]   [ / i m g ]  . . .
A co s tím pak mám dělat?
Obrázek musí být někde na netu a mezi to ...[ i m g ] [ / i m g ]...se adresa obrázku vloží.
Newton 114/900
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Vložení obrázku na fórum?

#57

Příspěvek od caribic10 »

Ahoj. Měl bych otázku. Jak se dá sem na fórum vložit video (animace) jako je například zde: http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 0738/30#30

Všiml jsem si tlačítka "media" ale nevím kam mám na net uložit to dané video. Pokud ho vložím na astro.cz/galerie tak mi to nejde. Nebo to neumím ...

Díky Kuba
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1143
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Vložení obrázku na fórum?

#58

Příspěvek od BiF »

Ahoj. Měl bych otázku. Jak se dá sem na fórum vložit video (animace) jako je například zde: http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 0738/30#30

Všiml jsem si tlačítka "media" ale nevím kam mám na net uložit to dané video. Pokud ho vložím na astro.cz/galerie tak mi to nejde. Nebo to neumím ...

Díky Kuba
(media)http://cesta_k_souboru(/media)

Oblé závorky nahradit hranatými. To ale asi víš, pokud soubor na uvedené cestě existuje, tak by to mělo fungovat. Nevím, jak je to na astro.cz, ale jak jsem psal, je nutné zapsat cestu až na ten konkrétní soubor.
Kdyžtak napiš, kde to video je.

[hr] edit:
Nevím, jaké všechny formáty souborů lze použít, v nápovědě je napsáno "flash file", takže asi *.flv, *.sfw a podobné.
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
Tinka
Příspěvky: 143
Registrován: 25. 02. 2009, 12:35

Vložení obrázku na fórum?

#59

Příspěvek od Tinka »

Cau :)
Nezakladam novu temu,zbytocne. Zaujimalo by ma, ako si mozem zmensit fotku pred tym, nez ju dam na stranku astrofotky.cz,pretoze ked tam dam fotku, tak je uplne ,,velikanska" a velmi na nej vidno sum...


PS: Sorrac,ze troska odpocujem od temy.
AlesU
Příspěvky: 226
Registrován: 30. 05. 2007, 17:37
Bydliště: Přelouč
Věk: 50

Vložení obrázku na fórum?

#60

Příspěvek od AlesU »

Rozměry fotky upravíš v jakémkoliv fotoeditoru. Nebo si stáhni třeba JPEG RESAMPLER (freeware):
http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_ ... resampler/
Celestron CPC 1100; LUNT H-alfa 35mm; Megrez 72; Triedr KOWA Genesis 8x33, okuláry Vixen LVW 41, Hyperion Aspheric 31, Hyperion 24,Hyperion 13,Morpheus 17,5 Morpheus 9.
Odpovědět