Lety raketoplánu - online

Rakety, sondy, mise....zkrátka dobývání vesmíru a vše kolem!
Odpovědět
PetrKubala

Lety raketoplánu - online

#1

Příspěvek od PetrKubala »

Možná jste si toho všimli a možná také ne...IAN www.ian.cz nabízí novinku v podobě on-line přenosů z letů raketoplánu. Prvním byl přenos z mise STS-121 a v podobné, i když nejspíše menší podobě budou probíhat přenosy i nadále.... uvítáme jakékoliv postřehy a náměty na jejích vylepšení, případně nabídku pomoci, tipy apod.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Lety raketoplánu - online

#2

Příspěvek od MaG »

Ahoj.

Ode mně se pochopitelně nic nového nedovíš, ale přesto bych zde rád podotknul, že on-line přenos STS-121 byl špičkový a jakýkoli byť měnší podporuji a snad i pomohu. Ostatně na Atlantis už se taky moc těším. Ty nové solární panely by ISS určitě měly slušet.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
PetrKubala

Lety raketoplánu - online

#3

Příspěvek od PetrKubala »

[quote author=MaG link=board=kosmo;num=1154973080;start=0#1 date=08/08/06 - 00:24:28]Ahoj.

Já se teď snažím hlavně zapracovat na přehlednosti..ty další online přenosy už asi tak velké nebudou, protože na to není čas a asi ani zájem čtenářů nebude tak velký. Nicméně bude nejdříve článek s informacemi o letu, posádce, plán vysílání NASA TV apod. Potom online přenos ze startu a přistání a mezi tím nějaké to zpravodajství....to bude právě asi ta největší změna...už to nebude asi tak aktuální. Vždy chci vybrat z letu v rámci časových možností 1,2 věci a ty uděla živě. Ted to bude určitě vyložení těch panelů.
PetrKubala

Lety raketoplánu - online

#4

Příspěvek od PetrKubala »

...vše je ale o času. Pokud třeba při dalším letu bude něco významného probíhat v době, kdy budu ve škole, tak s tím nic neudělám...
Uživatelský avatar
Eryn
Příspěvky: 460
Registrován: 06. 02. 2006, 21:56
Kontaktovat uživatele:

Lety raketoplánu - online

#5

Příspěvek od Eryn »

Mne sa on-line prenos veľmi páčil, ja som taký fanatik do raketoplánov a každý deň som od rána do večera pozerala NASA TV. Ale nakoľko tam hovoria po anglicky a angličtina nepatrí k jazykom, ktoré ovládam, bola som veľmi vďačná, že tam bol aj komentár v častine...bolo to super! Bola by veľká škoda, keby ďalšie prenosy neboli také veľké.
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

Lety raketoplánu - online

#6

Příspěvek od MIZ »

Já to také moc rád sleduji, ale z minulého letu jsem chytil jen start a přistání, jinak jsem byl pryč. Proto jsem velmi ocenil tu stránku někde zde uvedenou, kde kdosi nagraboval a uložil klipy z NASA TV, některé zrychlené.
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
PetrKubala

Lety raketoplánu - online

#7

Příspěvek od PetrKubala »

Eryn napsal: Mne sa on-line prenos veľmi páčil, ja som taký fanatik do raketoplánov a každý deň som od rána do večera pozerala NASA TV. Ale nakoľko tam hovoria po anglicky a angličtina nepatrí k jazykom, ktoré ovládam, bola som veľmi vďačná, že tam bol aj komentár v častine...bolo to super! Bola by veľká škoda, keby ďalšie prenosy neboli také veľké.

No to bude asi problém, protože tento let sice proběhne ještě v době prázdnin (VŠ), ale ty další už o prázdninách být nemusí a škola musí být na 1.místě :(
Odpovědět