Cartes du Ciel

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
css94381672
Příspěvky: 260
Registrován: 08. 11. 2005, 19:03

Cartes du Ciel

#16

Příspěvek od css94381672 »

jsi si jistý, že jsi ty desetinný čárky přepsal dobře?

Tak jsem to tedy zkusil,v ovladacich panelech jsem nastavil misto desetinne carky tecku.Ale vysledek porad stejny,vzdy se objevi Invalid Floating Point Operation.
...nestačí přepsat čárku za tečku, ale musíš přepsat i tečky za čárky (viz skríny na http://forums.astronomydaily.com/viewtopic.php?p=11079) ......bohužel v tam mají být napřed ony tečky a pak desetinná čárka --- takže jsi to měl původně asi dobře... jinak bohužel nevím ???
Uživatelský avatar
sandor
Příspěvky: 272
Registrován: 04. 04. 2002, 16:31

Cartes du Ciel

#17

Příspěvek od sandor »

Přečetl jsem si dost pozoroně a několikrát, co je to za problém a to již jen kvůli tomu, že uvažuji také o notebooku a CdC. Mám ale jiný problém, který se mi nepodařilo dořešit: aktualizoval jsem si soubor extres.ini kvůli změně adresy astorbit. Ale ať dělám co dělám, dostávám sice aktuální data, leč vždy se mi objeví hláška před výpočtem poloh asteroidů pro dané datum, že elementy drah jsou více než rok staré a podle toho vypadají i polohy některých planetek.
Soubor extres.ini je vlastně txt, provedl jsem aktualizaci jeho výměnou starého za nový v příslušné složce cielu.
Dělám někde chybu nebo je pes zakopaný hlouběji?
Uživatelský avatar
psmolly
Příspěvky: 1377
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03

Cartes du Ciel

#18

Příspěvek od psmolly »

Ahoj.
Někde na internetu jsem viděl screenshoty z CdC a galaxie atd tam byly vykresleny graficky (tvarem) a nejen šedým polem. Ať hledám jak hledám, nemohu na internetu najít soubor, který by to umožnil! Nevíte, kde hledat?
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is,  EQ2, malokuk SW 80/400     http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Uživatelský avatar
HlavaXXII
Příspěvky: 120
Registrován: 02. 09. 2004, 00:47

Cartes du Ciel

#19

Příspěvek od HlavaXXII »

psmolly napsal: Ahoj.
Někde na internetu jsem viděl screenshoty z CdC a galaxie atd tam byly vykresleny graficky (tvarem) a nejen šedým polem. Ať hledám jak hledám, nemohu na internetu najít soubor, který by to umožnil! Nevíte, kde hledat?nuž chce to novú verzia CdC - CDC v3 beta 0.1.0 a ešte SAC Pictures. všetko k dispozícii
na tejto stránke. Screenshoty môžeš vidieť tuto.
Uživatelský avatar
psmolly
Příspěvky: 1377
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03

Cartes du Ciel

#20

Příspěvek od psmolly »

Děkuji :)
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is,  EQ2, malokuk SW 80/400     http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Uživatelský avatar
JZ
Příspěvky: 145
Registrován: 30. 09. 2003, 14:07

Cartes du Ciel

#21

Příspěvek od JZ »

Tak mě potkala podobná nepříjemnost popsaná v prvním příspěvku - hláška Invalid Floating Point Operation. Pokud se v CdC 2.76 nastavilo místo pozorování Brno tak to házelo uvedenou chybu. Pokud se nechalo místo pozorování Geneve tak CdC fungoval bez chyb. Dříve jsem již CdC neznámé verze používal a měl jsem konfigurovanou vlastní mapu. Pokud jsem tuto mapu zkopíroval ze zálohy do CdC 2.76 tak je vše funkční i pro Brno. Můžu tuto mapu případnému zájemci poslat emailem pro vyzkoušení.
Uživatelský avatar
tokarew
Příspěvky: 122
Registrován: 21. 09. 2006, 00:11

Cartes du Ciel

#22

Příspěvek od tokarew »

me to slape bez problemu na notesu toshiba 2,3 centrino,legal win xp atd:)verze 2.75.3 takze celkem stara,program je to podle me dobry,zaplat panbuh za tu cestinu,skoda jen ze tam nejsou i obrazky dso
newton bresser 150/1200 eq mon2,triedr 7x50
Uživatelský avatar
borg
Příspěvky: 290
Registrován: 15. 04. 2006, 23:59

Cartes du Ciel

#23

Příspěvek od borg »

ako sa mozem zbavit v CdC tych belsich kruhov ktore oznacuju hloviny a ine objekty? ide mi o to, ze to chcem vytlacit a aby sa mi neminulo vela atramentu na tie kruhy.

ukazaka:


dik.
Uživatelský avatar
borg
Příspěvky: 290
Registrován: 15. 04. 2006, 23:59

Cartes du Ciel

#24

Příspěvek od borg »

borgcube napsal: ako sa mozem zbavit v CdC tych belsich kruhov ktore oznacuju hloviny a ine objekty? ide mi o to, ze to chcem vytlacit a aby sa mi neminulo vela atramentu na tie kruhy.

ukazaka:


dik.
tak uz som to vyriesil (vzhlad mapy -> zobrazeni mlhovin nastavit na symbol)
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Cartes du Ciel

#25

Příspěvek od Duk »

Zdravím,
potřeboval bych pár rad s umístěním USNO A i B, do tohoto programu.
Děkuji předem.
D.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Cartes du Ciel

#26

Příspěvek od MP »

Duk napsal: potřeboval bych pár rad s umístěním USNO A i B, do tohoto programu. Pouzivam USNO-A2 a neni s nim zadny problem. Muze byt kdekoliv ( nevejde se mi na disk notebooku, tak ten katalog mam i vypaleny na DVD ) a v CdC se jen v dialogu pro konfiguraci katalogu v zalozce "Stars 2" zaskrtne "USNO-A" a vedle se napise cesta k tomu katalogu ( treba to DVDcko ).


e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Janek8
Příspěvky: 508
Registrován: 30. 01. 2006, 03:06

Cartes du Ciel

#27

Příspěvek od Janek8 »

mam dotaz jak je CDC s usnoo rychly?
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Cartes du Ciel

#28

Příspěvek od MP »

Janek8 napsal: mam dotaz jak je CDC s usnoo rychly? Nevsiml jsem si, ze by to nejak zpomalilo vykreslovani - mam v notebooku Centrino s Pentiem M 1.3GHz a integrovanou "Intel Extreme" grafikou, to se par hvezdami zpomalit nenecha Jedine, co zabere nejaky cas, je nacteni prislusne sekce z DVDcka ( rychleji to jede z HDD, ale kdo ma volnych 6GB na takovou hracku, ze ... )
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Cartes du Ciel

#29

Příspěvek od Duk »

MP napsal:
Pouzivam USNO-A2 a neni s nim zadny problem. Muze byt kdekoliv ( nevejde se mi na disk notebooku, tak ten katalog mam i vypaleny na DVD ) a v CdC se jen v dialogu pro konfiguraci katalogu v zalozce "Stars 2" zaskrtne "USNO-A" a vedle se napise cesta k tomu katalogu ( treba to DVDcko ).

Ty problémy zřejmě nastaly s uvedením cesty ke katalogům.
Dík za info!
D.
Uživatelský avatar
Beasty
Příspěvky: 353
Registrován: 29. 03. 2007, 22:18

Cartes du Ciel

#30

Příspěvek od Beasty »

tokarew napsal: me to slape bez problemu na notesu toshiba 2,3 centrino,legal win xp atd:)verze 2.75.3 takze celkem stara,program je to podle me dobry,zaplat panbuh za tu cestinu,skoda jen ze tam nejsou i obrazky dso
CdC jsem dostal na orig. CD k prvnímu dalekohledu a šlape naprosto skvěle. Mám to doma na PC, i na druhém a šlape mi i na NB. fujitsu siemens s celeronem 1,76 a 512RAM...
Odpovědět